Catchingsová: blízko triple-doublu ve finále!

02.10.2009 - Redakce
počet přečtení: 2582
vytvořeno 02.10.2009, upraveno 02.10.2009

Ještě žádné basketbalistce se za celou historii WNBA nikdy nepodařilo zaznamenat velice cenněný triple-double ve finále ligy. Hvězda Indiany Tamika Catchingsová...

Ještě žádné basketbalistce se za celou historii WNBA nikdy nepodařilo zaznamenat velice cenněný triple-double ve finále ligy. Hvězda Indiany Tamika Catchingsová k tomu byla hodně blízko, ale ten jediný potřebný doskok ji určitě příliš nemrzí, hlavní je totiž výhra. Catchingsová zaznamenala ve druhém čtvrteční zápase finálové série obdivuhodných 19 bodů, 11 asistencí a 9 doskoků za 36 odehraných minut a Fever sebraly nasazené jedničce play-off výhodu domácího prostředí.

"Všechny spoluhráčky podaly výborný výkon, ale já jsem svůj tým zklamala," kála se po prvním utkání finále Tamika Catchingsová, která za něj zaznamenala jen 8 bodů a na začátku prodloužení se vyfaulovala a její tým prohrál posledních 20 minut zápasu 19:37. "Už se to nestane!" dodala vzápětí a své slovo dodržela.

Fever se rychle oklepaly z porážky 116:120 v prodloužení a ve druhém utkání finále znovu potvrdily, že jsou k všeobecnému překvapení schopni držet krok s Phoenixem, pokud jde o tempo hry. Navíc především ve třetí čtvrtině svého soupeře byly schopny pořádně zmáčknout v obraně (Phoniex za ni trefil jen 5 z 20 střel) a díky tomu vyrovnaly po vítězství 93:84 stav finálové série na 1:1.