Milníky TS31 a Veselého řádění v Turecku

LEGIE V ZAHRANIČÍ V NBA už je aktuálně jen jediný hráč, který v této sezoně střílel nejméně 10 trestných hodů, neminul a zároveň házel víc pokusů než Tomáš Satoranský, který je už na bilanci 16/16! Český perimetrový univerzál je navíc nadále číslem 4 celé ligy v poměru asistencí a ztrát, což by se jeho lepšícím Wizards mohlo hodit. Jan Veselý v turecké lize explodoval 22 body a dokonce pokusil dvě trojky! David Jelínek pomohl sestřelit euroligovou Vitorii 11 body, Patrik Auda byl druhým střelcem Pistoie s 15 body a jako dvojciferný střelec se zapsal i Blake Schilb. Ondřej Balvín už s Gran Canarií sdílí dno ACB a Vít Krejčí konečně v této sezoně hrál. To jsou novinky českých legionářů na zahraniční podkošové scéně.

celý článek
Podkrkonošská pohádka pokračuje!

ECHO 9. KOLA ŽBL V devátém dějství ŽBL dál valil kupředu Trutnov, který tentokrát doma rozbil KP Brno 93-70 a po třetí výhře v řadě už se dělí o čtvrtou bilanci ligy (5-3)! Další čtyři duely už skončily bez překvapení, když USK Praha doma zničil rekordním nástřelem sezony Ostravu 135-47, Nymburk uspěl ve Strakonicích 53-71, brněnské Žabiny doma složily pražskou Slavii (78-62), jež padla už počtvrté v řadě, a Slovanka rovněž na domácí půdě přemohla Teamstore Brno 75-56.

celý článek
Šestkový fenomén NBA! Jelínek dobyl Real

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen šest hráčů ve stávající sezoně NBA házelo nejméně 10 trestných hodů a zároveň stále neminulo. Jedním z nich je i Tomáš Satoranský, který je v lize zároveň číslem 4 v poměru asistencí a ztrát! Jan Veselý svým double doublem pomohl Fenerbahce na třetí pokus konečně zničit Efes. David Jelínek i svými 10 body přispěl Andoře k senzačnímu dobytí arény Realu. Ondřej Balvín je už sedmým dvojkařem ACB. Blake Schilb byl důležitým článkem při úspěchu už sedmého celku francouzské ProA. A autor double doublu Patrik Auda řádil 17 body za 25 minut jako druhý skórer Pistoie. České legie tak na zahraničních bitevních polích byly v posledních dnech znovu vidět.

celý článek
Senzace v Edenu, Nymburk zlomil Žabiny

ECHO 8. KOLA ŽBL Největší tahák osmého kola ŽBL se hrál v Nymburce, kde domácí celek nakonec skolil brněnské Žabiny 83-77. Z dalších jednoznačných výsledků vzbudil úžas ten z palubovky pražské Slavie, kde nečekaně loupila Slovanka (51-71). Mistryně z USK Praha si dojely pro výhru na KP Brno (63-96), Hradec Králové do Ostravy (65-105) a aktuálně šestý Trutnov, který zapsal už čtvtý úspěch, dobyl kurt Teamstore Brno (52-86).

celý článek
Hvězdní Blake a Ondřej, Tomáš číslem 12

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský na úvod sezony NBA z moře týmové bídy vylovil alespoň průměr 14 minut, nejmenší ztráty z Wizards a dvanáctý nejlepší poměr asistencí a ztrát v celé lize. Blake Schilb se „splašil“ k double doublu s bonusem 8 asistencí ve francouzské lize. Jan Veselý s Fenerbahce sice v ostatních soutěžích prohrává s městským rivalem z Efesu (v domácím Prezidentském poháru a Eurolize), ale v „liché“ turecké lize vylupuje jednu halu za druhou a jeho tým je už jediným neporaženým. Ondřej Balvín velkým výkonem sestřelil Andorru a v celé ACB se drží hned za TOP 10 v úspěšnosti dvojek. David Jelínek vysázel tucet do obruče Tenerife a Patrik Auda se v italské Lega Basket rozhodně neztratil proti soupeřům z Euroligy a Ligy mistrů.

celý článek
30 ztrát Slavie a famózní Kulichová

ECHO 7. KOLA ŽBL V událostmi nabitém sedmém kole ŽBL Hradecké lvice doma zdolaly KP Brno 78-74, pražský USK udělil 111bodový výprask Teamstoru Brno (123-12), Slovanka na svém kurtu trápila favorita z Nymburka, aby nakonec padla 52-57, brněnské Žabiny doma rozstřílely strakonickou U19 Chance (84-47) a Trutnov před svými fanoušky opět dokázal zaskočit pražskou Slavii (75-62), což mu přineslo třetí úspěch sezony.

celý článek
Balvín po CSKA: Začínám si zvykat

Centr Ondřej Balvín je nováčkem na půdě Euroligy. Nejenže si v letošní sezoně s Gran Canarií plní jeden ze svých nejvyšších kariérních cílů, ale už se začíná na půdě nelepší klubové soutěže starého kontinentu prosazovat a mezi věhlasnými soupeři se blíží číslům, která ho zdobila v minulé sezoně 7DAYS EuroCupu. Tehdy se dostal do druhé nejlepší pětky soutěže.

celý článek
Po roce zpět mezi gondoliéry. A mezi lvy?

S TOMÁŠEM KYZLINKEM FT. PETR CZUDEK Dlouho o něm nebylo vidu, ani slechu. Přesně od loňského mistrovství Evropy, kde na celkem 41 minut zasáhl do čtyř zápasů, a kde už jej trápily problémy se zády. A právě ty mu pak nedovolily nastoupit do nového angažmá u tehdy úřadujících italských mistrů z Benátek. Teď tak ve slavném městě zažívá obnovenou premiéru. A hned druhý start v dresu Reyeru jej zavedl na českou půdu. Tedy přesněji slezskou. I když jen na šest minut rozdělených na opavském parketu do obou poločasů ve 3. kole Ligy mistrů. Po roce, jaký má za sebou, ale byl Tomáš Kyzlink rád i za to. Rozhodně v konkurenci osmi cizinců, z nichž v top soutěži FIBA smí hrát zápas nejvýš sedm, v italské lize pak dokonce jen šest. A mezi ty se probít v tak ambiciózním celku, bažícím po titulu ve všech soutěžích a osázeném reprezentanty Itálie nebo Slovinska i ex-borci z NBA a Euroligy, je zatraceně složitý úkol.

celý článek
Humpolec na pekingském nebi: Pokus II

PŘED FINÁLE WORLD TOUR 3X3 S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Druhý rok v řadě se vydává parta kolem Ondřeje Dygrýna na „pohádkový turnaj“ do devět tisíc kilometrů vzdáleného Pekingu, kde celek Humpolec Bernard o víkendu čeká finálové klání FIBA World Tour v basketbalu 3x3. Jeho vítěz už si může pořádně zamnout ruce, protože si přijde na báječnou odměnu čítající 40 tisíc dolarů, což v korunách aktuálně obnáší 900 tisíc. Ještě poražený finalista bere 30 tisíc dolarů, bronzový medailista 18 tisíc a čtvrtý tým pořadí 12 tisíc. Na turnaj, opět pořádaný v nákupním centru Bloomage Live Hi-Up, což je supermoderní komplex v západní části Pekingu, se probojovalo tak jako každý rok pouze dvanáct nejlepších týmů světa. To znamená, že pokud tam už míříte, můžete si říct, že jste v tomhle sportu vážně dobří.

celý článek
"Zlatý podraz" už míří do vašich kin

FILMOVÁ PREMIÉRA Píše se rok 1946. Zbědovaná Evropa se sbírá z válečných hrůz a stejně je na tom země v jejím srdci, Československo. Ve druhém světovém konfliktu přišli o částí svých rodin a kamarádů i českoslovenští basketbalisté. Také za ně se jedou bít do Ženevy na první poválečné mistrovství Evropy. A světe div se, je z toho dosud jediné kontinentální zlato pro Československo.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►
archiv (5359)