Zranění Pecháčka, Jelínek a Balvín zářili

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek se blýskl 17 body při výhře nad Zaragozou, Ondřej Balvín se rozdunkoval při velkém výpadu Estudiantes v Malaze a Adam Pecháček kvůli vážnému zranění kotníku už nějaký čas chybí Obradoiru, které o víkendu senzačně přemohlo Real. Wizards Tomáše Satoranského se přestává dařit, Janu Veselému z vedoucího Fenerbahce stačilo na 17 bodů pouhých 23 minut a Blake Schilb nadále nehraje v Galatasarayi. Luboš Stria se po čase vrátil ze stavu zraněných a Tomáše Kyzlinka čeká ve slovinské lize nadstavba. To je rychlý výčet nového zahraničního dění v podání mužů s českým pasem.

celý článek
Vytancuj si finálový víkend ME v Praze!

16.3. SOUTĚŽ K ME ŽEN 2017 Time to shine, to je nejen oficiální motto blížícího se mistrovství Evropy basketbalistek, ale také název oficiální hymny. Její autorkou je známá česká zpěvačka Olga Lounová, která k ní natočila také speciální videoklip. A právě ten bude v nejbližších dnech a týdnech velmi důležitý!

celý článek
Palba mincí na Bosporu, Manresa senzací

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se s Wizards dočasně ocitl už na druhém místě Východní konference NBA. Patrik Auda byl 9 body u senzace proti Vitorii. Blake Schilb podruhé za sebou chyběl v ligové sestavě Galatasaraye, a to zrovna při domácím derby s Fenerbahce, v němž byli vítězní hosté zasypáni deštěm mincí a zapalovačů. A Tomáš Kyzlink čněl dvakrát jako top skórer Domžale ve slovinské lize. To byly hlavní body posledních zápasů českých vyslanců v zahraničních soutěžích.

celý článek
Třaskavá čtvrtfinále ŽBL startují!

PREVIEW ČTVRTFINÁLE ŽBL Boje o české medaile začínají. Ženská basketbalová liga rozjíždí čtvrtfinále play-off. Série na tři výhry jsou letos kromobyčejně zajímavě složené, vždyť dojde hned na dvě derby a další dílek do rodící se rivality mezi DSK Nymburk a BLK Slavia Praha.

celý článek
Co překvapilo v základní části ŽBL?

ZAJÍMAVOSTI ZÁKLADU ŽBL A HODNOCENÍ GUVERNÉRA Letošní základní část Ženské basketbalové ligy měla jako vždy jednoho neohroženého lídra – ZVVZ USK Praha, který tentokrát hrál celou základní část. Jeho převaha byla ještě výraznější než v minulé sezoně. Zápasy v průměru vyhrával o víc než 52 bodů (v minulé sezoně o 45,6). Obrana euroligového týmu nedostala ani 1000 bodů za 22 zápasů, což znamená průměr 45,4 bodu na jedno utkání.

celý článek
KP Brno slaví titul v CEWL!

ECHO FINAL 4 CEWL Druhé pohárové Final 4 a druhé finále pro KP Brno. To je letošní bilance brněnského celku, který ovšem ve finále CEWL proti Piešťanským čajkám dopadl mnohem lépe než na konci února v souboji s městským rivalem v prohraném finále ČP. Tentokrát už si odnesl trofej pro vítěze, navíc na domácí půdě!

celý článek
Vít do dějin! Ondřej v základu. Adam už 17

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Tomáš Satoranský se po svých prvních 46 zápasech v NBA dostal na 129 bodů a jeho Wizards útočí na druhé místo na Východě. Ondřej Balvín vstoupil do angažmá v Estudiantes průměry 6,3 bodu a 7,1 doskoku za 24 minut a už od druhého zápasu i členstvím v základu. Vítězný hit s Barcelonou navíc dokázal v poslední vteřině 4. čtvrtiny poslat do prodloužení. Andorra Davida Jelínka dál drží naději na play-off.  Adam Pecháček v po sobě jdoucích zápasech zapsal 17 a 10 minut, což jsou jeho třetí a čtvrté dvojciferné minuty sezony. Patrik Auda byl v Obradoiru nejužitečnějším hráčem i top skórerem Manresy. 16letý kadet Vít Krejčí se stal nejmladším Čechem, který kdy nastoupil v ACB! V turecké lize nyní střídavě nastupující Jan Veselý byl top skórerem při složení Yesilgiresunu. Aleš Chán se zaskvěl jako nejužitečnější hráč Welsu. Filip Halada se blýskl 8 trojkami proti Spišské Nové Vsi a Handlová Luboše Strii nedohrála divoký a později kontumovaný zápas v Lučenci. To jsou hlavní body z tentokrát vícetýdenního přehledu zahraničního dění s mnohdy nepřehlédnutelnou českou stopou.

celý článek
Final 4 v Brně další šancí pro KP

FINAL 4 CEWL Po dvou týdnech čeká Brno další vrchol sezony ženského basketbalu, neboť tuto sobotu a neděli přichází na hale Vodova čas Final 4 CEWL. Do závěrečného turnaje Středoevropské ligy, jíž se letos účastnila družstva z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Chorvatska, se probojovaly Piešťanské čajky, Flying Foxes z Vídně, Eisvögell Freiburg a také domácí KP Brno.

celý článek
Série o Brno, o východ Čech, DSK na Slavii

ECHO POSLEDNÍHO KOLA ŽBL Všechny zápasy posledního 22. kola základní části ŽBL skončily podle papírových předpokladů, a proto se naplnily i očekávané dvojice pro čtvrtfinále play-off. V něm se utkají mistrovský ZVVZ USK Praha s osmou BA Karlovy Vary, druhý Hradec Králové ve velké derby sérii se sedmým Trutnovem, třetí KP Brno v repríze pohárového finále s šestým Handicapem a čtvrtý DSK Nymburk půjde na pátou Slavii. O vyrovnanosti horní šestky svědčí to, že celky na druhém až pátém místě se srovnaly do rozdílu dvou výher a týmy na druhém až šestém místě do čtyř výher.

celý článek
„Satyho“ noc na Nova Sport 1 už v neděli!

3.3. UDÁLOST České eso Tomáš Satoranský si v NBA kroutí teprve první sezonu. Přesto už tento víkend zažije něco, čeho se řada jeho soupeřů běhajících po palubovkách nejlepší ligy nikdy nedočká. Díky aktivitě televizní stanice Nova Sport, která se spojila s vedením NBA a Washington Wizards, se tuto neděli uskuteční „Česká noc“.