Koučka Uhrová věděla o medaili dopředu

OHLASY KE STŘÍBRU Z MS 3X3 U18 Druhý rok za sebou vezou Češky z velké akce 3x3 v Číně medaili! Tentokrát se domů vrací čtveřice vedená trenérkou Michaelou Uhrovou jako vicemistryně světa U18. Právě Uhrová byla u obou dosud největších úspěchů českého basketbalu 3x3. Loni byla jednou ze čtyř hráček, které na kurtu vybojovaly nečekaný světový titul. Letos prováděla mladý tým nástrahami světového šampionátu jako trenérka.

celý článek
Hvězdy WNBA o duncích a lvice tenisákem

DUNKY V ŽENSKÉ HŘE Nejspíš není velká pravděpodobnost, že bychom se na blížícím se mistrovství Evropy, které v Praze a Hradci Králové otevře brány už tento čtvrtek, dočkali nějaké povedené smeče, jakou předvedla na olympiádě v Londýně 2012 ohromná Australanka Liz Cambage. Tehdy to byla  historická premiéra tohoto kousku pod pěti kruhy v podání ženy. Jisté ovšem je, že na evropském šampionátu budou hráčky, které k něčemu takovému mají poměrně blízko. Namátkou vezměme český tým, v němž podle svědectví spoluhráček s tenisákem zvládne smeč 191 vysoká Alena Hanušová a s o něco těžším baseballovým míčkem Kia Vaughn, která měří ještě o dva centimetry víc.

celý článek
Hruban o „céčku“ Francie a nové době

S VOJTĚCHEM HRUBANEM O KVALIFIKACI SP Českému národnímu týmu se od podzimu naskytne unikátní šance – poprvé bude moct napřímo, a nikoli jen skrze umístění na Eurobasketu, bojovat v kvalifikaci o účast na Světovém poháru (dříve mistrovství světa), který navíc rozšíří pole týmů už na 32, což příležitost na historický průnik samostatné reprezentace procentuálně ještě zvyšuje. V prvním kvalifikačním okně lvi pohostí 24. listopadu Island a 27. listopadu se utkají ve Finsku se spolufavority čtyřčlenné skupiny F.    

celý článek
Jelínek trápil Real, Kyzlink mezi elitu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský prvním Čechem, který kdy zasáhl do Utkání 7 v NBA. David Jelínek ve dvou ze třech zápasů čtvrtfinále ACB s Realem v plusu. On i Patrik Auda si ve španělské lize udrželi průměr 10 bodů na utkání. Jan Veselý našlápl s Fenerbahce do finále turecké ligy. Tomáš Kyzlink se s Bourgem stal vítězem základní části druhé francouzské ligy a postoupil tak mezi elitu. Jeden skvělý výkon Aleše Chána nestačil Welsu na postup do finále rakouské ligy. A Filip Halada je vicemistrem Slovenska.

celý článek
Satoranský do dějin! Jelínek po 22 letech

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se stal prvním Čechem, který v 71letých dějinách soutěže hrál i skóroval v semifinále konference NBA! David Jelínek poté, co Andoře pomohl ke druhé účasti v Copa del Rey, pronikl s týmem i do play-off ACB, kde jeho celek chyběl 22 let! Patrik Auda vsítil 7 bodů Realu a při výhře nad Zaragozou byl nejlepší v plus/minus. Jan Veselý byl top skórerem Fenerbahce, který půjde do play-off turecké ligy jako číslo 1. Týmu Galatasaraye Blakea Schilba bude na úvod play-off chybět kouč Ataman, suspendovaný na tři zápasy za výstup s rozhodčími. Aleš Chán byl velkou součástí postupu Welsu do semifinále rakouské bundesligy, kde už jeho tým vede nad vítězem základní části. Lídra dlouhodobé části si pro změnu na Slovensku už podalo Komárno v semifinále tamní extraligy. Ve finále však celek Filipa Halady ztrácí 0-2 s Interem. To jsou hlavní novinky českých vyslanců v evropských soutěžích a NBA.

celý článek
Co přinesl los revoluční kvalifikace

LOS KVALIFIKACE SVĚTOVÉHO POHÁRU 2019 Finsko a Island jsou prvními dvěma známými překážkami českých reprezentantů v cestě za historickou premiérovou účastí na Světovém poháru. V kvalifikačním losu byly tyto tři týmy zařazeny do skupiny F, kam ještě přibude vítěz jedné ze čtyř předkvalifikačních skupin. Skupina F je jednou z osmi, o postup se tak bude prát 32 kontinentálních celků. K dispozici budou mít vůbec poprvé hned 12 vstupenek na Světový pohár, který se bude hrát revolučně ve 32 družstvech. 7 míst plus už jistý tým domácí Číny připadne na Asii (při pouhých 16 celcích v kvalifikaci), dalších 7 na Ameriky (rovněž pouze 16 účastníků kvalifikace) a 5 na Afriku (opět 16 týmů).

celý článek
Muž s kouzelným copem mimo tento svět!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr v Horních Rakousích na jeden zápas vystoupil z těla člověka, aby nejenže zcela deklasoval soupeře z Grazu, ale také aby zaznamenal řadu osobních rakouských rekordů a rovněž druhý největší výkon celé podalpské bundesligy v této sezoně! Ač v dosavadních 26 zápasech se jen jednou dostal na 19 bodů, teď jich vysázel 32. Ač se dosud ani jednou nepropracoval na 10 doskoků, teď jich ulovil 16. Třebaže v ratingu bylo dosud jeho maximem v sezoně 25, teď vyšplhal na 47! A to nejlepší nakonec – byť za 26 utkání měl trojky v souhrnu 16/6, teď trefil 4 ze 4 pokusů! Muž s kouzelným copem Aleš Chán. Právě 36letý centr byl středobodem posledního českého dění na zahraničních palubovkách, kde mimo jiné Tomáš Satoranský vstoupil do svého prvního play-off v NBA, David Jelínek byl dvakrát dvojciferný v ACB, Patrik Auda vysázel 13 bodů za 19 minut v Madridu a Filip Halada se s Komárnem stále ještě drží při životě v semifinále slovenské extraligy.

celý článek
Čísla TS31, pohádka Strii bez happy endu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský má za sebou svou první základní část NBA, jejímž byl po 57 odehraných zápasech 418. střelcem a 177. hráčem podle průměru v plus/minus. David Jelínek s Andorrou upevnil osmou pozici týmu v ACB. Patrik Auda se zviditelnil 14 body proti finalistovi Eurocupu a spolulídrovi španělské ligy z Valencie. Jan Veselý byl 18 body u velkolepého obratu s Gaziantepem, když mimo jiné proměnil 10 z 12 šestek! Filip Halada i díky svému nemalému příspěvku slaví postup přes Levice do semifinále slovenské extraligy. A hrdina „Baníků“ z Handlové Luboš Stria o pouhé centimetry nedopsal svůj čtvrtfinálový epos až ke zlaté postupové trefě v rozhodujícím pátém utkání v hale Košic, vítěze základní části slovenské nejvyšší soutěže. To je jen krátký výtah z posledního dění kolem aktuálně zdravých českých legionářů. 

celý článek
Balvín zraněn, top muži, senzace Handlové

LEGIE V ZAHRANIČÍ 16 produktivních minut Tomáše Satoranského na palubovce loňských finalistů Golden State Warriors. Vážné zranění kotníku Ondřeje Balvína. David Jelínek o další krok blíž k play-off ACB. Top skórer Filip Halada vedl Komárno ke druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Luboš Stria u senzace Handlové proti vítězi základní části. Jan Veselý 15 body spoluřídil vítězství nad Bursou. Aleš Chán nejužitečnějším hráčem Welsu. Tomáš Kyzlink top skórerem Bourgu. To jsou některé z posledních zápisů českých vyslanců na zahraničních palubovkách, kde už začalo, nebo se kvapem blíží play-off.

celý článek
Kyzlink začal porážkou, Wizards slaví

LEGIE V ZAHRANIČÍ Washington Wizards po fenomenálním představení Johna Walla dobyli Cleveland, navíc po 38 letech slaví divizní vítězství a utnuli tak dosud nejdelší aktivní sucho ze všech čtyř hlavních amerických profilig. Ondřej Balvín byl proti euroligové Vitorii v plusu, Fenerbahce neměl problém ani ve značném oslabení, Blake Schilb se po čase vrátil do sestavy Galatasaraye, Tomáš Kyzlink dal sbohem Domžale a přesunul se do týmu lídra druhé francouzské ligy a oba vyslance na Slovensku nyní čeká extraligové play-off. To jsou v kostce ústřední linky zpravodajského přehledu o mužích s českým pasem na zahraničních kolbištích. 

celý článek
◄◄ 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ►►