Začíná přelomová Chance 3x3 Tour!

PŘED HISTORICKOU SEZONOU 3X3 O velikonočním víkendu odstartuje druhý ročník 3x3 Central Europe Tour, tedy společné série Čechů, Slováků a Poláků v basketbalu 3x3. Její první zastávkou bude tradiční indoor turnaj v Lounech, který zároveň otevře i českou Chance 3x3 Tour. A bude to start pořádně ostrý!

celý článek
Půlstoletí od tajeného triumfu z Vídně

ZAJÍMAVOST Ve středu uplynulo přesně 50 let ode dne, kdy hráči tehdejší Slavie VŠ Praha ovládli finále Poháru vítězů pohárů a zaznamenali jeden z největších úspěchů československého a českého basketbalu.

celý článek
Eurostar NBA chce teď makat na image

HVĚZDNÉ POSTAVENÍ NENÁPADNÉ VIP MEZI EVROPANY NBA  Sám si uvědomuje, že vyjma svých dunků není v rámci NBA klukem z plakátů, který by denně plnil sociální sítě a mediální kyberprostor. A v malém interview pro „Basket USA“ navíc přiznal, že ani z evropských hráčů nepatří mezi ty nejsledovanější, ačkoli to je v současném showbyznysu NBA velmi důležité, protože kdo není vidět, ten jako by nebyl. „A já jako vyslanec své země v nejlepší lize světa se musím snažit co nejvíc, abych zviditelnil sebe i svou zemi. Jsem teď blízko podepsání své druhé smlouvy v NBA a vím, že do této oblasti budu muset zainvestovat,“ zdůraznil Tomáš Satoranský, který by se tímhle směrem skutečně měl výrazně posunout, protože rozhodně má co „prodávat“….

celý článek
Slavné No.23 mířilo na Poslední souboj!

AKTUÁLNĚ Mohla to být událost všech událostí v České republice. Nejen ve sportu. Na světě existuje totiž jen málo lidí, kteří by svůj obor ovlivnili takovým způsobem jako on. Už měl skoro koupenou letenku do Prahy a následně lístek na vlak do Pardubic. Svou objednávku ale musel stornovat. Kvůli tomu, že modrá není červená. Škoda.

celý článek
Od začátku to byl můj největší boj

S ŠÉFEM ČESKÉ HRÁČSKÉ ASOCIACE PAVLEM PUMPRLOU Dva roky práce má za sebou Česká basketbalová hráčská asociace založená kapitánem Nymburka a reprezentace Pavlem Pumprlou. Co už za svého působení dokázala, co ji čeká, kam posouvá oblast pojišťování hráčských kontraktů, aby se profesionální hráči neocitali při zranění „na suchu“, jak pokračuje snaha o zapojování basketbalistů do druhého života po skončení kariéry, nebo jak vypadají další problémy včetně zpožďujících se výplat, s nimiž hráčům asociace pomáhá, o tom bude nyní v detailech hovořit její šéf, který má se vším o dost víc práce, než původně očekával, přesto založení hráčské organizace ani trochu nelituje.

celý článek
Zídek: první Čech v Síni slávy FIBA!

UDÁLOST Takovou slávu český basketbal ještě nezažil, a to na ni čekal od roku 2007, kdy byla oficiálně založena Síň slávy FIBA. Od nynějška už mezi jmény tvořícími historii hry pod bezednými koši bude vytesáno i jedno české. Vicemistr Evropy a český Basketbalista století Jiří Zídek figuruje mezi 11 basketbalovými legendami, které byly v letošním roce do Síně slávy uvedeny.

celý článek
Největší kouzelnická škatulata všech dob

REKORDNÍ ZAJÍMAVOST Tomáš Satoranský se stal součástí nebývalého rekordu 58letých dějin Washington Wizards. A s největší pravděpodobností z něj nemá velkou radost. V letošní sezoně vedení klubu protočilo v sestavě už neuvěřitelných 25 hráčů! Takové číslo je velká pecka například ve srovnání s minulým ročníkem, odehraným s pouhými 15 muži, nebo se sezonou 2007/08, kdy za tým nastoupilo pouhých 13 borců! Rozsáhlejší četu jmen měly letos jen Cleveland (27) a Memphis (26), který drží i dosavadní absolutní rekord NBA ze sezony 2015/16 (28).

celý článek
Česko chce pořádat EuroBasket 2021!

UDÁLOST Česká basketbalová federace se oficiálně přihlásila mezi kandidáty na uspořádání jedné ze skupin EuroBasketu mužů 2021! Pokud by se podařilo uspět v našlapané konkurenci, hostila by šampionát za dva roky pražská O2 Arena. „Ve středu jsme na FIBA oficiálně odeslali kandidaturu České basketbalové federace na pořádání jedné ze čtyř základních skupin,“ potvrdil generální sekretář ČBF Michal Konečný s tím, že termín pro podání žádosti uplyne zítra. „Zájem pro FIBA deklarovalo 13 národních federací. Uvidíme, zda všechny podají i oficiální kandidaturu.“

celý článek
Pod vedením Effangové k odvetě i trofeji

ECHO FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU ŽEN Stejně jako před rokem se v titulovém duelu Final-4 Českého poháru střetly týmy KP Brno a Hradeckých lvic, jež soupeři vrátily porážku, když jej pod vedením MVP turnaje Pamely Effangové zdolaly 68-63. Effangová vysázela stejně jako Minarovičová 18 bodů, za KP byla zásadnější střelkyní jen autorka 22 bodů Oroszová. Kritickou statistikou utkání byly trestné hody, jež vyzněly jasně pro vítězný tým (27/21 – 13/10).

celý článek
Lvice jednoznačně a KP až v prodloužení!

ECHO SEMIFINÁLE FINAL-4 ŽEN Hradecké lvice lehkou nohou přes Slavii (85-52, Effangová 20, Bura 11 bodů a 11 doskoků, Zavázalová 10 - Pohunková 15, Jindrová 10, doskoky 51-35, ztráty 16-20, první čtvrtina 28-9, poločas 51-26) a KP Brno až po prodloužení přes Nymburk (75-69, Šujanová 16, Kopecká a Gill po 13, Stará 12 - Hošková 16, Chomenčuk 13, Krakovičová 11, ztráty 18-29, zisky 20-8). Taková byla semifinále Českého poháru žen, jehož Final-4 hostí Karlovy Vary. Turnaj pokračuje v neděli, kdy se v duelu o bronz utkají Slavia s Nymburkem (15:00) a ve finále od 17:30 KP s Hradcem.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5366)