Roste Auda do Euroligy? Balvín už číslo 9!

15.10.2019 - red
počet přečtení: 343
vytvořeno 15.10.2019, upraveno 15.10.2019

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda si výkony z úvodu sezony, před níž se svým novým týmem neabsolvoval prakticky žádnou přípravu, říká o euroligové angažmá. Po pěti zápasech je s průměrem 16,2 bodu už desátým střelcem francouzské ligy a v Boulazacu mu za chvíli může být těsno. Neméně hvězdná představení podává na startu nejlepší národní ligy kontinentu, španělské ACB, jeho kolega ze základu letošní „repre“ Ondřej Balvín, který jako Muž zápasu pomohl Bilbau sestřelit už i euroligovou Vitorii a k nebi šplhá nyní už jako devátý nejužitečnější hráč soutěže i její pátý doskakovač (průměr 7,5). Tomáš Satoranský ve své třetí přípravě s Bulls pálil řádně ostrými z trojkové linie, Tomáš Kyzlink tuctem bodů přispěl ke druhé výhře Říma a Adam Pecháček úřadoval 14 body u úspěchu Hagenu v Trieru. Takové byly poslední dny českých legií.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (Chicago Bulls)
Bulls ve třetí přípravě šetřili všechny své opory včetně Tomáše Satoranského a jasně podlehli na palubovce Indiany 105-87. Naopak vzápětí v Torontu už byli v plné polní, na rozdíl od soupeře, který po návratu z japonského turné nechal odpočívat Siakama, VanVleeta, Marca Gasola, Powella, Ibaku a Lowryho. Vypadla z toho i díky 18 trojkám ze 49 pokusů přesvědčivá výhra Bulls (91-105), jejichž základ měl zásluhou údernější distanční palby i lepšího doskoku nad úřadujícím šampionem zřetelnou převahu, což už ale neplatilo pro slabou druhou vlnu Chicaga.

Český dirigent jako základní rozehrávač chytil střeleckou fazonu, když po první minuté trojce trefil další tři v řadě (z otevřených pokusů), přidal šestku a jeden úspěšný nájezd a 12 bodů za 22 minut tak na palubovce obhájce trofeje stihl, aniž se do čehokoli tlačil. Přidal i 3 doskoky a 4 asistence, z nichž nejparádnější byla ta v brejku (ihned po obdrženém koši) na alley-oop dunk lídra týmu LaVinea, který na zachycení míče i smeč použil jen svou pravačku.

Satoranský hrál polovinu 1. čtvrtiny do stavu 16-16, pak celou druhou čtvrtku (dlouhé minuty s nováčkem na rozehře Whitem a dalším guardem LaVinem) a velkou část třetí, než si šel do šatny nechat spravit ránu na bradě, utrženou zřejmě poté, co se nedlouho předtím úspěšně postavil soupeři na průraz.

JAN VESELÝ (Fenerbahce Istanbul)
Fenerbahce (3-0) po třech kolech zůstává spolu s Izmirem jediným neporaženým celkem turecké ligy, když v sobotu ve třetím dějství kontrolovaně dobyl kurt Turku Ankara 59-75, a to i bez Jana Veselého, který dva dny předtím nastoupil v Eurolize (v Bělehradě) ke svému prvnímu soutěžnímu utkání po pěti měsících.

ONDŘEJ BALVÍN (Bilbao)
Pohádka nováčka ACB z Bilbaa (3-1) v úvodu sezony španělské ligy pokračuje dál. Ve čtvrtém kole senzačně složil euroligovou Vitorii 79-75 a drží druhou nejlepší bilanci soutěže. A základní centr Ondřej Balvín u toho byl před 9047 fanoušky jako nejužitečnější hráč i nejlepší střelec díky 13 bodům (z pole 7/5, TH 4/3 z 5F+, -1), 9 doskokům a 1 bloku za necelých 24 minut.

VÍT KREJČÍ (Zaragoza)
Neméně skvěle se zatím v ACB vede Zaragoze (3-1), která ve 4. kole vyloupila po skvělé 4. čtvrtině (17-30) Sevillu. Vít Krejčí se tentokrát dostal do hry na 6 minut, během nichž stihl 2 doskoky, 1 asistenci, jednu neúspěšnou trojku a byl 2 body v plusu.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (2-2) ve 4. dějství ACB podlehla na Gran Canarii (80-67), kde David Jelínek jako střídající za 20 minut nasbíral 6 bodů (z pole 8/2, -9).

PATRIK AUDA (Boulazac)
Boulazac (1-4) ve svém pátém zápase francouzské ligy sice padl v Choletu 94-90, ale jeho základní power forward a nejlepší hráč Patrik Auda dělal za svých 27 minut pro odvrácení porážky první poslední. Zasíťoval jako sdílený top skórer hostů 21 bodů (z pole 9/6, TH 10/9), přidal 4 doskoky, 1 blok a 8 získaných faulů.

BLAKE SCHILB (Chalons-Reims)
Chalons-Reims (2-2) se ve čtvrtém kole francouzské ProA radoval z vyloupení Chalonu 75-83, u něhož byl střídající Blake Schilb 5 body (z pole 6/1), 4 doskoky, 4 asistencemi a 2 zisky za 25 minut.

TOMÁŠ KYZLINK (Řím)
Římský nováček Serie A se po čtyřech kolech dělí s bilancí 2-2 o sedmé místo. Čerstvě si dokázal poradit na hřišti dosud bezvítězné Pistoie 67-81. Základní guard Tomáš Kyzlink k tomu pomohl jako čtvrtý střelec 12 body (z pole 11/5, +15), 8 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 35 minut.

FILIP HALADA (Handlová)
Handlová ve svém druhém duelu slovenské ligy podlehla doma Levicím 78-90, když střídající Filip Halada za 21 minut posbíral 3 body (z pole 2/1), 2 doskoky a 1 asistenci.

ADAM PECHÁČEK (Hagen)
O jednu výhru si ve druhé německé lize polepšil Hagen (2-3), který venku zlomil Trier 81-85. Základní power forward a sdílený druhý skórer hostů Adam Pecháček přispěl k výhře 14 body (z pole 13/7), 3 doskoky a 1 blokem za 25 minut.