Útok na Tokio začneme chystat už za rok

VELKÉ INTERVIEW S MICHAELOU UHROVOU O 3X3 Pro český ženský basketbal 3x3 to byla v červnu a na začátku července neuvěřitelná smršť. Během pouhých tří týdnů se odehrálo mistrovství světa, kvalifikace ME i samotný evropský šampionát, MS U18 a do toho všeho vyvrcholila domácí Chance 3x3 Tour. Že během této kanonády v Česku proběhlo i pětkové ME žen? Inu, prostě se to tak semlelo. A když už vše důležité odeznělo, přišel čas i na hodnocení, které provedla hrající šéfka ženských repre složek Michaela Uhrová.

celý článek
Kdo si odnese 30 tisíc a World Tour?

CHANCE 3X3 TOUR Rok se s rokem sešel a pražské náměstí Republiky po oba víkendové dny opět zaplní třaskavé boje o titul basketbalových králů a královen Chance 3x3 Tour. V sobotu od 11:00 je na programu poslední kvalifikační turnaj a v neděli na stejném místě ve stejný čas i podnik finálový, na který se všechny zúčastněné týmy dostanou už jen díky získaným bodům a umístěním v předchozích turnajích seriálu. 

celý článek
Poděbradská kolonáda 3 dny s 3x3!

CHANCE 3X3 TOUR Netradičně v neděli (4. června) bude tento víkend druhým dílem pokračovat další ročník Chance 3x3 Tour. Její nezvyklou zastávkou budou navíc Poděbrady, kde se turnaj odehraje namísto původně plánovaného Brna, které muselo být nahrazeno na poslední chvíli.

celý článek
USK na Nymburk už i s maminkou!

PREVIEW SEMIFINÁLE ŽBL Ženská basketbalová liga bude mít letos jiné finále než loni. To proto, že soupeři ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk na sebe narazí už nyní, v semifinále. A tahle série už před svým začátkem odkryla jedno překvapení, neboť hned do prvního zápasu zasáhne i reprezentační křídelnice Kateřina Elhotová, pro niž to bude první oficiální duel této sezony od listopadového porodu syna Daniela. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Sokol ZVUS Hradec Králové a KP Brno, a to je slibný pár, z jehož soubojů by mohlo vzejít atraktivní drama.

celý článek
Třaskavá čtvrtfinále ŽBL startují!

PREVIEW ČTVRTFINÁLE ŽBL Boje o české medaile začínají. Ženská basketbalová liga rozjíždí čtvrtfinále play-off. Série na tři výhry jsou letos kromobyčejně zajímavě složené, vždyť dojde hned na dvě derby a další dílek do rodící se rivality mezi DSK Nymburk a BLK Slavia Praha.

celý článek
Co překvapilo v základní části ŽBL?

ZAJÍMAVOSTI ZÁKLADU ŽBL A HODNOCENÍ GUVERNÉRA Letošní základní část Ženské basketbalové ligy měla jako vždy jednoho neohroženého lídra – ZVVZ USK Praha, který tentokrát hrál celou základní část. Jeho převaha byla ještě výraznější než v minulé sezoně. Zápasy v průměru vyhrával o víc než 52 bodů (v minulé sezoně o 45,6). Obrana euroligového týmu nedostala ani 1000 bodů za 22 zápasů, což znamená průměr 45,4 bodu na jedno utkání.

celý článek
KP Brno slaví titul v CEWL!

ECHO FINAL 4 CEWL Druhé pohárové Final 4 a druhé finále pro KP Brno. To je letošní bilance brněnského celku, který ovšem ve finále CEWL proti Piešťanským čajkám dopadl mnohem lépe než na konci února v souboji s městským rivalem v prohraném finále ČP. Tentokrát už si odnesl trofej pro vítěze, navíc na domácí půdě!

celý článek
Final 4 v Brně další šancí pro KP

FINAL 4 CEWL Po dvou týdnech čeká Brno další vrchol sezony ženského basketbalu, neboť tuto sobotu a neděli přichází na hale Vodova čas Final 4 CEWL. Do závěrečného turnaje Středoevropské ligy, jíž se letos účastnila družstva z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Chorvatska, se probojovaly Piešťanské čajky, Flying Foxes z Vídně, Eisvögell Freiburg a také domácí KP Brno.

celý článek
Série o Brno, o východ Čech, DSK na Slavii

ECHO POSLEDNÍHO KOLA ŽBL Všechny zápasy posledního 22. kola základní části ŽBL skončily podle papírových předpokladů, a proto se naplnily i očekávané dvojice pro čtvrtfinále play-off. V něm se utkají mistrovský ZVVZ USK Praha s osmou BA Karlovy Vary, druhý Hradec Králové ve velké derby sérii se sedmým Trutnovem, třetí KP Brno v repríze pohárového finále s šestým Handicapem a čtvrtý DSK Nymburk půjde na pátou Slavii. O vyrovnanosti horní šestky svědčí to, že celky na druhém až pátém místě se srovnaly do rozdílu dvou výher a týmy na druhém až šestém místě do čtyř výher.

celý článek
22. kolo rozhodne téměř o všem

PREVIEW 22. KOLA ŽBL Dvaadvacáté, tedy závěrečné, kolo základní části Ženské basketbalové ligy rozhodne o mnohém. Konkrétně o druhém, třetím, čtvrtém, pátém, šestém, sedmém, osmém, devátém, jedenáctém a dvanáctém místě. Pouze první pozice ZVVZ USK Praha a desátá příčka Slovanky MB jsou v konečné tabulce už jasně dány.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (186)