Satoranský v základu, Sehnal šestý!

26.11.2021 - red
počet přečtení: 275
vytvořeno 26.11.2021, upraveno 26.11.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je nadále nejlepším hráčem New Orleans v poměru asistencí a ztrát, třikrát v řadě zažil základní sestavu a jednou z toho byla i výhra. Vít Krejčí byl Oklahomou povolán zpět do prvního týmu. Martin Peterka i Ondřej Sehnal zaznamenali v jednom utkání za Braunschweig po 11 bodech, rozehrávač Sehnal je navíc už šestým asistentem bundesligy s průměrem 6,1. Jan Veselý slavil v istanbulském derby a top skórer Radek Farský pomohl 20 body k jasné výhře svého Agriniou. Tolik zprávy z tábora legionářů z posledního týdne.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Jokohama (6-8) v japonské lize žádný nový zápas nehrála a dál se dělí o sedmé místo ve východní skupině.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Gunma (6-8) v japonské lize žádný nový zápas nehrála a dál se dělí o sedmé místo ve východní skupině.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Sdíleně třetí Štrasburk (6-3) žádný nový zápas ve francouzské lize nehrál. V tabulce jsou před ním jen vedoucí Levallois (8-1) a euroligové Monaco (6-2).

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Porážku v 11. kole španělské ACB zapsala Andorra (4-7), jež se nyní dělí o 12. příčku. Padla na palubovce euroligové Baskonie 83-77. Člen základu David Jelínek se do dějin zápasu zapsal 8 body (z pole 6/3, -22), 1 doskokem, 1 asistencí a 1 ziskem za 24 a půl minuty. S průměrem 10,5 bodu je aktuálně třetím střelcem týmu.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Až 16. pozici po osmi kolech zaujímá v bundeslize Braunschweig (2-6), pro nějž poslední domácí porážka s Ludwigsburgem (80-91) byla už třetí v řadě. Základní power forward Martin Peterka zaznamenal 11 bodů (z pole 7/3, +4) a 4 doskoky za 25 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Braunschweigu Ondřej Sehnal (v soutěži je nicméně veden jako shooting guard) ve stejném utkání jako střídající přidal rovněž 11 bodů (z pole 5/4, -10), za 20 a půl minuty je obalil i 7 asistencemi (na 3 ztráty), 2 doskoky a jedním ziskem.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce nadále šéfuje turecké lize (8-1), když v posledním utkání ovládl na palubovce Besiktase istanbulské derby (74-82). Jan Veselý u toho byl 22 minut jako člen základu s 9 body (z pole 5/3), 5 doskoky a jedním ziskem.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Pelicans (4-16) z posledních 4 utkání sklidili dvě výhry, nicméně i tak jsou v NBA předposlední. Postupně získali domácí výhru nad Clippers (94-81, Valančiunas 26+13 doskoků, Hart 19+10 doskoků, Ingram 17+12 doskoků, Lewis 16, bez Grahama - George 19, bez K-Leonarda, Marcuse Morrise, trojky týmů 13-9, doskoky 55-43, domácí do půle ztráceli o 20, ale 2. poločas ovládli 51-26, 15.274 diváků), podlehli v Indianě (111-94, Sabonis 20+10 doskoků, bez Warrena - Valančiunas 19+13 doskoků, Marshall 14, Ingram a Lewis po 12, bez Grahama, trojky týmů 14-6, zpod koše 38-56, vítězům patřily liché čtvrtiny, 15.081 diváků) a doma Minnesotě (96-110, (W-Hernangomez 19+11 doskoků, Alexander-Walker 14, Valančiunas a Hart po 13, Lewis 10,  bez Grahama - Towns 28+10 doskoků, ztráty 23-12, útočné doskoky 15-21, hosté +12 střel z pole, +10 trestných hodů a 26 bodů z druhých šancí, dané TH 16-20, trojky 6-10, 2. čtvrtina 21-38, 15.689 diváků) a nakonec opět doma rozbili Washington (127-102, Ingram 26, Valančiunas 21+11 doskoků, Hart 16, W-Hernangomez 13, Alexander-Walker a Graham po 12 - Beal 23, bez Hachimury, Bryanta, trojky týmů 12-7, ztráty 11-19, doskoky 52-45, 1. půle 72-50, 14.659 diváků).

Útok týmu, jemuž nadále chybí forward Williamson, spadl o příčku na 26. místo (102 bodů), doskok byl pozvednut na 10. místo (46,4) a obrana je už 22. se 109,3 obdrženého bodu.

Tomáš Satoranský zasáhl do všech čtyř utkání a do prvních tří při absenci guarda Grahama dokonce jako člen základní pětky. V 15 dosud odehraných duelech má průměry 2,7 bodu (z hráčů s nejméně 13 zápasy nadále 12. z týmu, ale navíc jej přeskočil i nově využívaný Willy Hernangomez), 2,1 doskoku, 2,2 asistence (6.) na 0,8 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 2,8 je nadále nejlepší), 0,4 zisku a užitečnost PER 5,35 (12.) za 16,2 minuty (8.).

Proti Clippers český rozehrávač stihl 4 body (z pole 5/2, +2), 5 doskoků a 2 asistence na 1 ztrátu za 25 minut, s Indianou to byly 2 body (z pole 3/1, -22), 4 doskoky a 2 ztráty za 21 minut, s Minnesotou rovněž 2 body (z pole 3/1, -22) a 1 doskok za 13 minut a s Wizards už jako střídající za 14 minut vyprodukoval 4 body (z pole 4/1, +10), 5 asistencí bez ztráty, 2 doskoky a 1 zisk.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Oklahoma (6-12) se po dílčím vzepětí už zase točí ve víru porážek a po posledních čtyřech jí patří 12. místo v Západní konferenci NBA. Tým postupně prohrál třikrát venku, a to v Milwaukee (96-89, G-Antetokounmpo 21+19 doskoků, bez Bledsoea, B-Lopeze, DiVincenza - Gilegeous-Alexander 17, dané TH 22-13, Thunder se téměř vrátili z -20, 17.341 diváků), v Bostonu (111-105, Tatum 33, Schröder 29, bez J-Browna, R-Williamse - Dort 16, trojky týmů 17-18, domácí lepší z pole, v závěru odrazili nápor hostů, 19.156 diváků) a v Atlantě (113-101, Trae Young 30 - Dort, Giddey a Jerome po 15, bez top skórera Gilgouse-Alexandera, trojky týmů 14-10, 3. čtvrtina 27-11, 15.806 diváků), aby navázal domácí porážkou s Utahem (104-110, Dort 27, Giddey 19, bez Gilgeouse-Alexandera - Clarkson 20, pro hosty šesti body v řadě rozhodl v poslední minutě Mitchell, trojky týmů 15-15, body z brejků 4-10, TH 15-17, 14.081 diváků).

Thunder mají nadále druhý nejhorší útok (99 bodů), nadále nejlepší doskok (48,2) a nadále 13. nejlepší obranu (106,2) bodu.

Vít Krejčí nebyl ani v jednom z posledních 4 utkání ani na soupisce a nadále tak má v NBA zapsané jen tři zápasy. Ve středu však vedení Oklahomy oznámilo, že byl povolán do prvního týmu zpět.

Jeho City Blue v G-League nabraly dvě nové porážky a jednu výhru. Postupně dvakrát padli na palubovce South Bay (104-101 a 119-107), načež reagovali dobytím stánku Agua Caliente (111-123).

Krejčí v prvním utkání jako střídající zvládl 3 body (z pole 2/1, -19), 3 doskoky a 2 asistence na 1 ztrátu za 22 minut, ve druhém opět jako náhradník přihodil 9 bodů (z pole 4/3, +8), 6 doskoků, 3 asistnce na 1 ztrátu a 1 zisk za 26 minut a ve třetím duelu skončil i jako člen základu bez bodu (z pole 1/0, -8, 3 doskoky, 1 asistence), neboť už po 8 minutách odstoupil pro zranění.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Sdíleně třináctý celek druhé německé ligy Artland (3-6) žádný nový zápas neodehrál.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Agriniou vylepšilo svou bilanci ve druhé řecké lize (2-4) o druhou výhru sezony, když doma rozmetalo dosud bezvítězné Dafni 80-52. Křídelník Radek Farský byl už téměř tradičně top skórerem i nejužitečnějším a nejvytíženějším hráčem s 20 body (z pole 18/8), 9 doskoky, 6 asistencemi, 4 zisky a 6 získanými fauly za 35 minut.