Winslow bez servítků a historická remíza!

22.06.2020 - red
počet přečtení: 222
vytvořeno 22.06.2020, upraveno 22.06.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA I V EVROPĚ + VIDEA Stát Florida, kde se má od 30. července dohrávat NBA, v neděli zaznamenal čtvrtý den v řadě s nejméně 3000 novými případy nákazy koronavirem. Při nové virové vlně a už téměř sto tisících nakažených jen v tomto americkém státě se tak dál navyšují obavy z obnovení sezony nejlepší soutěže světa, kterou má hostit komplex Walta Disneyho v Orlandu. Roste i počet otázek generálních manažerů na šéfa NBA Adama Silvera i nechuť řady hráčů se do Orlanda vydat. Ti podle ESPN během konferenčního hovoru adresovali například to, že zaměstnanci komplexu včetně pokojských v hotelech, kteří na rozdíl od hráčů a členů klubů nebudou během téměř tříměsíční dohrávky permanentně v areálu, nebudou předmětem testování, což by ještě zvýšilo riziko i pro hráče.

Nahlas promluvil na sociálních sítích například forward Memphisu Justise Winsow, který napsal „This s*** ain’t even about basketball or our safety anymore. All about the Benjamins, baby. Not sure if they really care if we get corona.“ Tedy ve zkratce – „Celá tahle „sra….“ není o basketu nebo o naší bezpečnosti. Jde jen o peníze. Nejsem si jistý, jestli jim vůbec záleží na tom, abychom se nenakazili.“
 


ESPN už také přinesla první informace o aktuální podobě tréninků klubů. Jeden tým smí mít v jedné hale naráz nejvýš 10 členů trenérského štábu a čtyři hráče. Od prvního do devátého července to bude osm hráčů, poté už se celky budou přesouvat do Orlanda.

Podle The Athletic týmy dostanou v období od 23. do 30. června možnost doplnit kádr, přičemž hráči, kteří odmítnou v Orlandu hrát, to musí nahlásit do 24. června.
 


Ze zdrojů ESPN pak pochází termín pro letošní draft. Ten by se měl uskutečnit 16. října, o dva dny později už kluby budou moct začít vyjednávat s volnými hráči.

A co se děje jinde?
 


Ani ve druhém kole finální fáze španělské ACB nepoznaly ve Valencii radost tři týmy českých hráčů, když Bilbao až v prodloužení podlehlo Badaloně 79-86 (Balvín za Bilbao v základu, 24:32, 5 bodů, 7 doskoků, 2 bloky, z pole 4/2, -17), Andorra Gran Canarii 88-104 (střídající Jelínek za Andorru 20 minut, sdílený druhý střelec se 13 body, 3 asistence, 1 blok, z pole 7/5, -10) a Zaragoza Valencii 71-89 (za Zaragozu střídající Krejčí 10:25, 5 bodů, 1 doskok, 1 zisk, z pole 3/2, -10). Bilbao se prvního úspěchu po restartu ligy dočkalo až ve třetím kole, kdy skolilo Tenerife 78-70 (Balvín v základu, 21 minut, 7 bodů, 7 doskoků, 1 asistence, z pole 5/3, +/-0).

V Izraeli dostal za další prohřešek Amareho Stoudemirea proti ligovým koronavirovým nařízením opět pokutu jeho klub Maccabi Tel Aviv. Pokuta za druhý hřích činí přes 200 tisíc korun a v případě třetího provinění už bude hráč uvržen do dvoutýdenní izolace bez možnosti trénovat či hrát zápasy. Liga v neděli 22. kolem obnovila po více než třech měsících svůj provoz, v čemž ji v Evropě napodobila už jen španělská a německá nejvyšší soutěž.
 


V Mnichově dohrávaná bundesliga už dospěla do play-off. Ze čtvrtfinále postoupily Ulm (porazil 2-0 na zápasy Frankfurt), Oldenburg (2-0 s Bambergem), Berlín (2-0 s Göttingenem) a nečekaně i Ludwigsburg, který využil oslabení Bayernu o klíčové hráče a těsně jej vyřadil na lepší skore z obou zápasů.

V prvním semifinále (opět se hraje na dvě utkání) pak došlo k historickému momentu, když duel Ulmu s Ludwigsburgem skončila remízou (71-71), což se v soutěži naposledy stalo v roce 1975, ve druhém semifinálovém utkání mezi Gießenem a Wolfenbüttelem.
 

Ze stejné soutěže pochází i poslední a velmi neradostná zpráva. Generální manažer Rasta Vechty Stefan Niemeyer totiž odhadl, že platy v lize spadnou v důsledku koronakrize o polovinu a mohly by být přímo závislé na příjmech ze vstupného.