Třetí KP čeká derby. Hradec je čtvrtý!

ECHO POSLEDNÍHO 22. KOLA ZÁKLADU ŽBL Dramatem závěrečného 22. dějství vyvrcholila základní část ženské ligy, kde se až do poslední chvíle rozhodovalo o pořadí na třetím až šestém místě. Třetí příčku díky domácímu složení Žabin uhájilo KP Brno, které si hned ve čtvrtfinále městské derby s šestými Žabinami zopakuje. Slavia by bývala ke třetímu místu potřebovala vedle vlastního úspěchu na palubovce oslabeného Trutnova i porážku KP. Její nečekaná prohra ovšem nakonec znamená, že se na vzájemné zápasy před ní na čtvrté místo natlačil Hradec, který uspěl ve Strakonicích, a ve čtvrtfinálové sérii s Pražankami bude mít výhodu domácího prostředí. Bez prohry půjde do play-off mistrovský USK, který v posledním kole přehrál Nymburk, a ve čtvrtfinále jej čekají osmé Karlovy Vary. Ty ve 22. kole nastřílely stovku Techniku Brno. Slovanka, jež ze sedmé příčky půjde na druhý Nymburk, pak dovezla vysokou výhru z Ostravy.

celý článek
Jaké jsou Satoranského nejlepší dny?

LEGIE V ZAHRANIČÍ 185. nevytíženější hráč NBA Tomáš Satoranský má za sebou už 19 zápasů v řadě jako základní dirigent 11. nejlepšího týmu ligy, když v této sérii drží průměry 11,1 bodu, 5,7 asistence na 1,8 ztráty a 3,7 doskoku za 29,6 minuty s úspěšností z pole 55,7, trojkami 52,4 a šestkami 89 procent. Kdy měl zatím své nejlepší dny v sezoně? Střelecky nejproduktivnější mívá soboty (průměr 9,7 bodu) a úterky (8,1), trojky nejlíp střílí o sobotách (65 procent) a nedělích (57), šestky má naopak o víkendu nejslabší (62 a 50) a nejvíc mu lepí v úterý (87,5), kdy také nejvíc asistuje (4,5) a suverénně nejlíp doskakuje (4,0), přičemž na každý den v týdnu zatím připadlo mezi 6 a 11 zápasy. Aktuálně je navíc druhým trojkařem NBA z aktivních hráčů s nejméně desítkami vystřelených pokusů. Momentálně ovšem za kopečky nezáří sám – Ondřej Balvín je nejlepším dunkerem a třetím „dvojkařem“ ACB, David Jelínek osmým nejlepším trojkařem stejné soutěže, Jan Veselý dál vede tureckou ligu, Patrik Auda táhl jako top skórer Radom k dobytí Zielony Gory, Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně, Lukáš Palyza třetím střelcem Gliwic a Tomáš Kyzlink druhým střelcem Sieny.

celý článek
Po 10 ztrátách v úvodu Lvice na USK zářily

ECHO 20. KOLA ŽBL Nejzajímavějším výsledkem 20. dějství ŽBL bylo pouze 16bodové vítězství USK Praha doma nad Hradcem Králové. Favorit nicméně uspěl a stejně tomu bylo i v pětici ostatních duelů – KP Brno doma složilo Trutnov, Nymburk rozsřílel brněnský Technic, Žabiny mocně dobyly Ostravu, Slavia Strakonice a Slovanka si doma poradila s Karlovými Vary.

celý článek
Nejlepším trojkařem NBA je…!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Playmaker Washington Wizards Tomáš Satoranský dál plní sociální sítě a je čím dál častějším tématem analýz expertů. Jako člen základu má v 17 posledních zápasech průměry 11,4 bodu (už téměř úroveň nejlepší stovky ligy s nejméně 70 procenty zápasů), 5,8 asistence na 1,9 ztráty a 3,6 doskoku za 29,5 minuty při střelbě z pole 57,6, trojkách 56,4 a šestkách 93,1. Čerstvě má za sebou osobní maximum 40 minut v duelu s Miami, kde jako obránce Gorana Dragiče povolil úřadujícímu mistru Evropy jen 4 body za 36 útoků, a kde mu až v dramatickém závěru skončila nevídaná šňůra 31 šestek. Navíc z hráčů s nejméně několika desítkami pokusů (on je na 78) je aktuálně vůbec nejlepším trojkařem celé NBA s úspěšností 47,4, což je neuvěřitelná zpráva! Už jen proto, že oproti minulé sezoně své procento zdvojnásobil. Nezapadli však ani další legionáři – Blake Schilb se stal top skórerem a druhým nejužitečnějším hráčem 21. kola ACB, Ondřej Balvín byl za pouhých 15 minut top skórerem Canarie při složení euroligové Valencie, Patrik Auda byl nejužitečnějším hráčem Radomi, Lukáš Palyza stál 15 body u zlomení Gdyně, Jiří Hubálek byl MVP Vídně, Tomáš Kyzlink top skórerem Sieny, Adam Pecháček top skórerem Saenz Horeky a Tomáš Hampl top skórerem Estelly.  

celý článek
Hvězdný i přes konec série 31 šestek

POD POVRCHEM DUELU SATORANSKÉHO S HEAT Kouč Miami Erik Spoelstra zkonstruoval perfektní akci a 36letý veterán Dwyane Wade tak měl nabito ostrými. Míč dostal zády ke koši, přesvědčivou fintou si vyvěsil Tomáše Satoranského a už se zdánlivě snadno chystal ze dvou metrů zakončit a poslat zápas do druhého prodloužení. Jenže jej ještě vyrušila vztyčená paže Markieffa Morrise a guard hostů musel nahodit míč o desku příliš vysoko. Minul a nedopadlo ani těžké dopíchnutí Olynyka, načež Wizard Oubre ze šestek stvrdil domácí výhru 117-113.

celý článek
DSK posílá z Hradce zprávu: Ještě jsme tu!

ECHO 19. KOLA ŽBL Po devatenáctém dějství ženské ligy se už na třetí příčku - o tři výhry za druhý Nymburk - posunulo KP Brno, jež uspělo na palubovce Techniku, a využilo důležité krádeže Nymburka v Hradci Králové, kde Středočešky oplácely domácím Lvicím pohárovou porážku. Východočešky nyní zaostávají o 4 výhry za DSK a o jednu za KP. Pražský USK po nepovedeném čtvrtfinálovém duelu Euroligy rozdrtil venku Slovanku, Slavia si doma bez problémů poradila s oslabenými Karlovými Vary, Žabiny spláchnuly strakonickou U19 Chance a Trutnov si dojel pro jednoznačnou výhru do Ostravy.

celý článek
Velké okamžiky, jež rozdávaly po hrstech

ECHO FINÁLE NILFISK FINAL 4 Když dozněly poslední zvuky historické radosti, a členky vítězného týmu opustily nymburskou halu, zbývalo v ní už jen pár chlapů různých věků, kteří takových zápasů z ranku vrcholového basketbalu viděli za dlouhé roky stovky, ne-li tisíce. A do jednoho uznale pokyvovali hlavami: „Parádní zápas, reklama na ženskou hru.“ Tak zněly jen některé z pochval, které už finalistky Českého poháru nemohly slyšet.

celý článek
Andělské chvíle a hradecké překvapení!

ECHO SEMIFINÁLE NILFISK FINAL 4 Dva jednoznačné výsledky, z toho jeden s nádechem senzace. Takový byl semifinálový den Nifisk FINAL 4 Českého poháru žen. V něm nejdříve 21letou Gabrielou Andělovou vedené KP Brno rozprášilo v repríze loňského finále městského rivala z Žabin (71-38), když zopakovalo jasný výsledek z letošního ročníku ŽBL. A Nymburk pak vypadl z role papírového favorita a v domácím prostředí byl zničen týmovou defenzivou Hradeckých lvic (68-84). Pondělní finále tak před kamerami ČT (živě zápas vysílá od 18:00 její web) svede KP s Hradcem, už od 15 hodin se utkají o bronz Nymburk se Žabinami (vysílá portál TVCOM.cz).

celý článek
22 ztrát a -15 střel? Vítězství! Bravo, JB!

TŘETÍ DUEL LVŮ VE SVĚTOVÉ KVALIFIKACI Jako by si chtěli otestovat, co ještě dokážou – na hřištích soupeřů - otočit. A tentokrát si uchystali test z nejtěžších až neřešitelných. Ve světle událostí zápasu v bulharském Botevgradu se i dílčí druhopoločasový stav z listopadových Helsinek (37-31 pro domácí Finy) jeví jako pseudoproblém. První skutečný průšvih této světové kvalifikace museli reprezentanti vyřešit až ve třetím utkání. V tom, v němž stejně jako v Helsinkách zahájili suverénně, aby mezi 12. a 19. minutou přišel – stejně jako v Helsinkách – hluboký propad, tentokrát však měl docela jinou dimenzi - ze 17-25 až do pekelných jam - na 45-29. Tam už i skuteční optimisté ztráceli víru…

celý článek
Šéfem při vyloupení banky v Clevelandu!

10. ZÁKLAD SATORANSKÉHO V ŘADĚ Zcela frustrovaný obíhal rozhodčí a stěžoval si a stěžoval. Stejně jako v jednom útoku v závěru, kdy po nájezdu přes centra Mahinmiho přestal řešit, kam se odrazil míč, a v nepřerušené hře se okamžitě otočil k rozhodčímu, aby jej vyplísnil za neodpískání faulu. Až když s k LeBronu Jamesovi nedůsledností soupeřů míč přikutálel náhodou zpět, začal znovu hrát, a ač si Tomáš Satoranský dal ruce podél těla, a snažil se jen stát mu v cestě, po pouhém otření o něj James dostal šestky. Jenže první nedal, a když druhou nahodil, po předčasném opuštění trestné linie mu bylo odpískáno porušení pravidel. Wizards pak s plnou důvěrou vyhodili z autu na svého českého dirigenta, který se zhluboka vydýchal a proměnil i svou třetí a čtvrtou šestku v utkání. 15 vteřin do konce bylo na palubovce Clevelandu za už konečného stavu 103-110 jasno a Satoranský za sebou měl při desátém základu v řadě další fantastický výkon – 17 bodů, 8 asistencí bez ztráty, 4 doskoky, 2 zisky, střelba 7/6 a +7 za 31 minut. Svou šňůru zápasů bez minuté šestky protáhl už na 19 (22/22) a zapsal 11. dvojciferné body sezony.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5233)