Pod povrchem vlády Evropanů nad NBA

V ČEM VŠEM VYNIKAJÍ SATORANSKÝ A SPOL. Někdy je dobré si dát věci do perspektivy, která může realitu posunout do docela jiné dimenze. A možná i vrhnout nové světlo na některé nevysvětlitelné záhady. Jedním z příkladů je i jediný Čech v NBA. Na pohled se zdá, že si Tomáš Satoranský pro své působení v nejlepší lize nemohl vybrat vhodnější období. Do letošního ročníku vstoupil rekordní počet Evropanů - aktuálně se jich na soupiskách 30 celků objevuje včetně zraněných nebo už do konce ročníku vyřazených celkem 66 (není tu započítán Litevec Kuzminskas, který nedávno z New Yorku odešel do Milána). Jenže pak je tu i jedno velké ALE.

celý článek
II. dvojkař Wizards. Schilb rovnal osobák

LEGIE V ZAHRANIČÍ Záloha Wizards na rozehře, shooting guardu i small forwardu Tomáš Satoranský nadále drží pódium v rámci celé NBA v poměru asistencí a ztrát, udivil hned dvěma alley-oop dunky v jednom zápase a má tak už šest smečí za svých 35 zápasů. Je druhým nejlepším dvojkařem týmu a s 5,1 bodu i 240. střelcem ligy. Sevillský forward Blake Schilb si 23 body vyrovnal osobák v ACB a za posledních 6 zápasů má průměr 18 bodů. Jan Veselý je po polovině základu turecké ligy druhým střelcem Fenerbahce s 12 body a 76procentními trestnými hody. A ve čtvrté španělské lize se znovu všestranně rozohnil pivot Tomáš Hampl.

celý článek
Pamela vedla Lvice k dobytí Slavie

ECHO 15. KOLA ŽBL Do čtyř dnů bylo rozprostřeno patnácté dějství nejvyšší soutěže žen, v němž roli favorita splnil USK Praha vítězstvím v Ostravě, dál i Nymburk dobytím Trutnova, KP výhrou na Slovance, Žabiny díky první stovce sezony doma proti Techniku a Karlovy Vary rovněř v domácím prostředí s U19 Chance. Hlavní pozornost se tak soustředila do stánku pražské Slavie, kde po boji uspěl Hradec Králové o osm bodů.

celý článek
Čech zpět v čele NBA! Čech z EBA senzací!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se vrátil do čela celé NBA v poměru asistencí ke ztrátám, když po 31 utkáních má na kontě 79 asistencí a pouhých 17 ztrát za 521 minut. Chybuje tak v průměru jen jednou za téměř 31 minut! K tomu se blýskl 10 body za poslední čtvrtinu proti Knicks. Blake Schilb zazářil 14 body a 8 asistencemi bez jediné ztráty proti Barceloně. David Jelínek vystřílel 13 bodů za 20 minut. Lukáš Palyza se mocně zviditelnil 10 body a především nejlepšími +17 body při senzačním složení vedoucího celku polské ligy. Patrik Auda byl top skórerem při sestřelení Varšavy. Adam Pecháček vyšplhal až do role 17bodového top skórera Saenz Horeky. A centr Tomáš Hampl se vynořil z lůna čtvrté španělské ligy EBA, aby šokoval Španělsko neuvěřitelnou efektivitou 60, což je rekord této sezony ve všech soutěžích!

celý článek
Lup Slavie a návrat Marcely Krämer

ECHO NEÚPLNÉHO 14. KOLA ŽBL V ženské lize se o víkendu hrálo poprvé od Vánoc a na programu byla čtyři utkání neúplného 14. kola, neboť duely Technic Brno – Trutnov a Hradec Králové – Žabiny se budou hrát až v únoru. Páté KP Brno doma složilo celek Karlových Varů, který už měl zpátky z trestu trenérku Marcelu Krämer. Druhý Nymburk nasázel stovku Ostravě a vedoucí USK si stejně poradil s U19 Chance a byla to už jeho devátá nastřílená stovka. Ve čtvrtém utkání třetí Slavia uspěla na palubovce Slovanky.

celý článek
Tomáš průměr 19! David osobák v ACB

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský završil prosinec v NBA na průměrech 6,2 bodu a 19,4 minuty. Na Boží hod byl navíc jedním z pouhých 6 hráčů ligy – spolu s LeBronem Jamesem, Alem Horfordem, Chrisem Paulem, Stephem Currym a Kylem Lowrym - , kteří tou dobou v sezoně zapisovali nejméně 11,1 bodu, 5,5 asistence a 5,5 doskoku za 36 minut s efektivní střelbou 54,5 procenta (zohledňuje fakt, že trefa za 3 body má větší váhu)! Už teď má víc trojkových tref než za celou minulou sezonu. David Jelínek složil jako top skórer 23 body s užitečností 27 Bilbao, přičemž první číslo znamenalo jeho rekord v této sezoně, druhé pak absolutní rekord za celé působení v ACB. Jeho Andorra už také nakoukla na pozice pro play-off. Blake Schilb exceloval v českém derby na Gran Canarii, kde 16 body a 7 asistencemi pomohl setnout favorita. O kolo dál vysázel za Sevillu dokonce 19 bodů při další výhře nad Zaragozou. Jan Veselý se blýskl 15 body a 9 doskoky na Besiktasi. Patrik Auda zaúřadoval v polské lize 18, 16 a 17 body se 13 doskoky a byly z toho dvě výhry Radomi. A Lukáš Palyza 13 body tlačil Gliwice téměř k senzaci v Zieloně Goře.

celý článek
Bartoň koučem lvů U18 a další novoty

UDÁLOST Loňský asistent reprezentačního kouče mužů Luboš Bartoň získal nově ještě zodpovědnější funkci - byl jmenován trenérem národního týmu U18. V rámci nově nastaveného systému České basketbalové federace bude navíc bývalý reprezentant zodpovídat i za národní výběr U17. Trenér mužů Ronen Ginzburg bude mít pod patronátem i mužský univerziádní výběr a nově budovaný tým U24. Nejmladší výběry kadetů U16 a U15 vede Jan Slowiak a samostatnou jednotkou bude celek U20.
 

celý článek
Nová doba v repre se 27bojařem!

S TAK TROCHU JINÝM KONDIČNÍM TRENÉREM MICHALEM MIŘEJOVSKÝM „Konečně jsem měl možnost potkat kondičního trenéra, který přistupuje k hráčům ne jako ke stádu, ale bere je individuálně. Je to hudba přítomnosti a budoucnosti, která už v některých basketbalově vyspělých zemích funguje. Je super, že reprezentace s tímto konceptem přišla.“ To jsou slova snajpra národního týmu Lukáše Palyzy, který v rámci návratu do hry po zlomenině kosti v obličeji měl jako jeden z prvních reprezentantů možnost během kvalifikačního bloku spolupracovat s novou posilou národního týmu, kondičním nebo spíš „celostním“ trenérem Michalem Miřejovským. 

celý článek
Ondřej zbořil Palau! Tomáš dál 1. záloha!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský, už třikrát za sebou první „back-up“ Johna Walla, se svým čtvrtým dvojciferným zápisem sezony zviditelnil jako čtvrtý střelec Wizards proti Clippers a o zápas později jej pro změnu bránil LeBron James. Ondřej Balvín poprvé poznal pocit vítězství na Barceloně, kterou udunkoval a celkem zasypal 17 body jako top skórer Gran Canarie! Opět dvojciferný Blake Schilb podruhé v řadě ochutnal výhru v ACB. Fenerbahce i zásluhou 13 bodů Jana Veselého obtěžkal první porážkou lídra turecké ligy. 21bodový top skórer Radomi Patrik Auda řídil vítěznou operaci na Ostrově, Vídeňan Jiří Hubálek 19 body pomáhal pokládat Kapfenberg a Vít Krejčí byl díky 19 bodům hlavní skórující mašinou Olivaru. To nejsou vůbec špatné zprávy ze zahraniční frontové linie, kde pálí ostrými kvalitní a neporuchové české zbraně!

celý článek
Dramata 13. kola pro Slavii a Žabiny

ECHO 13. KOLA ŽBL Ve 13. dějství ŽBL, posledním před vánočními svátky, se hrálo dvakrát vyrovnaně a čtyřikrát bez dramatu. V těsných bitvách loupila Slavia díky zvládnuté koncovce na KP Brno a Slovanka už potřetí v sezoně podlehla Žabinám. Hradecké lvice si hladce poradily v Trutnově, mistrovský USK v Karlových Varech a Ostrava hodně díky poslední čtvrtině rozstřílela Technic Brno. Už ve čtvrtek byl předehrán duel U19 Chance s Nymburkem, který skončil kořistí Středočešek.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5204)