Kdo změnil dres, kdo dostal "balík"?

LETNÍ PERSONÁLNÍ ZMĚNY V NBA + NOVÉ SMLOUVY - NOVINKY OD 17.7. TUČNĚ Během června, července a srpna už se toho v NBA událo docela hodně, a proto je tu přehled novinek ze všech 30 klubů, včetně potvrzených, nepotvrzených i blížících se hráčských (i manažerských) transferů a také nově podepsaných smluv. Zprvu větší pohyb nastal v Západní konferenci, kde děním zamával velký přestup rozehrávače Chrise Paula od Clippers k Rockets. V závěru srpna se však velká výměna udála i na Východě, kde týmy změnili dva z top point guardů ligy Kyrie Irving a Isaiah Thomas. Nemalou zajímavostí také je, že zatím – stejně jako v celé minulé sezoně - nebyl odvolán žádný trenér!

celý článek
Jestli Kevin byl cenou útěchy, díky za ni

ZÁPAS 5 FINÁLE NBA Kevin Durant, který v závěru základní části týmu chyběl 19 zápasů, se super pyšnou mámou po boku dostal, pro co si loni z Oklahomy přišel. Svým pátým třicetibodovým představením (39) ve Finále NBA postavil základ k domácímu triumfu Warriors 129-120 a zničení Clevelandu v sérii 4 ku 1. Byl vyhlášen MVP Finále, byť větší aplaus včetně mohutného skandování „M-V-P!“ se poté dostalo 34bodovému Stephu Currymu (plus 10 asistencí a 6 doskoků, TH 15/12), který až ve třetí finálové sérii kariéry podával očekávané hvězdné výkony, byť byl Cavs nemálo zdvojován. Hráči Clevelandu však v sérii často nevěděli, jak navázat účinnými rotacemi, a rozehrávač tak uvolňoval spoluhráče k otevřeným trojkám nebo zakončením z vymezeného území.

celý článek
Hladový Durant famózně zvrátil závěr!

ZÁPAS 3 FINÁLE NBA 77 bodů málo zdvojovaného dua James (39 za 46 minut, 11 doskoků, 9 asistencí) – Irving (38 za 44 s trojkami 7/0), k tomu zaktivizovaný guard Smith (16, trojky 10/5), poprvé ve finálové sérii kvalitní třetí čtvrtina (33-22) s 16 body Irvinga (pro hosty z Goleden State produkčně naopak vůbec nejslabší čtvrtka v celém play-off), v úvodu poslední části vedení o 7 a ještě tři minuty do konce o 6 (113-107). Cavaliers měli nemalou šanci ve třetím duelu na domácí palubovce snížit na 1-2, když Warriors neměli ani v závěru velkou aktivitu na útočném doskoku, nechávali soupeři i důležité doskoky pod svým košem, ve třetí části byl zcela tichý Durant, na startu čtvrté klíčový power forward Green nabral pátý faul a tým ztratil celkem 18 míčů. Jenže pořád měl rozdílového hráče této série, který v létě nepřišel z Oklahomy pro nic za nic, ale pro titul. A právě Kevin Durant si ho za žádnou cenu nechce nechat uniknout.

celý článek
Kerr na lavičce, 18 trojek a 2 triply!

ZÁPAS 2 FINÁLE NBA Při hře zády ke koši zblokoval Lovea, svou pátou „čepicí“ zápasu, a vzápětí ekvilibristicky najel přes dva soupeře až k úspěšnému zakončení. Oracle arena v Oaklandu se propadla do extáze. Domácí Warriors ve druhém duelu Finále NBA vedli sedm minut do konce 115-97 a už nic je nemohlo odstavit od druhého vítězství v sérii (132-113). A 33bodový Kevin Durant toho byl velkým důvodem. Na blocích, obranných doskocích (11 a celkem 13), kdy suploval roli falešného pivota v super malé sestavě, trojkami (4), nájezdy, zisky (3), asistencemi (6) i obranou na lídra Clevelandu Jamese opět položil velký základ k vítězství svého týmu, který 14. výhrou v řadě znovu vylepšil rekordní šňůru dějin ligy v play-off.   

celý článek
Ofenzivní smršť i defenzivní koncert GSW

DUEL 1 FINÁLE NBA Jen byla s úvodním rozskokem vypnuta doprovodná hudba, místo níž v ohlušujícm rachotu Oracle areny zněly během Zápasu 1 Finále NBA nanejvýš roztleskávací perkuse, rozjeli domácí Golden State Warriors velkolepou show, jež měla skvostné parametry v útoku i obraně. Na konci bylo zdrcující vítězství 113-91 nad obhájci trofeje z Clevelandu, jež opět posunulo rekordní start týmu do play-off (13-0). Nad vším v roli nebranitelného fantoma dozíral 38bodový Kevin Durant, který v dlouhých úsecích zápasu bránil LeBrona Jamese, s jehož Miami ztratil Finále v roce 2012, ještě v dresu Oklahomy. Teď už od prvního utkání všechny ujistil, že nic podobného nehodlá opakovat, a kdykoli hosté zahrozili menším comebackem, vždy přispěchal s další trojkou nebo nekompromisním nájezdem 1 na 1.

celý článek
Král Wall, šňůra 26-0 a vytočený Thomas

ZÁPAS 4 WIZARDS S BOSTONEM První Čech v konferenčním semifinále NBA Tomáš Satoranský, který si 5 body udělal nové play-off maximum, stál na půlce a dodriblovával v aplaudujícím Verizon Center poslední vteřiny Duelu 4 s Bostonem, jejž jeho Wizards absolutně dominantní druhou půlí (73-54) ovládli i bez distancovaného Oubreho 121-102 a srovnali tak na 2-2.

celý článek
Kouč Brooks o důvodech selhání s Kelty

ECHO DUELU 1 WIZARDS S CELTICS Washington Wizards (dál bez centra Mahinmiho) nemohli chtít v úvodním duelu semifinále Východní konference víc. Shrábli prvních 12 doskoků zápasu, skvěle je po všech stránkách nastartoval centr Gortat (celkem 16+13 doskoků a 4 asistence, ale -15) a po necelých 4 minutách vedli 0-16. Za další minutu to bylo 3-20, ale pak už se vše začalo poněkud zadrhávat.

celý článek
Satoranský 1. Čechem ve 2. kole play-off!

ECHO ZÁPASU 6 S ATLANTOU I když Wizards poztráceli téměř celé 22bodové vedení z úvodu třetí čtvrtiny, při frontálním útoku domácích Hawks měli jednoho muže, který valící se vlnu sám dokázal zastavit, a úchvatným individuálním představením dotáhl Washington k postupu do semifinále Východní konference NBA. John Wall v šestém duelu 1. kola play-off v Atlantě vysázel 42 bodů (kariérní maximum v play-off, 19 ve 4. čtvrtině), přidal 8 asistencí (na 7 ztrát, z pole 25/16, TH 10/9) a obrovskou měrou se zasloužil o vítězství 99-115 a tím i o čtvrtý postupový „bod“.

celý článek
První 2 minuty Satoranského v play-off

PRVNÍ DUEL WIZARDS V PLAY-OFF Když rozehrávač Washingtonu John Wall nedávno prohlásil, že současné pískání v NBA nedává smysl, nemluvil jen tak do větru. Dalším důkazem byla technická chyba udělená Wizardu Marcinu Gortatovi po jeho mocném dunku v závěru stále ještě nerozhodnutého utkání. Polský centr jako nikoli poprvé po podobné zápasové situaci praštil pravou rukou do levé na znamení „Polského kladiva“, jak se mu přezdívá. Tentokrát za něj však inkasoval trest, protože sudí si to podle všeho vyložili tak, že si tím až příliš důrazně žádal dodatečnou šestku. Naštěstí pro domácí tahle situace pro vývoj Utkání 1 prvního kola play-off NBA neměla vetšího významu a tým Tomáše Satoranského zvítězil doma 114-107, když ve druhé půli nasázel 69 bodů.

celý článek
TS31 v 3. základu před zraky Navrátilové

82. ZÁPAS WIZARDS Tomáš Satoranský v posledním zápase základní části NBA oslavil – při absenci Walla, Beala, Morrise a Mahinmiho (centr bude kvůli zranění lýtka levé nohy chybět i v několika zápasech prvního kola play-off, což bude proti Atlantě s Howardem znát) - svůj třetí základ nováčkovské sezony (ze svých 57 utkání). A byť číselně se za svých 30 minut nezaskvěl (2+5 asistencí, 4 doskoky, 2 zisky, z pole 7/1), na tu klíčovou cifru být pyšný může. I při porážce v Miami (110-102), jež stále ještě bojovalo o play-off (byť nakonec marně), byl ze základu (odehrál z něj nejvíc) jako jediný v plusu (4).

celý článek
◄◄ 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ►►
archiv (158)