První double Krejčího. Veselý je zpět!

24.03.2022 - red
počet přečtení: 279
vytvořeno 24.03.2022, upraveno 24.03.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jednadvacetiletý guard Vít Krejčí už ví, jak chutná double double v nejlepší lize. Dosáhl jej ve svém 21. utkání. Tomáš Satoranský opět řádil proti Lakers, a to sezonním maximem 16 bodů. David Jelínek byl top skórerem Andorry při vítězství nad Bilbaem. Martin Peterka a Tomáš Kyzlink v bundeslize dvojciferně pálili a Ondřej Sehnal dokonce dvojciferně asistoval! Patrik Auda byl 20bodovým klíčem k nejtěsnější výhře Jokohamy. Jednou dvojciferný byl v Japonsku i Ondřej Balvín. A Jan Veselý se po třech měsících vrátil patnácti body na prkna Euroligy.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Nadále osmý tým východní divize japonské ligy Jokohama (15-26) po šesti porážkách konečně zabrala, když dobyla arénu posledního týmu Západu Hamamatsu (68-79). Hned druhý den v hale stejného protivníka padla (82-68), ale ve středu se rehabilitovala nejtěsnějším domácím triumfem nad Chibou (76-75).

Patrik Auda v prvním utkání překvapivě jako náhradník odehrál jen 14 minut s 1 bodem (z pole 3/0) a 5 doskoky. Ve druhém opět z druhé vlny stihl 8 bodů (z pole 8/2), 8 doskoků, 1 asistenci a 7 získaných faulů za 20 minut. A s Chibou už exceloval 20 body (z pole 9/6, TH 14/8 z 8f+), 8 doskoky a 1 asistencí za 29 minut.

Mezi ligovými kanonýry poklesl na 21. místo s průměrem 16,5 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské B League dále sedmá Gunma (16-20) dvakrát prohrála v Chibě (88-75 a 103-74) a jednou i doma s východním lídrem Kawasaki (73-98). Ondřej Balvín proti čtyřce Východu v prvním utkání jako náhradník stihl 6 bodů (z pole 3/2), 10 doskoků, 1 asistenci, 1 zisk a 2 bloky za 20 minut. Ve druhém duelu opět z druhé vlny zvládl 9 bodů (z pole 5/2, TH 7/5 z 6f+), 7 doskoků, 1 asistenci, 2 zisky a 1 blok za 22 minut. A ve třetím rovněž jako střídající vyšplhal k 11 bodům (z pole 8/4), 6 doskokům, 2 asistencím a 2 ziskům za 20 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Šestý tým francouzské Pro A Štrasburk (14-10) si pomohl domácí výhrou nad Chalons-Reims (99-85). V TOP 16 Ligy mistrů naopak prohrál na Tenerife (71-66), ale to už nic nezměnilo na jeho postupu z druhého místa do čtvrtfinále s bilancí 3-3. To vše ale i nadále bez asistence zraněného Jaromíra Bohačíka.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (8-16) získala svou osmou výhru v této sezoně ACB a hned sdílí 13. příčku. U domácího skolení Bilbaa (82-72) byl základní guard David Jelínek jako top skórer s 18 body (z pole 13/7, s +18 nejlepší), 2 doskoky a 3 zisky za 24 minut.

V EuroCupu Andorra prohrála v Panevežysu (88-75), ale s bilancí (9-5) sdílí třetí místo ve skupině, z níž už byla definitivně vyloučena ruská Kubáň. Jelínek ovšem v tomto utkání nenastoupil.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Sdíleně dvanáctý tým bundesligy Braunschweig (9-15) zapsal už třetí porážku v řadě, když doma podlehl Frankfurtu (67-72). Základní power forward Martin Peterka byl druhým střelcem s 13 body (z pole 10/5, -15), 3 doskoky a 3 asistencemi za 28 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal ve stejném utkání Braunschweigu rovněž jako člen základu přihodil 8 bodů (z pole 7/2, +4), 2 doskoky a parádních 10 asistencí za 28 a půl minuty.

Aktuálně mu patří 5. místo mezi asistenty soutěže s průměrem 6,0.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Jedenáctý Bamberg (10-14) se zvedl o domácí výhru 87-78 nad Weissenfelsem, u níž byl základní guard Tomáš Kyzlink 11 body (z pole 10/3, -3), 6 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 26 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce (20-4) potvrdil své vedení v turecké lize i domácí výhrou nad Besiktasem (90-81). Horší je situace týmu v Eurolize, kde po další porážce venku (ve Vitorii 77-62) drží až 11. místo s bilancí 9-14, a to i po definitivním vyloučení tří ruských celků, které byly v tabulce před Fenerbahce. Osmé Monaco má aktuálně bilanci 12-13.

Na rozdíl od ligového utkání se v Eurolize po třech měsících laborování se zraněným kotníkem konečně objevil ve hře Jan Veselý, který jako člen základu zaknihoval 15 bodů (z pole 7/7), 9 doskoků, 2 asistence a 1 zisk za 23 minut.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (Washington)
Jednu výhru a dvě porážky v NBA nově nabral Washington (30-41), jehož manko na desáté místo (Atlanta s 36-37) zaručující účast v předkole play-off už nebezpečně narůstá. V New Yorku Wizards padli v koncovce 100-97, poté doma složili Lakers 127-119, aby vzápětí prohráli v aréně slabého Houstonu (115-97). Tým je nyní 22. v útočné produkci (108,3), 25. na doskoku (43,2) a 18. v počtu inkasovaných bodů (111,6).

V New Yorku Satoranský jako obvyklý náhradník dostal 10 minut se 3 body (z pole 3/1, -7), 2 doskoky, 1 asistencí a také s 5 fauly. Hrál 6 minut od začátku 2. čtvrtiny a necelé čtyři na startu čtvrté. Doma s Lakers, na něž se mu v této sezoně daří, zaznamenal své sezonní maximum 16 bodů při dokonalé střelbě (z pole 6/6, +23), navíc za 27 minut stihl 6 asistencí, 3 doskoky a 2 zisky. Hrál 11,5 minuty na přelomu první a druhé čtvrtiny se zakončením zpod koše, trojkou a dvěma šestkami a pak navázal posledními 15 minutami s dalším zakončením zpod koše, trojkou a dvěma dvojkami. V Houstonu se uskromnil na 3 body (z pole 4/1, -12), 4 doskoky a 1 asistence za 24 minut, když hrál 11:30 na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, 9:20 na přelomu třetí a čtvrté s jednou dvojkou a poslední 3 minuty.

Za 11 utkání u Wizards má Satoranský průměry 4,7 bodu, 2,2 doskoku, 2,5 asistence na 0,8 ztráty a efektivitu PER 15,1 za 15,5 minuty.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder)
Už bez šance na předkolo play-off a také v řádně okleštěném složení dohrává sezonu NBA Oklahoma (21-52), jež nově získala jednu výhru a 3 porážky, když postupně prohrála v Miami (120-108), v Orlandu (90-85) a doma s Bostonem (123-132), aby až poté zlomila sérii 10 porážek doma se slabým Orlandem (118-102). Tým je nadále nejslabší v lize v útoku (103,3), šestý je na doskoku (45,8) a patnáctý v počtu inkasovaných bodů (110,9).

Na palubovce lídra Východu v Miami nyní stabilní náhradník Vít Krejčí zvládl 3 body (z pole 5/1, +/-0), 5 doskoků a 2 asistence za 29 minut, když točil 12 minut na přelomu prvních dvou čtvrtin s jedinou trojkou, poslední dvě minuty poločasu a pak posledních 15 minut utkání. V Orlandu zajistil 8 bodů (z pole 5/3, -10), 5 doskoků, 1 asistence a 2 zisky za 32 minut, když hrál přes 11 minut na přelomu první a druhé čtvrtiny s jedním dunkem, dál posledních 3:30 první půle a pak posledních 17 a půl minuty utkání s nájezdem, šestkou a trojkou.

Doma s Bostonem Krejčí nastřádal 2 body (z pole 2/1, -10), 2 doskoky, 1 asistenci, 1 zisk a 2 bloky za 22 minut, když hrál 12,5 minuty na přelomu 1. a 2. čtvrtiny s jedinou dvojkou, 2 minuty v závěru poločasu, 4,5 minuty v úvodu a 2:30 na konci 3. čtvrtiny. A doma s Orlandem se vyhecoval k prvnímu double doublu kariéry za 12 bodů, 11 doskoků (trojky 6/4, +22) a 2 asistence za 27 minut, když ve hře pobýval 15 minut na přelomu 1. a 2. čtvrtiny se třemi trojkami během dvou minut a celou 4. čtvrtinu se 4. trojkou.

Jeho průměry v 21 dosavadních zápasech v lize činí 4,7 bodu, 2,8 doskoku, 1,0 asistence na 0,7 ztráty a PER 8,9 za 18 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Ve druhé německé lize zabral Artland (10-18), který doma zdolal Schwenningen (93-88). Týmu už ale popáté v řadě chyběl Adam Pecháček, který je čtvrtým střelcem soutěže s průměrem 18,8 bodu.