Barcelona má cenný skalp, v exhibici porazila Lakers

07.10.2010 - redakce
počet přečtení: 1940
vytvořeno 07.10.2010, upraveno 07.10.2010

V posledním utkání série NBA Europe Live se v Barceloně utkal domácí euroligový šampión FC s obhájci titulu zámořské NBA Los Angeles Lakers a souboj přátelskou exhibici příliš nepřipomínal. Na hřišti se pořádně jiskřilo a Barcelona nakonec udolala nerozehrané Lakers 92:88.

Hlavním důvodem porážky Lakers byla žalostná střelba z dálky - netrefili ani jediný ze 14 trojkových pokusů, naopak jich inkasovali 12, z toho čtyři od Terrence Morrise a tři od Juana Carlose Navarra. Nejlepším hráčem vítězů byl ale Pete Mickael, který zaznamenal 26 bodů, 13 doskoků a 7 asistencí a v koncovce jistil výhru přesnými šestkami.

Lakers nastoupili i s Kobem Bryantem, který je po operaci kolena a v pondělí proti Minnesotě odehrál jen 6 minut. Tentokrát však vzhledem k prestižnosti souboje nakonec zůstal na palubovce více než 24 minut, ale střelecky se trápil - proměnil jen 2 z 15 střel z pole a bodoval víceméně jen ze šestek.

Lakers si vybudovali ve třetí čtvrtině dvouciferný náskok, ale rychle o něj přišli, a i když v posledních šest minut vrátili na hřiště základní sestavu, přehrát soupeře už nedokázali. Působili unaveným a nerozehraným dojmem, zatímco namotivovaní domácí měli v závěru zjevně více sil.

Regal FC Barcelona - Los Angeles Lakers 92:88
(21:24, 24:20, 23:26, 24:18)