"Strkačka s Theisem? Od Vítka dobré!"

POD POVRCHEM TÝMU LVŮ S RONENEM GINZBURGEM Po šesti přípravných zápasech národního týmu už se nashromáždilo dostatek materiálu ke zhodnocení aktuální formy lvů, kteří po pondělním návratu z náročného třídenního turnaje v Hamburku věří, že nedělní zranění dvojice Auda – Pumprla nebudou vážná. Do zpovědnice Basketmagu usedl kouč Ronen Ginzburg, který probere například různé defenzivní trable, okolnosti zápasů se špičkovými soupeři i s nebývale trpělivými týmy, oba zraněné muže a také růst power forwarda Šimona Puršla a 19letého guarda Víta Krejčího, jehož odvahu při konfliktu s bostonským Keltem Danielem Theisem izraelský kormidelník ocenil víc než jen málo.

celý článek
Lvi Hamburk zavřeli trojkovou smrští

ECHO DUELU S MAĎARSKEM V HAMBURKU Lvi zvládli na turnaji v Hamburku třetí zápas ve třech dnech a po vyrovnaném poločase jednoznačně (103-83) skolili Maďarsko, oproti vzájemnému utkání na EuroBasketu 2017 z větší části proměněnému. V zápasové sestavě chyběl kvůli problémům se zády power forward Auda a po 13 minutách musel odstoupit i zraněný křídelník Pumprla. Ani jeden však není fatálně ohrožen. Střelecké pole vedli Satoranský (17), Kříž (14+7 doskoků), Bohačík (14), Hruban (13) a Schilb (13). Češi přestříleli soupeře z trojek (28/17 – 37/15), z šestek (18-6) i zpod koše (32-22) a také ho přeskákali (35-25).

celý článek
Zápas, kdy mě "Sato" nejvíc ohromil

AKTUÁLNĚ Z HAMBURKU S KOUČEM CHICAGO BULLS JIMEM BOYLENEM Když dovečeřel s českým národním týmem v hamburském hotelu, zazněla otázka, jestli při tolika návštěvách hráčů Bulls má v létě i nějakou dovolenou. Jim Boylen na to jen doširoka rozpřáhl ruce a prohlásil: „Tohle je moje dovolená“. Proti němu, jen o stůl vedle, seděl v tu chvíli jeho nový svěřenec Tomáš Satoranský, kvůli němuž se na přípavný turnaj lvů do Německa vypravil. A po pravdě – udělal dojem. Už při nástupu do týmového autobusu chtěl pomáhat realizačnímu týmu s nakládáním těžkých tašek. A u večeře se s každým nově příchozím ke stolu osobně pozdravil. Takhle se české basketbalové komunitě představil od konce loňského roku head coach ikonického klubu NBA – Chicaga Bulls. K této pozici se dopracoval v 53 letech, už jako trojnásobný vítěz NBA (1994 a 1995 s Houstonem a 2014 se San Antoniem, vždy v roli asistenta). Dříve působil jako asistent i v Golden State a Milwaukee, stejnou pozici pak zastával i u kanadské reprezentace, od roku 2015 do roku 2018 pak fungoval jako „přidružený hlavní trenér“ u Bulls v době vlády Freda Hoiberga. A uplynulý ročník NBA, kdy se během prosince stal poprvé kormidelníkem v nejlepší lize, rodák z East Grand Rapids v Michiganu dokončil s Chicagem na velmi skromné bilanci 22-60. O návrat na pozice hodné klubu tak slavného jména bude od podzimu usilovat už i s jediným Čechem v NBA. O něm, ale nejen o něm je následující rozhovor, který se uskutečnil těsně před soubojem lvů s Němci.

celý článek
Ďábelský Schröder i rozpor Víta s Keltem

ECHO DUELU S NĚMECKEM V HAMBURKU V kulise 3400 fanoušků a také v nepříjemném horku a dusnu hamburské haly přišla první přípravná porážka lvů (68-87), proti domácímu Německu jako dosud nejsilnějšímu soupeři přípravy. Jedinými dvojcifernými střelci českého týmu byli Auda (12) s Balvínem (10). Z pole jen 35procentní lvi nejvíc zaostali v trojkách (15/2 – 27/11), ztratili 16 míčů a lepší byli hlavně v šestkách (18-10) a na útočném doskoku (15-10). Němce nejvíc táhli Schröder (21) s Theisem (17).

celý článek
Spousta z nás si to nedokáže představit

S LUKÁŠEM PALYZOU Z HAMBURKU O USA Zatímco reprezentace lvů zápolí na turnaji v Hamburku, kde ji v sobotu od 20:00 čeká duel s vysokou kvalitou napěchovaným domácím Německem (vysílá ČT Sport), její úvodní soupeř na světovém šampionátu, tým USA, má za sebou první hitovou konfrontaci se Španělskem, která skončila výhrou 90-81 při jasné dominanci na doskoku 42-20. V americké sestavě figuruje po odstoupení forwarda Tuckera (kotník) už jen 14 hráčů, jimiž jsou rozehrávači Kemba Walker, De´Aaron Fox, Marcus Smart, křídla Donovan Mitchell, Derrick White, Jaylen Brown, Joe Harris, Harrison Barnes, Khris Middleton, Jayson Tatum a podkošoví Brook Lopez, Mason Plumlee, Myles Turner a Kyle Kuzma.

celý článek
Kouč Bulls by měl ten výrok přehodnotit

AKTUÁLNĚ Z HAMBURKU S VOJTĚCHEM HRUBANEM Jako by měl po nedávném lékařském zákroku a vložení speciálních kontaktních čoček, dramaticky zpřesňujících jeho dálkový zrak či reakční schopnosti, v rukou pušku s automatickým zaměřovačem. A když mine, skoro se to zdá být divné. Vojtěch Hruban naladil tohle léto na střeleckou vlnu, a kdo mu pošle balon, může skoro najisto počítat se zapsanou asistencí. Na 20 bodů z první půle zápasu s Polskem v Hamburku mu stačilo pouhých 13 minut. Celkem pak vysázel 26 bodů s trojkami 4/4. Co pak řekl o své kanonádě, o super jmény nabitém německém soupeři pro sobotní utkání (20:00 na ČT Sport), ale i o přítomnosti kouče Chicago Bulls Jima Boylena, který si na celý víkend přijel zkontrolovat svého nového rozehrávače Tomáše Satoranského, to se dozvíte právě teď.

celý článek
Před koučem Bulls řádil "Sato" i Hruban

ECHO DUELU LVŮ S POLSKEM V HAMBURKU Vstupní zápas turnaje v Hamburku, kde už se utahovaly šrouby a zužovala česká rotace, rozsvítil v první půli vlastní show neomylný Vojtěch Hruban, který za pouhých 13 minut zařídil 20 bodů při střelbě 9/8. Přesto se v prvním poločase upíraly všechny české oči v hale především na power forwarda Martina Kříže, který poprvé naskočil do hry už po šesti minutách a po rekordně krátké tříměsíční odstávce od utržení achilovky levé nohy tak utnul své čekání na první zápas. V utkání zvládl všechny své vstupy a přes různé nejistoty plynoucí z nerozehranosti přispěl tím, co umí nejlíp – útočnými doskoky, získáváním faulů a dobrou obranou. Nakonec měl ve statistikách za 18:30 2 body, 2 doskoky, 1 aistenci, zisk i blok a také 3 získané fauly. Tohle všecho sledoval i jeden vážený host – kouč Chicago Bulls Jim Boylen, který si na celý turnaj přijel prohlédnout „evropskou“ hrou svého nového hlavního playmakera Tomáše Satoranského a po utkání nejenže cestoval s týmem na hotel, ale ještě chtěl pomáhat realizačnímu týmu s nakládáním tašek.

celý článek
Kříž poprvé do akce! A lvi až No.21?

Z TURNAJE LVŮ V HAMBURKU Je to tu. Martin Kříž, který je zásadně důležitým pátým do party podkošových hráčů v současném 14členném reprezentačním výběru (už bez Michala Mareše), dnes v 17:30 - po více než třech měsících - zasáhne do zápasové akce. A až se tak při prvním duelu lvů na přípravném turnaji v Hamburku stane (vysílá live web ČT), 26letý power forward bude zřejmě brzy předmětem lékařských disertací mapujících rekordní čas návratu sportovce do procesu po utržení achilovky.

celý článek
Další dobrodružství s pomocí překladače

S PATRIKEM AUDOU O JEHO NOVÉ MISI Ve Francii zřejmě nezůstalo zapomenuto jeho 20 bodů z derniéry pro český tým úspěšné světové kvalifikace. Basketbaloví lvi sice na konci letošního února v Reze padli s „galským kohoutem“ o šestnáct bodů, ale to, že právě Patrik Auda vysázel skoro třetinu celé české produkce, si nejspíš řada ligových manažerů poznamenala do notýsku. A teď mu přilétlo laso z Boulazaku, desátého týmu ProA v minulé sezoně, kdy celku z desetitisícového městečka na francouzském jihozápadě scházely ve vyrovnané soutěži jen dvě výhry k play-off.
 

celý článek
Kouč Srbů: Bůh pomáhej Americe!

UDÁLOSTI PŘED MS Po poslední omluvence úřadujícího šampiona NBA, rozehrávače Kylea Lowryho (do hry jej nepustí nedávno operovaný palec), i odmítnutí do nominace čerstvě povýšeného Marvina Bagleyho, zůstal v 15členné americké nominaci na MS poslední majitel olympijského zlata Harrison Barnes a jediný mistr světa Mason Plumlee. Spolu s nimi jsou tam i díky doplnění z „béčka“ (a také po vyřazení Bama Adebaya s Thaddeusem Youngem) Jaylen Brown, De’Aaron Fox, Joe Harris, Kyle Kuzma, Brook Lopez, Khris Middleton, Donovan Mitchell, Marcus Smart, Jayson Tatum, P.J. Tucker, Myles Turner, Kemba Walker a Derrick White.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5441)