Veselý po 2 letech zpět v reprezentaci

23.08.2018 - red
počet přečtení: 677
vytvořeno 23.08.2018, upraveno 23.08.2018

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Všechno nasvědčuje tomu, že by se ve čtvrtek 13. září mohl v Pardubicích odehrát jeden z nejatraktivnějších basketbalových zápasů na českém území posledních let. Češi v dobře rozehrané kvalifikaci Světového poháru 2019 hostí silné Rusko a jejich soupiska se začíná zajímavě rýsovat, neboť po Tomáši Satoranském ve dvou zářijových kvalifikačních bojích pomůže týmu i člen nejlepší pětky Euroligy Jan Veselý, který se tak v reprezentaci objeví poprvé od olympijské kvalifikace 2016.

„Jsem z této zprávy šťastný, je to skvělé pro národní tým. Společně s Tomášem Satoranským a, doufejme, i s Ondřejem Balvínem, budeme mít naše nejlepší hráče, ale samozřejmě to není jen o těchto třech. Důležité je, aby i ostatní hráli a pracovali stále tak dobře,“ uvedl kouč Ronen Ginzburg.

„Bohužel budeme mít společných jen 6 až 7 tréninků v plné sestavě, ale s tím se nedá nic dělat. Ale samozřejmě i to je lepší, než tyto hráče nemít,“ poukazuje trenér na pravidla, která těmto hráčům umožní se připojit až při oficiálním startu kvalifikačního okna, který je určen na 30. září.

1481YTB.jpeg

Veselého kladná odpověď na nominaci ke dvěma důležitým zápasům je velmi dobrou zprávou pro podkošovou sestavu. V ní totiž zbývá před utkáními s Ruskem a v Bosně už jen poslední otazník k vyřešení. Nejistá zůstává situace kolem Ondřeje Balvína, jehož Gran Canaria postoupila do Euroligy a to jeho účast v utkáních komplikuje.

„Na situaci ohledně uvolnění Ondřeje Balvína pořád pracujeme, čekáme na odpovědi. Je to pro nás jeden z klíčových hráčů, který se za poslední rok neuvěřitelně zlepšil. Doufejme, že se vše podaří, výsledek budeme znát během pár dnů,“ dodal Ginzburg.

Českým fanouškům se tak otevírá jedinečná příležitost. Poprvé od 14. srpna 2009 budou moct na vlastní oči vidět v České republice spolupráci dvou v současnosti jednoznačně nejlepších českých basketbalistů. Jan Veselý s Tomášem Satoranským sice od té doby odehráli v České republice pár přípravných zápasů, ale ten poslední soutěžní mají zapsaný zpřed devíti let proti Estonsku.

„Určitě bude tým s Janem Veselým, Tomášem Satoranským a Ondřejem Balvínem silnější, o tom není pochyb. Musí se ale dávat pozor na týmovou chemii, protože v takové sestavě jsme nehráli velmi dlouhou dobu. Ale jak říkám pořád, když se hráči dobře připraví, může tento tým dokázat velké věci,“ podotýká kouč lvů.