image
Létající lvi utavili pomalý tank No. 8

ECHO LVÍHO DUELU 2 NA ME    Centr Kyrylo Fesenko frustrovaně mávl rukou a zle se podíval na arbitra, který mu po rohování s Janem Veselým odmítl písknout faul. V polovině třetí čtvrtiny při ztrátě o 21 jeho rezignované gesto symbolizovalo rozpoložení znaveného týmu, který tušil, že na obrat už nebude mít. Ukrajinský ústřední tahoun se tu už jen ztěžka nutil k návratu do obrany, což byl v zápase jeho největší problém. Že ho nekonečnými sprinty dopředu ničil Veselý, s tím se dalo počítat, ale když mu na své "turbo motorce" ujížděl i prvním zápasem a dalšími báječnými trefami nadopovaný Petr Benda, tedy chlapík v Kristově věku, to už bylo pro ukrajinského lídra s číslem 8 nepěkné vysvědčení. Češi tak mohutného obra nejvíc deklasovali a utahali nikoli v obraně, ale právě svou útočnou aktivitou.

celý článek
image
Kareemové a 3-fantom zničili Estonsko

DUEL 1 LVŮ NA EUROBASKETU    Už první útoky ukázaly, jak budou chtít Češi hrát svůj úvodní duel na mistrovství Evropy. Pavel Pumprla si vzal svého obránce na záda vlevo od koše, a i když první pokus ještě košem neskončil, výškou podměrečný pobaltský celek, který ovšem v přípravě málem setnul v Záhřebu Chorvaty, dobře věděl, co ho bude čekat. Útok za útokem se už v první čtvrtině odbýval přes různé hráče v dolním postavení, a když z toho už nepadl koš, soupeř často sbíral fauly a hlavně nevěděl, co si s tím počít. 

celý článek
image
Zákaz pro Bobana a další kauzy před ME

EUROBASKET MUŽŮ     Češi čekající na to, zda potenciální nová posila Blake Schilb dostane od ministerstva vnitra finální posvěcení a tím i český pas dostatečně včas před stratem Eurobasketu? Byly to velké nervy pod Řípem, ale zároveň jen legrace proti tomu, co prožívaly v posledních týdnech jiné národní týmy, a to včetně hlavních medailových favoritů. Vítejte ve světě kauz a událostí, jež rámovaly přípravné období. A že jich nebylo málo!

celý článek
image
Hvězdy, co budou a nebudou na ME

EUROBASKET MUŽŮ   Již tuto sobotu odpálí duelem české reprezentace s Estonskem očekávaný Eurobasket mužů 2015. A protože sestavy všech 24 celků už jsou narýsované, můžeme se podívat, které hvězdy na mítinku kontinentální smetánky budou chybět, a které jej naopak ozdobí. Novou dynamiku v létě nabírala i oblast udělování občanství americkým posilám, které se pochopitelně rekrutují z euroligového ranku.

celý článek
image
Schilb: Angličtina je při hře nebezpečná

1 DEN DO EUROBASKETU Prostředí reprezentace není právě tím nejvhodnějším pro zlepšování "salonní češtiny", jak se ale zdá, další z řady naturalizovaných mužů na letošním Eurobasketu Blake Schilb to důležité už ve své nové "mateřštině" zvládá. Uši ovšem musí mít nastražené jako netopýr. Na druhou stranu - pokud přece jen rychle mluvící kolegové znejistí i jeho, bývá po ruce zručný anglický speaker Tomáš Satoranský.

celý článek
image
29letý dvoumetrový tým na 4. české ME

2 DNY DO EUROBASKETU    Závěrečné tajemství obestírající českou sestavu pro mistrovství Evropy bylo smeteno ze stolu. Posledním vyřazeným mužem se stal centr Sevilly Ondřej Balvín a tým tak odjede k bojům v základní skupině do Rigy v tomto složení - rozehrávači: Tomáš Satoranský (Barcelona), Jiří Welsch (Nymburk), Jakub Šiřina (Opava), křídla: Vojtěch Hruban (Nymburk), Pavel Pumprla (aktuálně bez angažmá), David Jelínek (Wloclawek), Blake Schilb (Galatasaray) a podkošoví Patrik Auda (Koszalin), Petr Benda, Pavel Houška (oba Nymburk), Jan Veselý (Fenerbahce) a Luboš Bartoň (aktuálně bez angažmá). 

celý článek
image
O fotbale, VO2 i kondiční alchymii lvů

4 DNY DO EUROBASKETU    Po většinu přípravy měl oči přilepené ke svému tabletu a sledoval průběžně se měnící hodnoty v okénku každého hráče. Lvi museli nebo stále musí "jet" jen v takové zátěžové hladině, jež odpovídá dané fází přípravy, a jejich srdce nesmí tlouci rychleji, ani pomaleji, než naplánoval právě Ronen Gottlieb, jenž má tohle léto od začátku do konce (včetně mistrovství Evropy) na starosti kondici celé reprezentace.

celý článek
image
Zpívající Richard o svých zlatíčkách

Jde o další z řady důkazů, že zakřiknuté strašpytlovství - s větami typu "Půjdeme to zkusit a uvidíme" nebo "Favoriti jsou jinde" - je pro nové české týmy už minulostí. Nebo aspoň pro některé. Čtěte nyní, co uslyšel kouč zlatých kadetek těsně před finále mistrovství Evropy proti domácímu Portugalsku, podporovanému z burácejícího hlediště téměř pěti tisíci fanoušků: "Trenére, nám tohle vůbec nevadí. Naopak se na to neskutečně těšíme!" Nejen pro tuhle statečnost lví kadetky v Matosinhos nakonec triumfovaly. Neměly dominantní hráčku, jakou byla v minulých letech Julia Reisingerová, ale v jejich mošně předností nechyběl například heroismus Terezy Vitulové, která odehrála skvělý šampionát i se zraněním, ukrutná fyzická kondice drilovaná i v kempu v horách a také motivační songy o kozlovi nebo o těžkých vahách, které týmu vysloužily i volné tikety na koncert Bena Cristovaa. O tom všem a mnohém dalším bude nyní hovořit strůjce zlatých medailí Richard Fousek, který se po dvou stříbrech z let 2013 a 2014 dočkal i vytouženého titulu.  

celý článek
image
Jediná výhra v Lille = boj o Rio?

6 DNÍ DO EUROBASKETU "Pouhé" dvě další výhry by českému týmu po toužebně očekávaném postupu ze skupiny na mistrovství Evropy stačily, aby dosáhl ráje v podobě účasti na jednom ze tří olympijských kvalifikačních turnajů. Klíčové by bylo v takovém případě zvládnutí osmifinále, kde by na lvy čekal někdo z céčkového sextetu Řecko, Chorvatsko, Slovinsko, Makedonie, Gruzie, Nizozemsko. Pak by se i dva další zápasy za sebou (čtvrtfinále a první utkání o 5.-8. místo) mohly prohrát, ale klíčový poslední duel by musel být opět vítězný. Takové jsou parametry první fáze potenciální české cesty do Ria 2016. Pojďme se na ni nyní podívat blíže.

celý článek
image
Greek Freak, kat Monja a Welsch vs Kobe

8 DNÍ DO EUROBASKETU  Tyhle tři události by mohly rámovat přípravný turnaj mužské reprezentace v řeckém Xanthi: 1. Neuvěřitelná show Giannise "Greek Freak" (Řeckého monstra) Antetokounmpoa, 211 vysokého chlapíka s dlaní dlouhou minimálně 26 centimetrů a nohama vedoucíma až ke stropu haly. 2. Pak půlková trefa specialisty na vítězné distanční pokusy Sergeje Monji, o jehož krutosti by mohli vyprávět po ME 2011 Slovinci i Makedonci. 3. A také úchvatných 9 bodů Jiřího Welsche v první čtvrtině duelu s Bosňany, dokazujících tichou sílu pětatřicátníků. Zatímco k prvním dvěma událostem máme pohotový důkazní materiál (Petr Benda promine), u třetího jsme si museli vypomoci dosud neznámým duelem 1 na 1 Jiřího Welsche s Black Mambou. To vše je pouhých 8 dní do mistrovství Evropy zabaleno do zákulisního povídání s křidelníkem Pavlem Pumprlou, který měl při odletu do Řecka pověstné štěstí v neštěstí. 
 

celý článek
◄◄ 109 110 111 112 113 114 115 ►►
archiv (5808)