Nedotknutelný a chyby stejného arbitra

ECHO FINÁLE EUROLIGY Kapitán Fenerbahce Melih Mahmutoglu to v sobě po prohraném euroligovém finále nemohl udržet a tak pro klubovou televizi pravil: „Bylo to podobné finále jako před dvěma lety v Berlíně proti CSKA. Udělali jsme některé chyby, ale Real byl opravdu silný.“ Podle snajpra neúspěšných obhájců trofeje však bylo stejné ještě něco jiného. Jistý sudí, jejž sice nejmenoval, ale jenž prý znovu chyboval. A protože jediným z trojice rozhodčích, který pískal i titulový duel v Berlíně, byl Ital Luigi Lamonica, je zřejmé, koho měl na mysli.

celý článek
Spasitel Dixon a šance Željka na No.10

ECHO SEMIFINÁLE EUROLIGY Fenerbahce bude mít šanci obhajovat euroligovou trofej! V bělehradském semifinále přemohl hodně díky skvělé defenzivě a sezonnímu rekordu 13 zisků odbojný Žalgiris (76-67), když ve třetí čtvrtině vedl až o 13 bodů. Čeká ho již třetí finálový duel v řadě, přičemž ve FINAL-4 je počtvrté za sebou. A rekordman mezi trenéry Željko Obradovič bude mít šanci na svůj už desátý titul! Na druhé straně kurtu bude ve finále stát Real Madrid, který si ve druhém semifinále poradil s CSKA 92-83 a napodobil postupem do finále kolegy z fotbalové sekce klubu, jež zanedlouho čeká titulový souboj v Lize mistrů. Real je aktuálně v pátém FINAL 4 za posledních šest let, přičemž už počtvrté se probil do finále. Naopak Moskvanům nepomohl ani letošní rozpočet čítající 36,5 milionu eur. Ač byli na posledních sedmi FINAL-4, vytěžili z nich jen dvě finále a jediný titul.

celý článek
Náctileté CZ komety na španělském nebi

O HVĚZDNÉM ŠPANĚLSKÉM MISTROVSTVÍ KREJČÍHO S HANZLÍKEM Nadšený z výkonů dvou českých mládežnických reprezentantů se vrátil ze španělského jihozápadu, kde se v Badajozu odehrál závěrečný šampionát U18 celé země, kouč lvů do osmnácti let Luboš Bartoň. Ten byl na mistrovství v zajímavé dvojroli – jako asistent Barcelony pomáhal svému celku ke konečnému třetímu místu, jako repre kormidelník pak po očku sledoval i velmi slibné české zelenáče – letos šestnáctiletého křídelníka Ondřeje Hanzlíka, který před necelými dvěma lety zakotvil na osmiletý kontrakt v Baskonii, a za měsíc osmnáctiletého guarda Víta Krejčího ze Zaragozy, který už od příští sezony bude ve Španělsku zařezávat pouze mezi muži. 

celý článek
Famózní start Audy v divočícím Avellinu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda vtrhl jako velká voda rovnou do play-off italské Serie A a v prvních dvou duelech v dresu Avellina, provázených řádně horkými událostmi kvůli řádění fanoušků, se zaskvěl 15 a 11 body za pouhých 16 a 17 minut! Nadále třetí dvojkař a nejlepší dunker ACB Ondřej Balvín úřadoval v Burgosu 9 body a 8 doskoky. Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně v prvním semifinále rakouské bundesligy. Jan Veselý s Fenerbahce s převahou ovládl základní část turecké ligy a už vyhlíží čtvrtfinále. A Blake Schilb už ví, že jeho Sevilla po 29 letech sestoupí z ACB.

celý článek
Průlom ve Wu-si po dlouhém rozhovoru

INTERVIEW S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Až v daleké Číně se týmu Bernard Humpolec podařilo dosáhnout zásadního milínku českého basketbalu 3x3. Kvartet Dygrýn, Zachrla, Šiška a Sismilich složil v semifinále challengeru ve Wu-si světové číslo jedna Novi Sad Al Wahda a podlehl až ve finále světové dvojce Limanu ze Srbska. Finálovou účastí si nicméně zajistil postup na podnik elitní série Masters v Japonsku. A předně - je to vůbec poprvé, co se český tým vlastními silami kvalifikoval na jiný turnaj tohoto prestižního seriálu než na Prague Masters. Loni sice Humpolec vyrazil na Masters do kanadského Saskatoonu,  to se však povedlo až díky administrativnímu procesu, kdy celek Al Wahda nestihl včas získat kanadská víza.  

celý článek
Nový domov Audy! Balvín zničil Malagu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrika Audu vynesly výborné výkony v Radomi ze závěru sezony až k jejímu nastavení v dresu italského Avellina! Pro Tomáše Satoranského naopak po pouhých šesti zápasech skončilo letošní play-off NBA, když v něm zapisoval jen 1,2 bodu za 10 minut. Třetí nejlepší dvojkař ACB Ondřej Balvín byl nejužitečnějším hráčem a s 12 body včetně pěti dunků i druhým skórerem Gran Canarie při odstřelu euroligové Malagy. David Jelínek se stal dvojciferným snajprem Andorry proti Obradoiru i Barceloně, ale k výhře týmu nepomohl, stejně jako Blake Schilb nespasil 15 body Sevillu při neúspěšné záchranářské misi proti Zaragoze. Fenerbahce Jana veselého půjde do play-off turecké ligy z prvního místa. Jiří Hubálek pomohl Vídni 19 a 13 body proti Welsu k postupu do semifinále rakouské bundesligy. A Adam Pecháček ukončil sezonu ve druhé španělské lize s průměry 7,3 bodu za 18 minut.

celý článek
Milníky sezony TS31. Auda řádí v play-off!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský byl po bez nadsázky hvězdné druhé sezoně v NBA s celkem 30 základy, kdy pomohl při dlouhé absencí lídra Johna Walla zachránit pro Washington play-off, koučem Brooksem „odměněn“ usazením na lavičku ve čtvrtfinále Východní konference, kde už jen paběrkuje minuty na křídle, a kde jeho místo na rozehře dostal příchozí z čínské ligy Ty Lawson. Dvanáctý doskakovač ACB Ondřej Balvín byl top skórerem Canarie proti Bilbau a druhým nejužitečnějším s Murcií. Ani kvalitní výkony osmého dvojkaře a 12. nejvytíženějšího hráče španělské ligy Blakea Schilba nezabránily posledním třem porážkám Sevilly. Devětadvacátý střelec základní části polské ligy Patrik Auda byl díky 22 bodům hvězdou Radomi v prvním čtvrtfinále v Zieloné Goře. Lukáš Palyza uzavřel základní část polské Energa ligy jako top skórer Gliwic s 6 trojkami a 22 body. Jiří Hubálek tradičně doručoval body po nůších, ale Vídni to stačilo jen na jednu výhru ze tří zápasů. A Tomáš Kyzlink uzavřel sezonu ve druhé italské lize 26 a 23 body.

celý článek
Sato má 500! Balvín dunkerem s Barcou

LEGIE V ZAHRANIČÍ Nejlepší trojkař NBA z hráčů s nejméně 90 pokusy Tomáš Satoranský se v této sezoně dostal už na 511 bodů, což je docela slušný nárůst ze 162 v nováčkovském roce. Zároveň je zhruba na čtvrtině produkce aktuálního top skórera ligy Jamese Hardena (2191). Ve svých 29 zápasech v základu, do nějž naskakuje i po návratu Johna Walla v případě, že se hraje druhý zápas ve dvou dnech, si drží průměry 10,3 bodu, 5,8 asistence na 1,9 ztráty, 4,2 doskoku a 30,3 minuty při úspěšnosti trojek 52,7 a šestek 90,4 procenta. Ondřej Balvín třikrát dunkoval proti Barceloně a stále má v ACB jako jediný průměr dvou smečí na utkání. David Jelínek se v zápasech se Zaragozou a Vitorií blýskl průměrem 10 bodů a je už šestým nejúspěšnějším trojkařem ACB. Sedmý dvojkař španělské ligy Blake Schilb byl top skórerem Sevilly proti Murcii. Patrik Auda vyprodukoval 12 bodů za 13 minut a Lukáš Palyza se jako top skórer vrátil do základu Gliwic. Jiří Hubálek velel jako nejlepší střelec a nejužitečnější hráč při výhře Vídně a Tomáš Kyzlink byl dvakrát 25bodovým top skórerem vítězné Sieny.

celý článek
Nedostatky nechci skrývat, ale odstranit

S KOUČEM LVŮ U18 LUBOŠEM BARTONĚM II Už téměř dva roky proniká do tajů trenérského řemesla u dorostenců v jednom z nejslavnějších klubů kontinentu. A minulý týden se Luboš Bartoň poprvé dostal do akce i u nastupující generace Čechů, když jako nově ustavený kouč reprezentace do 18 let vedl její první soustředění s přidruženým výběrem U17, který má na starosti Petr Treml. A vlastně měl i docela kliku, že těch několik velikonočních dní mohl na kempu v Nymburce strávit. Pokud by si jej totiž nedávno angažovaný trenér mužů Barcelony Svetislav Pešič ponechal v realizačním týmu, v němž předtím několik dnů působil u dočasně dosazeného trenéra Alfreda Julbeho, měl by docela jiné povinnosti, které by jej z Katalánska rozhodně nepustily. „Na jednu stranu jsem si tak docela oddechl, když bylo rozhodnuto, že půjdu zpět k barcelonské mládeži, a áčko nechám být,“ povytáhl obočí bývalý dlouholetý reprezentant, když se dělil o své nově nabyté zkušenosti u mladých českých lvů, které v létě zkusí vyvést z hlubin divize B mistrovství Evropy.

celý článek
17letý talent: Proč se bát dospělé repre?

KOMPLETNÍ INTERVIEW S VÍTEM KREJČÍM Od 14vteřinové premiéry v ACB, již stihl v pouhých 16 letech, uplynul už víc než rok. I když však 17letý český top talent od té doby žádný další start v nejlepší národní lize kontinentu nepřidal, nevypadá to, že by ho to obzvlášť trápilo. Ví, že v posledních sezonách prakticky permanentně se zachraňující Zaragoza není teď pro rozvoj mladých nadějí zaslíbenou zemí, a proto svou pozornost soustřeďuje na jiné milníky. Třeba letos v únoru si rodák ze Strakonic mohl užít prestižní kemp Basketball Without Borders, pořádaný NBA a FIBA, a to přímo v tréninkovém centru LA Lakers během All-Star víkendu NBA. A velkou výhodu má i v tom, že pod drobnohledem jej ve Španělsku má přímo nový kouč reprezentace U18 Luboš Bartoň, který se v létě pokusí tým právě s Vítem Krejčím v čele vrátit do divize A mistrovství Evropy. Aktuálně lze zdejší legendu i jejího následovníka spatřit na soustředění v Nymburce, kde se společně chystají lvi U17 a U18.  
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5246)