Útok na Tokio začneme chystat už za rok

VELKÉ INTERVIEW S MICHAELOU UHROVOU O 3X3 Pro český ženský basketbal 3x3 to byla v červnu a na začátku července neuvěřitelná smršť. Během pouhých tří týdnů se odehrálo mistrovství světa, kvalifikace ME i samotný evropský šampionát, MS U18 a do toho všeho vyvrcholila domácí Chance 3x3 Tour. Že během této kanonády v Česku proběhlo i pětkové ME žen? Inu, prostě se to tak semlelo. A když už vše důležité odeznělo, přišel čas i na hodnocení, které provedla hrající šéfka ženských repre složek Michaela Uhrová.

celý článek
O očekáváních nula i legendě Pumprlovi

S ADAMEM PECHÁČKEM Během své stále mladé kariéry už několikrát něco čekal, našlapoval k čemusi většímu, ale to pak nepřišlo. I když jako dorostenec v Itálii kraloval, jako boloňský teenager v Serii A ještě nemohl generovat zázraky. Průlom pak ale nenastal ani za sezonu a půl v Reggiu Emilia, kdy v ročníku 2014/15 natočil jen 86 minut a za půlku toho následujícího 62. Až po přestupu do Koszalinu za Patrikem Audou pookřál a v polské lize se konečně víc zviditelnil. Loni v létě pak opět zaútočil na vyšší mety – přihlásil se do draftu NBA, byl v kontaktu s Utah Jazz, trénoval u Lakers i Celtics, aby nakonec podepsal čtyřletou smlouvu ve španělském Obradoiru. Hned první sezonu mu ale zkrátilo zranění kotníku, takže zapsal 91 minut ve 14 utkáních. Teď se 22letý 207 vysoký centr Adam Pecháček pokouší o další nesnadný úkol v reprezentačním kempu lvů, kteří se chystají na zářijový EuroBasket.

celý článek
Krvavý turnaj v Mongolsku a útoky na WT

DOBRODRUŽNĚ S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Léto jako řemen prožívá parta Ondřeje Dygrýna, hrající v sezoně 3x3 pod názvem Streetsportline.eu. Hned několikrát během pár týdnů útočila na účast ve World Tour, turnaj v dalekém Mongolsku hrála ve třech a dokonce i ve dvou, spala v jurtách i krvácela, aby se po řadě změn v sestavě dočkala i vykoupení v podobě postupu na podnik World Tour v kanadském Saskatoonu, který startuje už tuto sobotu. Pojďme nyní po stopách řady letních bitev předního českého celku ve vyprávění Ondřeje Dygrýna, který byl zastižen při odbavování na pražském letišti. A začít musel tím nejčerstvějším a zároveň nejsmutnějším – pouze 90minutovým pobytem na mistrovství Evropy v Amsterdamu. 

celý článek
Kája to nehecuje. Je to žena se vším všudy

S TOMÁŠEM KYZLINKEM Čtyřiadvacetiletý shooting guard Tomáš Kyzlink zažil v rámci možností ideální sezonu. Nejdřív se zviditelnil průměrem 14,4 bodu v Lize mistrů v dresu slovinského Domžale, aby na konci března přeskočil do celku suveréna druhé francouzské ligy z Bourgu, s nímž oslavil i postup mezi elitu. Pomáhal k tomu téměř 10 body za 23 minut při více než 44procentní úspěšnosti trojek. V domácích zápasech ho pravidelně sledovala napěchovaná hala pro 3500 diváků a v zádech měl perfektně fungující organizaci klubu, jehož rozpočet 3,5 milionu eur (94 milionů korun) byl dokonce vyšší, než měly tři kluby v nejvyšší soutěži. „Byl to pro mě určitě průlomový rok,“ pochvaloval si Kyzlink na startu reprezentačního soustředění.

celý článek
Kdo je a není ve lví nominaci a proč

NOMINACE LVŮ - PLNĚ AKTUALIZOVÁNO Tohle je širší 22členná nominace národního týmu mužů pro letošní mistrovství Evropy – jsou v ní rozehrávači Tomáš Satoranský (Washington), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral a Jiří Welsch (oba Nymburk), křídla Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík (oba Nymburk), Filip Halada (Děčín), Tomáš Kyzlink (naposledy Bourg), Lukáš Palyza (naposledy Děčín), Michal Mareš, Petr Šafarčík (oba USK Praha), David Škranc (Pardubice) a podkošoví Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul), Ondřej Balvín (Gran Canaria), Patrik Auda (naposeldy Manresa), Adam Pecháček (Obradoiro), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Dalibor Fait (Jindřichův Hradec), Pavel Grunt, Filip Petružela (oba USK Praha) a Kamil Švrdlík (Pardubice).

celý článek
Proč v NBA nejsem rozehrávačem

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM I když se s tím stále smiřuje těžko – a u jednoho z top rozehrávačů starého kontinentu ani není divu -, nezbývá mu, než to akceptovat. To, že NBA, jeho vysněná soutěž, ho nepřijala na jeho přirozené pozici. A on stále do všech detailů nerozumí tomu proč.

celý článek
Neodvoláš! O zázraku dějin koučů v NBA

ZAJÍMAVOST Z NBA Když byl loni v lednu neuctivě vypoklonkován z Clevelandu kouč David Blatt, za vedení Cavaliers ve Východní konferenci a půl roku poté, co s oslabeným týmem zatápěl ve Finále Warriors, ozývali se na jeho podporu i kolegové z jiných klubů. Zdálo se, že nikdo – snad s výjimkou Gregga Popoviche - tou dobou neměl své místo jisté, a slova jako stabilita a trpělivost byla na věky zapovězená. Během oné sezony bylo odvoláno pět trenérů, kromě Blatta i McHale, Hollins, Hornacek a Fisher, a po jejím skončení dalších deset, byť v několika případech se jednalo o nahrazování „dočasných záplat“. Tohle všechno zároveň znamenalo, že třetina klubů má teď u kormidla kouče, kteří je vedou pouhou jednu sezonu.

celý článek
Kdo změnil dres, kdo dostal "balík"?

LETNÍ PERSONÁLNÍ ZMĚNY V NBA + NOVÉ SMLOUVY - NOVINKY OD 17.7. TUČNĚ Během června a startu července už se toho v NBA událo docela hodně, a proto je tu přehled novinek ze všech 30 klubů, včetně potvrzených, nepotvrzených i blížících se hráčských (i manažerských) transferů a také nově podepsaných smluv. Zatím větší pohyb nastal v Západní konferenci, kde děním zamával velký přestup rozehrávače Chrise Paula od Clippers k Rockets. Nemalou zajímavostí také je, že zatím – stejně jako v celé minulé sezoně - nebyl odvolán žádný trenér!

celý článek
Kdo bude a nebude na ME mužů + nákupy

59 DNÍ DO EUROBASKETU – ZAJÍMAVOSTI NOMINACÍ Do vrcholu letošního léta, mistrovství Evropy mužů, scházejí dva měsíce a velká část reprezentací už pro turnaj hraný v Istanbulu, Helsinkách, Kluži a Tel Avivu oznámila své úvodní – a někdy hodně široké – nominace. Podívejme se na teď na ně i s některými zákulisními detaily.

celý článek
Koučka Uhrová věděla o medaili dopředu

OHLASY KE STŘÍBRU Z MS 3X3 U18 Druhý rok za sebou vezou Češky z velké akce 3x3 v Číně medaili! Tentokrát se domů vrací čtveřice vedená trenérkou Michaelou Uhrovou jako vicemistryně světa U18. Právě Uhrová byla u obou dosud největších úspěchů českého basketbalu 3x3. Loni byla jednou ze čtyř hráček, které na kurtu vybojovaly nečekaný světový titul. Letos prováděla mladý tým nástrahami světového šampionátu jako trenérka.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5095)