Temný odhad starosty LA i návrh Gordona

16.04.2020 - red
počet přečtení: 177
vytvořeno 16.04.2020, upraveno 16.04.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga mužů už zná přesnější termín svého ortelu. Šéf soutěže Jordi Bertomeu médiím oznámil, že pokud se sezona bude dohrávat, musí být hotovo nejpozději do konce července, což platí i pro 7DAYS EuroCup. V plánu je nejprve dvoutýdenní karanténa vracejících se hráčů, pak dva týdny přípravy, přičemž se počítá spíš se zápasy hranými bez fanoušků. Ve hře je turnaj Final-8 na jednom místě namísto standardních čtvrtfinálových sérií s následným Final-4. Final-8 by mohlo být aplikováno i v EuroCupu. O všem se musí rozhodnout nejpozději do konce května.

To ve Francii už je víceméně jasno, že šance na pokračování se blíží nule. Po výnosu prezidenta Macrona o prodloužení zákazu veřejných akcí je zřejmé, že nejdřív by se mohla sezona první a druhé ligy mužů dohrávat v září. Do konce dubna by mělo být jasněji, zda se bude pokračovat, nebo i tyto soutěže skončí.

Ještě horší vyhlídky mají ve Spojených státech, kde například starosta Los Angeles Eric Garcetti uvedl, že sportovní akce nebo hudební koncerty mohou být pro návštěvu veřejnosti zakázané po celý zbytek letošního roku. Podle Garcettiho by se na to obyvatelé USA už měli připravit.
 


Slova náčelníka LA podpořila i hlavní lékařská kapacita na pandemii koronaviru Anthony Fauci, podle nějž by se velké sportovní ligy mohly vrátit k zápasům jen za tří podmínek – bude se hrát bez diváků, hráči budou drženi v izolaci a budou pod stálým dohledem a navíc budou jednou týdně testováni na přítomnost viru.

Ještě dál se už podíval guard Houston Rockets Eric Gordon, který by byl pro zahájení nové sezony až letos o Vánocích a dohrání začátkem srpna 2021.

V Austrálii mezitím hráči měli odsouhlasit až 50procentní snížení gáží pro příští sezonu. Podle odstupňovaného návrhu by hráči s platem 80 až 100 tisíc dolarů měli srážku 27,5 procenta, přičemž výše srážek by se postupně zvyšovala, až by hráči s platem vyšším než 200 tisíc dolarů přišli o polovinu původně plánované mzdy. Hráči, kteří s tím nebudou souhlasit, se mohou ze současných smluv před začátkem sezony vyvázat.