Kdo si odnese 30 tisíc a World Tour?

CHANCE 3X3 TOUR Rok se s rokem sešel a pražské náměstí Republiky po oba víkendové dny opět zaplní třaskavé boje o titul basketbalových králů a královen Chance 3x3 Tour. V sobotu od 11:00 je na programu poslední kvalifikační turnaj a v neděli na stejném místě ve stejný čas i podnik finálový, na který se všechny zúčastněné týmy dostanou už jen díky získaným bodům a umístěním v předchozích turnajích seriálu. 

celý článek
Zpívající Evina, Ann s dětmi a Bára na SP?

HVĚZDNÉ VIDEOECHO ČTVRTFINÁLE ME ŽEN Byl to hlavní epický výjev ze čtvrtfinálového dění na evropském šampionátu žen. Radost, jakou po historickém postupu do semifinále dávaly najevo nezdolné řecké bojovnice, neznala mezí a v jejich čele řádila někdejší opora pražského USK Evanthia Maltsi. Ta se pohádkového úspěchu své reprezentace dočkala v 38 letech a její extáze po rozbití Turecka 84-55 tomu také odpovídala. 25bodová pohyblivá guardka s až „mužským“ pojetím hry i střelby, která se do hry rozhodným způsobem vložila na přelomu poločasů, si navzdory 37 odehraným minutám okamžitě po utkání oblékla řeckou vlajku a létala po celé hale jako splašená. Nespoutaná kapitánka, plná vášní, na hřišti i mimo ně.

celý článek
Nejen o té, co by překousla ocelovou tyč

O ME S KOUČEM LVIC IVANEM BENEŠEM PLUS VIDEA S bilancí 1-2, nečekanou výhrou na závěr, ale také s porážkami od obou hratelných protivníků. A především bez kýženého postupu do duelu o čtvrtfinále, který byl cílem národního týmu. Ten skončil na Eurobasketu na domácí půdě mezi čtveřicí vyřazených po základní části a je tak jasné, že po 11. místě z ME 2015 zaznamenal nové historické minimum. Kouč celku Ivan Beneš nyní bude hovořit nejen o vystoupení na turnaji či nesouhlasu s kapitánkou, ale také o některých tématech v pozadí, včetně pravděpodobného zmenšení sestavy bez dvou loučících se čahounek, chybějících schopnostech při přechodu z dorostu do žen, nebo o talentu s potenciálem na 190, který zatím smí posilovat jen vlastním tělem, i o křídlu, které minimálně na jeden zápas vystoupilo ze stínu starší sestry.

celý článek
Historická rozlučka s ME i pivotkami

POSLEDNÍ DUEL LVIC NA ME Do konce zbývalo pod dvacet vteřin, když za vedení 65-63 rozehrávačka Tereza Vyoralová při riskantním autovém výhozu pod koš dala míč do rukou španělských soupeřek. A ty na nic nečekaly – vypálily dopředu a přihrávka už mířila přes půlicí čáru. Na okamžik se zdálo, že favorita už od vyrovnání nic nezastaví, když vtom se odkudsi zjevila ruka české hrdinky Karolíny Elhotové, která pas nejdřív pozastavila a nakonec i získala do své moci. A protože Španělky už musely faulovat, čekal ji ve hradeckém cirkuse všech možných zvuků i výlet na čáru trestných hodů. A ani tady dvakrát nezaváhala. Každou z jejích tref doprovázela hluková exploze generovaná tříapůltisícovým fanouškovským tělesem, které během zápasu několikrát otestovalo svě hlasivky i při výzvě k absolutnímu hluku z projekcí jumbotronu.

celý článek
Kdo je kdo i všechna nej týmu lvic!

VIDEODOTAZNÍKY LVIC OD A DO Z Pivotku národního týmu Ilonu Burgrovou čeká v pondělí (18:00) na její poslední velké akci poslední česká hymna i poslední reprezentační zápas. Dlouhánka s americkou univerzitní zkušeností i se stříbrem z MS 2010 v osobním trezoru je ovšem také nejřečnější členkou celého českého týmu, a proto byla jednoznačnou volbou pro představení celého letošního výběru, každé své parťačky i všech možných basketbalových i nebasketbalových nej. Teď její intro můžete zhlédnout v ucelené podobě…

celý článek
Burácející aréna v hlubokém smutku

DRUHÝ DUEL LVIC NA ME S MNOHA OHLASY Ač se jí do ušních bubínků zavrtával ohlušující hvízdot napěchované hradecké arény, autorka 20 bodů Zsofia Fegyverneky prokázala svou extra třídu. 18 vteřin do konce duelu za vedení maďarského celku 70-72 chladnokrevně proměnila oba trestné hody a zavřela tak vodu za šancemi na postup lvic alespoň do bitvy o čtvrtfinále. Během pouhých 26 hodin tak krutě a nebývale rychle zhasla už po dvou utkáních naděje Češek na výraznější jízdu šampionátem. Porážka 70-74 znamená, že třetí zápas ve skupině už budou hrát jen o lepší pocit z jinak smutkem prodchnutého turnaje.

celý článek
Start duelu s Ukrajinou zlomil vše

PRVNÍ ZÁPAS LVIC NA ME Už pokažený začátek s nervozitou českých hráček udal ráz prvního zápasu lvic na ME, v němž průraznou křídelnicí Jagupovou tažené Ukrajinky nasadily v prvních šesti minutách k trháku 3-14, a i když samy chybovaly a dvěma hlavním oporám z perimetru, Jagupové i rozehrávačce Moss, naskočily už v první čtvrtině dva fauly, tento polštář jim až do konce zápasu postačil i přes jedno menší české vzedmutí. Konečná porážka 47-59 pro český tým znamená, že v sobotu bude od 18 hodin hrát s Maďarskem o všechno.

celý článek
Posily z USA na ME, žebříčky a zajímavosti

ME ŽEN 2017 Hned polovina celků na ženském Eurobasketu, který prvními zápasy vypukne v Hradci a Praze už v pátek po poledni, vtrhne do turnaje vybavena naturalizovanými americkými posilami. Navíc Španělky budou mít v sestavě pivotku Sancho Lyttle, narozenou v karibském ostrovním státě Svatý Vincent a Grenadiny, takže dokonce nadpoloviční část turnajového pelotonu využila povolené jedné cizozemské posily. Tady je jejich přehled: 

celý článek
Ambice patronek a vokály hymny z LA!

ME ŽEN 2017 Dvě slavné patronky evropského šampionátu žen, který bude oficiálně odstartován ve čtvrtek v Hradci Králové, nemíří na poli ambicí a přání stran umístění českého celku vůbec nízko. „Pokud máme mistrovství doma, tak nevidím jako zásadní úspěch postup do play-off. To bych řekla, že je taková samozřejmost,“ usměje se Ivana Večeřová, podkošová opora vicemistryň světa z roku 2010, která ukončila hráčskou kariéru o rok později. „Dostat se mezi osm v Evropě poté, co jsme měly na přípravu dva roky, a ty zkušené hráčky tam jsou, by mělo být naším základním cílem. Holky by si na to prostě měly věřit a jít si za tím,“ dodává s přesvědčením.

celý článek
Hvězdy WNBA o duncích a lvice tenisákem

DUNKY V ŽENSKÉ HŘE Nejspíš není velká pravděpodobnost, že bychom se na blížícím se mistrovství Evropy, které v Praze a Hradci Králové otevře brány už tento čtvrtek, dočkali nějaké povedené smeče, jakou předvedla na olympiádě v Londýně 2012 ohromná Australanka Liz Cambage. Tehdy to byla  historická premiéra tohoto kousku pod pěti kruhy v podání ženy. Jisté ovšem je, že na evropském šampionátu budou hráčky, které k něčemu takovému mají poměrně blízko. Namátkou vezměme český tým, v němž podle svědectví spoluhráček s tenisákem zvládne smeč 191 vysoká Alena Hanušová a s o něco těžším baseballovým míčkem Kia Vaughn, která měří ještě o dva centimetry víc.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5081)