Sehnal už třetí! Krejčí se vrátil do hry

10.02.2022 - red
počet přečtení: 378
vytvořeno 10.02.2022, upraveno 10.02.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský v NBA mění klub, když podle ESPN přes Portland nabral směr San Antonio, kde by měl zkusit oživit zatím neradostnou sezonu ve třináctém týmu Západu. Do akce se aspoň jednou vrátil v G-League Vít Krejčí, který navíc i jednou usedl na lavičku v zápase NBA. Po téměř třech měsících hrál v zemi vycházejícího slunce Ondřej Balvín a hned z toho byl i double double. Patrik Auda přidal za Jokohamu další dva dvojciferné výkony. Ondřej Sehnal je už třetím asistentem bundesligy a s Martinem Peterkou sahal po skalpu euroligového Bayernu. Adam Pecháček vysázel 20 bodů a Radek Farský 19 v druhých ligách v Německu a Řecku. A Jaromír Bohačík se přidal do letos už delšího seznamu zraněných legionářů.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Osmý celek východní skupiny japonské ligy Jokohama (13-19) si v posledních třech utkáních polepšila díky dvěma výhrám (doma s Hokkaidem 86-67 a 85-79) a jedné porážce (na palubovce tokijského Hitachi 99-84).

Tradiční člen základu Patrik Auda při prohře zaznamenal jako druhý střelec 17 bodů (z pole 10/7), 4 asistence a 1 doskok za 31 minut. Při prvním vítězství nad Hokkaidem byl znovu druhým střelcem a také nejvytíženějším hráčem se 16 body (z pole 12/7), 7 doskoky a 4 asistencemi za 31 minut. Vzápětí se uskromnil na 8 bodů (z pole 6/4), 3 doskoky, 2 asistence, 2 bloky a 1 zisk za 21 minut, během nichž se také vyfauloval.

Mezi ligovými kanonýry mu nadále náleží 13. místo s průměrem 17,6 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské ligy sedmá Gunma (13-18) také přidala dvě výhry (v Hamamatsu 68-101 a na hřišti hůře postavené Niigaty 64-83) a jednu porážku (v Niigatě 96-79), když díky první výhře utnula sérii pěti neúspěchů v řadě.

Do týmu se po dva a tři čtvrtě měsíce trvajícím zranění konečně vrátil Ondřej Balvín, který v prvním utkání jako člen základu stihl 4 body (z pole 5/2), 9 doskoků, 2 asistence a 3 bloky za 21 minut. Ve druhém už jako sdíleně nejvytíženější hráč řádil jako top skórer 18 body (z pole 10/7), 11 doskoky, 3 asistencemi, 2 bloky a 5 získanými fauly za 27 minut. Do třetice nastoupil z lavičky a za 22 minut sklidil 7 bodů (z pole 7/3), 3 doskoky, 3 asistence, ale také 5 faulů.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Ve francouzské lize se dál nedaří Štrasburku (9-8), který se po třetí porážce v řadě propadl až na osmé místo. Tentokrát ale nastoupil na půdě euroligového ASVELU (ve Francii sdíleně druhý), kde prohru 86-81 nejde brát za tragickou. Bohužel pro základního křídelníka Jaromíra Bohačíka skončil zápas kvůli zranění kotníku už po 11 minutách bez bodu (z pole 3/0) a s jednou asistencí. Délka absence zatím není známá.

Tým pokračoval i ve fázi TOP 16 Ligy mistrů, kde padl doma s Tenerife 67-85 (Bohačík v základu 7 bodů, z pole 8/2, 5 doskoků, 1 asistence a 1 blok za 28 minut) a uspěl v Szombathely (63-85 už bez Bohačíka).

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Druhou výhru v řadě přidala v ACB Andorra (7-12) a po domácím sestřelu Badalony (91-72) sdílí 14. místo. Od konce listopadu ale týmu nadále chybí David Jelínek (kotník).

Hůře to pro jeho tým v posledních dnech dopadalo v EuroCupu, kde Andorra podlehla doma Hamburgu (78-85) a v Bělehradě Partizanu (95-70), což pohoršilo její bilanci na 6-6.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Sdíleně jedenáctý Braunschweig (8-11) v bundeslize přidal jednu novou výhru (doma nad Würzburgem 80-75) i porážku (doma s euroligovým Bayernem 82-91 po prodloužení). Člen základu Martin Peterka v prvním utkání za 27 minut neskóroval (z pole 8/0, +5), zapsal tak jen 3 doskoky, 3 asistence a 1 zisk. S Bayernem už se zvedl k 9 bodům (z pole 8/4, +/-0), 6 doskokům a 3 asistencím za 29 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Ani další český člen základu Ondřej Sehnal proti Würzburgu bodově nezářil (1, z pole 3/0, +6) a vidět byl za svých 24 minut hlavně díky 6 asistencím a 4 doskokům. Proti Bayernu přidal 4 body (z pole 9/1, -12), 1 doskok a 1 asistenci za 29 minut. V bundeslize je už třetím asistentem s průměrem 6,2.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Bamberg (8-11) se v bundeslize dělí o 11. příčku s Braunschweigem, když nově přidal jen jednu porážku, a to o jediný bod ve Würzburgu (90-89). Člen základu a druhý nejvytíženější muž týmu Tomáš Kyzlink zaknihoval 8 bodů (z pole 11/2, +7), 4 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk za 35 a půl minuty.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Turecký lídr Fenerbahce (16-4) se vrátil na vítěznou stezku domácím složením Bursasporu (99-96), u nějž však nadále chyběl zraněný Jan Veselý.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans/San Antonio)
Česká jednička se v posledních dnech po čase dostala do titulků, když rozehrávač Tomáš Satoranský byl během pár desítek hodin odeslán do Portlandu, aby vzápětí nabral směr San Antonio. Podle ESPN v rámci trojsměny dále Utah získá Nickeila Alexander-Walkera z Portlandu a Juancha Hernangomeze ze San Antonia a Portland obdrží Joea Inglese a Elijaha Hughese z Utahu.

Nyní již bývalý tým Satoranského New Orleans po posledních třech výhrách slepil už 4 vítězství a posunul se už na desáté místo Západní konference NBA s bilancí 22-32. Postupně uspěl v Denveru (105-113), v Houstonu (107-120) a poté se stejným soupeřem i doma (110-97).

Útok Orleans (dlouhodobě bez forwarda Williamsona) zůstal na 26. místě (105,9 bodu), na doskoku tým spadl na 11. místo (45,2) a obrana si polepšila na 16. místo (109,1 obdrženého bodu).

Tomáš Satoranský z posledních 3 utkání do dvou nenastoupil a na závěr už s týmem ani nebyl. Za Pelicans tak zasáhl i kvůli covidovým pauzám jen do 32 utkání s průměry 2,8 bodu (z hráčů s nejméně 27 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2,4 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 3,3 byl druhý za rozehrávačem Alvaradem s 5,4), 0,4 zisku a užitečností PER 6,7 (13.) za 15 minut (10.).

Jeho nový tým je na tom aktuálně ještě hůř než New Orleans, když Spurs jsou až 13. na Západě s bilancí 20-35.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Předposlední tým Západní konference NBA Oklahoma (17-37) v posledních pěti utkáních zapsala dvě výhry (v Dallasu 114-120 a v Portlandu 93-96) a tři porážky (v Sacramentu 113-103, doma s Golden State 98-110 a s Torontem 98-117). Thunder mají dál nejhorší útok ligy (100,9), na doskoku se zvedli na 6. pozici (46,0) a obrana se udržela na sdíleném 11. místě (107,6 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize, v posledním utkání s Torontem se alespoň po čase vrátil na lavičku. V G-League jeho City Blue mají v rámci základní části sezony bilanci 9-7, když nově podlehli na palubovce Austinu 109-104 (bez Krejčího), doma podlehli Agua Caliente 100-108 (Krejčí jen na lavičce) a pak na svém kurtu skolili Sioux Falls 108-97 (střídající Krejčí 2 body, z pole 4/1, -4, 1 doskok a 2 asistence za 11 minut).

Krejčího průměry v dosavadních 14 odehraných utkáních činí 6,4 bodu, 4,9 doskoku a 2,5 asistence za 21 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Patnáctý tým druhé německé ligy Artland (5-14) obtěžkala už šestá porážka v řadě, tentokrát doma s Bochumí (84-92). Člen základu a nejvytíženější z domácích Adam Pecháček úřadoval v roli druhého střelce 20 body (z pole 13/6, TH 9/6) a 7 doskoky za 36 minut.

Nyní je sdíleně 9. střelcem ligy s průměrem 17,7 bodu.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Sdíleně dvanáctý tým druhé řecké ligy Agriniou (4-10) se naposledy musel sklonit na domácí půdě před Amyntas (61-70). Radek Farský se po jednozápasové absenci vrátil v tradiční pozici top skórera a nejvytíženějšího hráče 19 body (z pole 11/7), 1 doskokem, 1 asistencí a 3 zisky za 33 minut.