Dvě nebývalé čtvrtiny i triumf Nymburka

ECHO 8. KOLA ŽBL Dvě nevídané čtvrtiny nabídlo osmé kolo Ženské basketbalové ligy. Brněnské Žabiny při výhře 43-80 ve Strakonicích udržely domácí U19 Chance na pouhých dvou bodech ve třetí desetiminutovce a pražská Slavia ovládla v Karlových Varech první období dokonce 5-44, celý zápas pak 46-94. V posledním utkání pátečního programu rozstřílelo v brněnském derby KP tým Techniku 96-48. V sobotu Nymburk v hitovém duelu kola zdolal doma Hradec a je s bilancí 7-1 druhý, USK rozstřílel Slovanku 127-36 a zaknihoval tak svou pátou stovku a v neděli pak Ostrava zcela nečekaně dobyla Trutnov a s bilancí 2-6 se dělí o osmou příčku.

celý článek
Královna Krystal a jen úspěchy favoritů

ECHO 7. KOLA ŽBL Bez překvapení skončilo sedmé kolo ŽBL, neboť všechny favorizované celky potvrdily svou roli. Hradec Králové nasázel dokonce stovku Techniku, Žabiny ubránily Karlovy Vary na 43 bodech, Slavia doma bojovala a alespoň se v duelu s USK ubránila inkasované stovce,  Ostrava doma padla s KP, Trutnov přestřílel U19 Chance o padesát a Nymburk si dojel pro výhru do stánku Slovanky. Za bezchybnými mistryněmi jsou nyní v tabulce s jedinou prohrou zavěšeny týmy Hradce a Nymburka s bilancí 6-1. Střelkyní kola byla s 30 body nymburská Krystal Vaughn.   

celý článek
Kde se slabší vzepřou silnějším?

PREVIEW 7. KOLA ŽBL V sedmém kole Ženské basketbalové ligy přišel čas na první pražské derby. ZVVZ USK Praha je samozřejmě velkým favoritem, ale Slavia by mohla mistrovskou obranu prověřit více než některé další kluby. Větší dramata by se ale potenciálně mohla zrodit jinde.

celý článek
Ginzburg na 4 roky u lvů! Končí u mistra

UDÁLOST V OHLASECH Izraelec Ronen Ginzburg, který vedl reprezentaci mužů od roku 2014, bude i na další čtyřleté období pokračovat jako trenér národního týmu mužů, nyní už však na plný úvazek. Ke konci měsíce října tak ukončí své angažmá v Nymburce. Fakticky ovšem byl jeho posledním zápasem už úterní duel Ligy mistrů s Arisem Soluň. Nástupcem u českých mistrů bude jeho dosavadní asistent Oren Amiel.

celý článek
Lvice i Nymburk složeny a 3 úspěchy hostů

ECHO 6. KOLA ŽBL Zatím jen dva brněnské celky neinkasovaly v této sezoně ŽBL stovku od mistryň z USK. Po KP to dokázaly v šestém kole i Žabiny, které se navíc dostaly pod 90 bodů. První porážky zapsaly dosud bezchybné celky Hradce Králové a Nymburka. Středočešky byly vyprášeny stovkou na Slavii a Lvice došplhaly jen na 60 bodů v útoku ve stánku KP. Slovanka si dojela pro svou druhou výhru na Technic, Trutnov rovněž pro druhý úspěch do Karlových Varů a Ostrava pro své první vítězství až do Strakonic.

celý článek
Hity ŽBL: KP s Hradcem, Slavia s Nymburkem

PREVIEW 6. KOLA ŽBL Že chybí Ženské basketbalové lize více vyrovnaných zápasů? Šesté kolo by to mělo významným způsobem napravit. Dřívější klasika ZVVZ USK Praha versus Žabiny Brno asi letos drama nepřinese, ale v ostatních soubojích nikdo nemá dopředu nic jistého. Už v pátek se předehrával souboj mezi Karlovými Vary a Trutnovem, který vyhrála hostující Loko 64-69.

celý článek
Čtyři stovky v jednom kole ŽBL!

ECHO 5. KOLA ŽBL Pražský USK, Hradec Králové a Nymburk zůstávají i po pátém kole ŽBL stoprocentní. S odstupem se jim dívá za záda trio s bilancí 3-2, tedy Slavia a KP i Žabiny z Brna. V sobotních zápasech pátého kola si Nymburk venku poradil se Žabinami a Slavia nasázela Techniku dokonce 116 bodů. V neděli pak došlo na pětadevadesátibodový triumf USK v Trutnově, karlovarské dobytí palubovky Ostravy, snadnou práci KP Brno proti strakonické U19 Chance a hradecké složení Slovanky. Hned ve čtyřech ze šesti zápasů vítězný tým nastřílel více než sto bodů, pětkrát se radovaly celky hostů. 

celý článek
Tereza do TOP 10 a Alexandra drtí ligu

PREVIEW 5. KOLA ŽBL Pro účastnice evropských pohárů to budou generálky. Páté kolo Ženské basketbalové ligy prověří formu ZVVZ USK Praha, DSK Basketball Nymburk či KP Brno, mířících do Euroligy a Eurocupu.

celý článek
Efekt žákovské NBA a dunk přes Kobeho

ECHO DRAFTU JUNIOR NBA 2017 Už 16. října vypuknou podruhé na českém a moravském území boje v NBA. A ti, co si v ní vysloužili účast, si mohou opravdu gratulovat. Na sedmdesát celků základních škol muselo zkřížit zbraně nejprve v kvalifikaci, aby se do základní části dostalo třicet nejlepších. Třicet týmů české Junior NBA League, které budou zastupovat 30 skutečných klubů z nejlepší ligy světa, jež i díky svému žákovskému projektu čím dál tím víc zapouští kořeny i mezi tuzemskými školáky.
 

celý článek
První úspěch Varů a Lvice ve 4. čtvrtině

ECHO STŘEDEČNÍCH DUELŮ 4. KOLA ŽBL I po svém čtvrtém zápase zůstávají neporažené hráčky Hradce Králové a pražského USK, který navíc nasázel už svou třetí stovku. První výhru slaví Karlovy Vary, brněnské derby patřilo jasně Žabinám a KP Brno zlomilo Slovanku ve druhé půli.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (203)