Sehnal + Peterka zářili! Postup Bohačíka

18.01.2022 - red
počet přečtení: 305
vytvořeno 18.01.2022, upraveno 18.01.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Králi mezi legionáři zůstali zejména v posledním týdnu ti, kdo v aktuální situaci mohli hrát a kdo zůstali zdraví. A ti se činili na maximum. Čtvrtý asistent bundesligy Ondřej Sehnal po 17 bodech z minulého kola tentokrát vystřílel jen o jeden méně. Spoluhráč z Braunschweigu Martin Peterka byl v duelu s Heidelbergem po čase top skórerem týmu. Jaromír Bohačík stál tuctem u posunu Štrasburku na čtvrté místo Francie a stejným obnosem i u postupu mezi nejlepší šestnáctku Ligy mistrů. Tomáš Satoranský i po návratu z karantény zůstal už třikrát jen na lavičce a Vít Krejčí i přes další povolávák do prvního týmu pro NBA dál léčí kotník zraněný o Vánocích.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Devátý tým východní skupiny japonské ligy Jokohama (9-17) kvůli nové vlně covidové nákazy, která druhý rok v řadě nedovolí ani zorganizování All-Star Game, za poslední týden žádný nový zápas nesehrála.

Patriku Audovi patří mezi ligovými kanonýry sdílené 11. místo s průměrem 17,9 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ani osmý celek východní skupiny japonské ligy Gunma (11-16) za poslední týden nehrála žádný nový zápas.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk (9-5) ve francouzské lize už zase šplhá vzhůru a po domácím odstřelu skorosouseda v tabulce Limoges (97-66) zaujal čtvrtou pozici. Základní forward Jaromír Bohačík k výhře pomohl 12 body (z pole 9/4) a 4 doskoky za 25 minut.

Tým už má také jistotu druhé fáze Ligy mistrů, když uspěl i v hale PAOK Soluň (79-80), kde reprezentant zreplikoval 12 bodů (z pole 7/5) se 4 doskoky za 27 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Až na 16. místo, tedy už bezprostředně nad sestupové pásmo, sklesala ve španělské lize Andorra (5-11), a to po těsné domácí porážce s euroligovou Baskonií 78-79. Týmu nadále chybí historický top skórer klubu David Jelínek.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Dvanáctý tým bundesligy Braunschweig ve svém patnáctém duelu nabral devátou porážku (6-9), když doma v prodloužení podlehl Heidelbergu 82-93. Člen základu Martin Peterka po třech jednociferných zápasech povstal jako týmový top skórer a zařídil 17 bodů (z pole 12/6, -2), 9 doskoků, 2 asistence a 1 blok za 35 minut.

Aktuálně je z hráčů s nejméně 10 zápasy sdíleným 23. střelcem soutěže s 13,1 bodu.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Základní rozehrávač Ondřej Sehnal byl ve stejném utkání Braunschweigu s 16 body druhým střelcem po svém druhém nejlepším skórerském představení sezony a ve druhém utkání po sobě tak vsítil nejméně 16 bodů (z pole 11/5, TH 8/3, -9)! Dál za 34 minut přidal 7 asistencí a 2 doskoky.

Dál mu patří 4. místo mezi asistenty ligy s průměrem 6,5, když je zároveň nejlepším neamerickým hráčem.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Sdíleně desátý tým bundesligy Bamberg (7-9) žádný nový zápas neodehrál.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Podruhé v řadě padl lídr turecké ligy Fenerbahce (13-3) a pronásledovatelé už jsou v těsném závěsu. U porážky v hale Petkimu (95-90) stále ještě nebyl zraněný Jan Veselý.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Sdílené dvanácté místo (16-28 se Spurs) v Západní konferenci NBA nyní okupuje New Orleans, který s Tomášem Satoranským jen na lavičce získal jednu novou výhru (doma s Clippers 113-89) a dvě porážky (v Brooklynu 120-105 a v Bostonu 104-92).

S Clippers (Ingram 24, Valančiunas 18+16 doskoků, H-Jones 14, Graham a Hayes po 13, Hart 12 - T-Mann 15, bez K-Leonarda, George, Kennarda) Pelicans vedli doma už po půli 53-34 a nakonec jim patřily body zpod koše (50-28), trojky (14-10), ztráty (6-15) i doskoky (57-46).

V Brooklynu (Harden 27, Mills 21, C-Thomas 20, bez Irvinga, J-Harrise, Aldridge, Durant odstoupil v 1. půli - Ingram 22, Hart 14, H-Jones a Valančiunas po 13) kralovali domácí Nets už v poločase 69-41. Celkově měli lepší trojky (12-9) i doskoky (44-35).

A v Bostonu (Tatum 27, Jalen Brown a Schröder po 23, bez Smarta, R-Williamse - Valančiunas 22+14 doskoků, H-Jones 16, Ingram 15+10 doskoků, Hart 13) domácí Celtics otočili z minu 18 v 1. půli, přičemž celkově měli lepší trojky (10-9) a šestky (18-11).

Útok Orleans (dlouhodobě bez forwarda Williamsona) zůstal na 24. místě (105,5 bodu), na doskoku celek spadl na 5. místo (46,1) a obrana zůstala na 21. místě (110,1 obdrženého bodu).

Tomáš Satoranský po návratu z karantény v posledních třech utkáních zůstal jen na lavičce. V 31 dosud odehraných duelech má průměry 2,8 bodu (z hráčů s nejméně 23 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2,3 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 3,1 je nejlepší), 0,5 zisku a užitečnost PER 7,01 (13.) za 14,9 minuty (8.).

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Čtrnáctý tým Západu Oklahoma (14-29) přidal rovněž jednu výhru (v Brooklynu 109-130) a dvě prohry - doma s Clevelandem (102-107) a v Dallasu (104-102).

V Brooklynu (Harden 26, C-Thomas 21, bez Duranta, Millse, Irvinga, J-Harrise, Aldridge, tedy bez pěti ze šesti top skórerů - Gilgeous-Alexander 33, Dort 27) Thunder těžili z obřího oslabení soupeře a na výhru založili už díky silné první půli. V zápase Nets zničili zejména z trojek (7-20).

Doma s Clevelandem (Gilgeous-Alexander 21, Bazley a Dort po 17 - Garland 27+18 asistencí, Mobley 20, J-Allen 13+13 doskoků, bez Rubia, Sextona) Thunder ztratili zápas i z 18bodového vedení ve 2. půli, přičemž hosté rozhodli v posledních vteřinách trojkou Markkanena. Thunder lépe doskakovali (51-37), ale také víc ztráceli (16-9) a hůř stříleli.

V Dallasu (Dončič 20+12 asistencí a 11 doskoků, Porzingis 13 - Gilgeous-Alexander 34, Dort 18) se Oklahoma ve 2. půli dostala z -22 nejblíž na -2 3,5 sekundy do konce. Lehce zaostala z trojek (12-11) i šestek (22-19).

Thunder mají i přes zlepšení o 0,8 bodu dál nejhorší útok ligy (100,8), na doskoku spadli na 8. pozici (45,8) a obrana si polepšila na 13. místo (107,6 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize. V G-League jeho City Blue mají v rámci základní části sezony bilanci 2-3, když nově doma porazili Austin (126-108) a padli v hale Texasu (117-94). Český guard ale ani do jednoho duelu ze zdravotních důvodů nezasáhl. Ač jej Thunder v neděli opět povolali do týmu pro NBA, podle lokálních novinářů mu ještě nějaký čas potrvá návrat z vážněji zraněného kotníku z 24. prosince.

Jeho aktuální průměry v G League činí 6,8 bodu, 5,2 doskoku a 2,5 asistence za 22 minut při 49procentních trojkách.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Patnáctý tým druhé německé ligy Artland (5-12) žádný nový zápas za poslední týden neodehrál.

Adam Pecháček je 9. střelcem soutěže s průměrem 17,9 bodu.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Druhá řecká liga už skoro měsíc stojí a třinácté Agriniou tak má nadále bilanci 3-8.

Mezi střelci soutěže Radku Farskému patří 6. místo s průměrem 17,8 bodu.