Satoranský 1. Čechem ve 2. kole play-off!

ECHO ZÁPASU 6 S ATLANTOU I když Wizards poztráceli téměř celé 22bodové vedení z úvodu třetí čtvrtiny, při frontálním útoku domácích Hawks měli jednoho muže, který valící se vlnu sám dokázal zastavit, a úchvatným individuálním představením dotáhl Washington k postupu do semifinále Východní konference NBA. John Wall v šestém duelu 1. kola play-off v Atlantě vysázel 42 bodů (kariérní maximum v play-off, 19 ve 4. čtvrtině), přidal 8 asistencí (na 7 ztrát, z pole 25/16, TH 10/9) a obrovskou měrou se zasloužil o vítězství 99-115 a tím i o čtvrtý postupový „bod“.

celý článek
Muž s kouzelným copem mimo tento svět!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr v Horních Rakousích na jeden zápas vystoupil z těla člověka, aby nejenže zcela deklasoval soupeře z Grazu, ale také aby zaznamenal řadu osobních rakouských rekordů a rovněž druhý největší výkon celé podalpské bundesligy v této sezoně! Ač v dosavadních 26 zápasech se jen jednou dostal na 19 bodů, teď jich vysázel 32. Ač se dosud ani jednou nepropracoval na 10 doskoků, teď jich ulovil 16. Třebaže v ratingu bylo dosud jeho maximem v sezoně 25, teď vyšplhal na 47! A to nejlepší nakonec – byť za 26 utkání měl trojky v souhrnu 16/6, teď trefil 4 ze 4 pokusů! Muž s kouzelným copem Aleš Chán. Právě 36letý centr byl středobodem posledního českého dění na zahraničních palubovkách, kde mimo jiné Tomáš Satoranský vstoupil do svého prvního play-off v NBA, David Jelínek byl dvakrát dvojciferný v ACB, Patrik Auda vysázel 13 bodů za 19 minut v Madridu a Filip Halada se s Komárnem stále ještě drží při životě v semifinále slovenské extraligy.

celý článek
První 2 minuty Satoranského v play-off

PRVNÍ DUEL WIZARDS V PLAY-OFF Když rozehrávač Washingtonu John Wall nedávno prohlásil, že současné pískání v NBA nedává smysl, nemluvil jen tak do větru. Dalším důkazem byla technická chyba udělená Wizardu Marcinu Gortatovi po jeho mocném dunku v závěru stále ještě nerozhodnutého utkání. Polský centr jako nikoli poprvé po podobné zápasové situaci praštil pravou rukou do levé na znamení „Polského kladiva“, jak se mu přezdívá. Tentokrát za něj však inkasoval trest, protože sudí si to podle všeho vyložili tak, že si tím až příliš důrazně žádal dodatečnou šestku. Naštěstí pro domácí tahle situace pro vývoj Utkání 1 prvního kola play-off NBA neměla vetšího významu a tým Tomáše Satoranského zvítězil doma 114-107, když ve druhé půli nasázel 69 bodů.

celý článek
Čísla TS31, pohádka Strii bez happy endu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský má za sebou svou první základní část NBA, jejímž byl po 57 odehraných zápasech 418. střelcem a 177. hráčem podle průměru v plus/minus. David Jelínek s Andorrou upevnil osmou pozici týmu v ACB. Patrik Auda se zviditelnil 14 body proti finalistovi Eurocupu a spolulídrovi španělské ligy z Valencie. Jan Veselý byl 18 body u velkolepého obratu s Gaziantepem, když mimo jiné proměnil 10 z 12 šestek! Filip Halada i díky svému nemalému příspěvku slaví postup přes Levice do semifinále slovenské extraligy. A hrdina „Baníků“ z Handlové Luboš Stria o pouhé centimetry nedopsal svůj čtvrtfinálový epos až ke zlaté postupové trefě v rozhodujícím pátém utkání v hale Košic, vítěze základní části slovenské nejvyšší soutěže. To je jen krátký výtah z posledního dění kolem aktuálně zdravých českých legionářů.

celý článek
TS31 v 3. základu před zraky Navrátilové

82. ZÁPAS WIZARDS Tomáš Satoranský v posledním zápase základní části NBA oslavil – při absenci Walla, Beala, Morrise a Mahinmiho (centr bude kvůli zranění lýtka levé nohy chybět i v několika zápasech prvního kola play-off, což bude proti Atlantě s Howardem znát) - svůj třetí základ nováčkovské sezony (ze svých 57 utkání). A byť číselně se za svých 30 minut nezaskvěl (2+5 asistencí, 4 doskoky, 2 zisky, z pole 7/1), na tu klíčovou cifru být pyšný může. I při porážce v Miami (110-102), jež stále ještě bojovalo o play-off (byť nakonec marně), byl ze základu (odehrál z něj nejvíc) jako jediný v plusu (4).

celý článek
Balvín zraněn, top muži, senzace Handlové

LEGIE V ZAHRANIČÍ 16 produktivních minut Tomáše Satoranského na palubovce loňských finalistů Golden State Warriors. Vážné zranění kotníku Ondřeje Balvína. David Jelínek o další krok blíž k play-off ACB. Top skórer Filip Halada vedl Komárno ke druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Luboš Stria u senzace Handlové proti vítězi základní části. Jan Veselý 15 body spoluřídil vítězství nad Bursou. Aleš Chán nejužitečnějším hráčem Welsu. Tomáš Kyzlink top skórerem Bourgu. To jsou některé z posledních zápisů českých vyslanců na zahraničních palubovkách, kde už začalo, nebo se kvapem blíží play-off.

celý článek
Kyzlink začal porážkou, Wizards slaví

LEGIE V ZAHRANIČÍ Washington Wizards po fenomenálním představení Johna Walla dobyli Cleveland, navíc po 38 letech slaví divizní vítězství a utnuli tak dosud nejdelší aktivní sucho ze všech čtyř hlavních amerických profilig. Ondřej Balvín byl proti euroligové Vitorii v plusu, Fenerbahce neměl problém ani ve značném oslabení, Blake Schilb se po čase vrátil do sestavy Galatasaraye, Tomáš Kyzlink dal sbohem Domžale a přesunul se do týmu lídra druhé francouzské ligy a oba vyslance na Slovensku nyní čeká extraligové play-off. To jsou v kostce ústřední linky zpravodajského přehledu o mužích s českým pasem na zahraničních kolbištích.

celý článek
USK na Nymburk už i s maminkou!

PREVIEW SEMIFINÁLE ŽBL Ženská basketbalová liga bude mít letos jiné finále než loni. To proto, že soupeři ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk na sebe narazí už nyní, v semifinále. A tahle série už před svým začátkem odkryla jedno překvapení, neboť hned do prvního zápasu zasáhne i reprezentační křídelnice Kateřina Elhotová, pro niž to bude první oficiální duel této sezony od listopadového porodu syna Daniela. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Sokol ZVUS Hradec Králové a KP Brno, a to je slibný pár, z jehož soubojů by mohlo vzejít atraktivní drama.

celý článek
Zranění Pecháčka, Jelínek a Balvín zářili

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek se blýskl 17 body při výhře nad Zaragozou, Ondřej Balvín se rozdunkoval při velkém výpadu Estudiantes v Malaze a Adam Pecháček kvůli vážnému zranění kotníku už nějaký čas chybí Obradoiru, které o víkendu senzačně přemohlo Real. Wizards Tomáše Satoranského se přestává dařit, Janu Veselému z vedoucího Fenerbahce stačilo na 17 bodů pouhých 23 minut a Blake Schilb nadále nehraje v Galatasarayi. Luboš Stria se po čase vrátil ze stavu zraněných a Tomáše Kyzlinka čeká ve slovinské lize nadstavba. To je rychlý výčet nového zahraničního dění v podání mužů s českým pasem.

celý článek
Vytancuj si finálový víkend ME v Praze!

16.3. SOUTĚŽ K ME ŽEN 2017 Time to shine, to je nejen oficiální motto blížícího se mistrovství Evropy basketbalistek, ale také název oficiální hymny. Její autorkou je známá česká zpěvačka Olga Lounová, která k ní natočila také speciální videoklip. A právě ten bude v nejbližších dnech a týdnech velmi důležitý!