Peterka zničil Bamberg! Auda dál válí

05.11.2021 - red
počet přečtení: 296
vytvořeno 05.11.2021, upraveno 05.11.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen Česko zapsalo svého pátého muže do nejlepší ligy světa, už byl Vít Krejčí svým klubem z Oklahomy přesunut do farmářského týmu. Druhý zástupce země v NBA Tomáš Satoranský si vylepšil sezonní maximum na pět bodů, ale zatím zasáhl jen do 4 z 9 zápasů New Orleans. Martin Peterka naprosto exceloval při zlomení Bambergu, Patrik Auda byl pokaždé výrazný při dvou výhrách Jokohamy, Ondřej Balvín pomohl double doublem k vítězství Gunmy, Jaromír Bohačík se stále lepšil při posledních třech úspěších Štrasburku, David Jelínek jako top skórer řídil triumf nad Malagou, Adam Pecháček zapsal dvě dvacítky za Artland, Radek Farský je králem řeckého Agriniou a u výher svých celků byli vidět i Jan Veselý a Ondřej Sehnal. Tolik z posledního českého dění v zahraničních ligách.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Na 5-4 zlepšila za poslední tři zápasy svou bilanci ve východní skupině japonské ligy nyní sdíleně pátá Jokohama. V domácím dvojzápase se Shimane vyhrála 83-80 a podlehla 89-95, aby si poté dojela pro výhru 63-70 na palubovku Akity.

Patrik Auda v prvním utkání doručil 12 bodů (z pole 9/4), 2 doskoky, 2 asistence (na 2 ztráty) a 5 získaných faulů za 23 minut, ve druhém se zlepšil na 15 bodů (z pole 11/6), 3 doskoky, 1 asistenci na 1 ztrátu, 2 zisky a 5 získaných faulů za 28 minut a ve třetím už byl top skórerem s 18 body (z pole 12/6), 6 doskoky, 2 asistencemi na 1 ztrátu, 2 zisky, 1 blokem a 5 získanými fauly za 25 minut.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)

Na 3-6 se ve východní skupině japonské ligy propadla sdíleně osmá Gunma. Ta v posledních třech kolech prohrála (88-82) a zvítězila (83-100) na hřišti Akity a poté nestačila doma na Hitachi 85-92.

Centr Ondřej Balvín v prvním duelu sklidil skromné 4 body (z pole 3/2), 7 doskoků, 2 asistence na 2 ztráty a 1 zisk za 17 minut, pokračoval zlepšením na 14 bodů (z pole 11/5), 12 doskoků, 4 asistence a 5 získaných faulů za 25 minut a ve třetím zápase přidal 11 bodů (z pole 6/4), 5 doskoků, 2 asistence na 1 ztrátu, 1 zisk a 1 blok za 21 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Třemi posledními výhrami (celkem už 4 v řadě) se až na sdílené čtvrté místo francouzské ligy vyšvihl Štrasburk, který uspěl venku s Gravelines (83-95) a doma s Pau-Orthez (82-76) i s Orleans (90-75). Jaromír Bohačík u toho byl v prvním duelu 5 body (z pole 6/2), 2 doskoky a 1 ziskem za 14 minut, pak zvládl 8 bodů (z pole 5/3), 1 doskok, 1 asistenci na 2 ztráty a 1 zisk za 21 minut na třetí pokus se vyhecoval ke 13 bodům (z pole 6/3), 4 doskokům, 2 asistencím na 1 ztrátu a 1 zisku za 24 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
O bolestivou jednobodovou domácí porážku s Valencií (75-76) a domácí skolení Malagy (83-74) rozšířila svou bilanci v ACB sdíleně desátá Andorra (3-5). David Jelínek proti Valencii jako střídající zaznamenal 7 bodů (z pole 7/3, +9), 2 doskoky a 2 zisky za 19 minut, s Malagou už zazářil jako člen základu a top skórer 15 body (z pole 11/5, +11), 5 doskoky a 2 zisky (při 2 ztrátách) za 27 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
O domácí výhru nad Trierem (102-98) a venkovní porážku v Rostocku (79-69) rozhojnil svůj účet ve druhé německé lize čtrnáctý Artland (2-4). Adam Pecháček se v prvním zápase prezentoval jako druhý střelec 20 body (z pole 13/8), 2 doskoky a 1 asistencí na 1 ztrátu za 30 minut a v Rostocku se rozohnil na top skórera a nejužitečnějšího hráče s 21 body (z pole 18/9), 14 doskoky, 2 asistencemi na 1 ztrátu, 2 zisky a jedním blokem za 35 minut.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Čtrnáctou pozici v bundeslize nyní zaujímá Braunschweig (2-4), který si v posledních dvou kolech připsal domácí úspěch s Bambergem (90-84) a těsnou porážku v Crailsheimu (92-90).

Power forward Martin Peterka s předním týmem soutěže Bambergem exceloval jako top skórer 20 body (trojky 10/5, dvojky 3/1), jež za 28 minut obalil 2 zisky, 2 asistencemi na  ztrátu a 1 doskokem. V Crailsheimu se uskromnil na 9 bodů (z pole 8/3), 4 doskoky, 2 asistence na 2 ztráty, 1 zisk a 1 blok za 27 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Braunschweigu s Bambergem pomohl k výhře 8 body (z pole 6/3), 6 doskoky a 5 asistencemi (na 5 ztrát) za 30 minut. Ve druhém duelu přihodil 4 body (z pole 6/1), 4 doskoky a 8 asistencí na 1 ztrátu za 32 minut, což byla druhá minutáž z celku hostů.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce už v turecké lize není bezchybný a s aktuální bilancí 5-1 se dělí o vedení s Izmirem. V posledních dvou kolech zapsal venkovní prohru na Bursasporu (84-73) a domácí úspěch s Gaziantepem (102-80). Jan Veselý při porážce nebyl v sestavě, k výhře pak přispěl 11 body (z pole 6/5), 6 doskoky, 2 asistencemi na 1 ztrátu, 2 zisky a 1 blokem za 25 minut.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Nový tým české jedničky začal sezonu prachbídně. Bez lídra Williamsona a nyní už tři zápasy i bez druhého klíčového muže Ingrama navršil nejhorší bilanci ligy (1-8). Postupně padl doma s Filadelfií  (97-117), v Chicagu (128-112), v Minnesotě (96-89), aby jedinkrát zabral při dalším duelu v Minnesotě (98-107), načež následovaly prohry doma s Atlantou (99-102), Sacramentem (109-113) a New Yorkem (117-123) a k tomu se přidaly i venkovní prohry ve Phoenixu (112-100) a Sacramentu (112-99).

Tým má až 25. útok (103,2) a šestou nejhorší obranu (111,2), ale i osmý doskok (47,3).

Tomáš Satoranský zatím nemá důvěru kouče, když zasáhl jen do čtyř utkání, a navíc jen na krátký čas. Při porážce s Filadelfií to bylo 9 minut (2 asistence na 1 ztrátu, 2 doskoky, 1 zisk, z pole 1/0 a -9), při prohře v Chicagu 7 minut (1 ztráta, z pole 2/0 a -10), doma s New Yorkem 16 minut (3 body, 1 ztráta, z pole 3/1 a -3) a při poslední prohře v Sacramentu 13 minut (5 bodů, 2 asistence na 2 ztráty, z pole 5/2 a -7).

Z hráčů kteří stejně jako on odehráli aspoň 4 zápasy, je až dvanáctý nejvytíženější s 11 minutami. Aktuálně píše průměry 2 body, 0,5 doskoku a 1 asistenci na 1,3 ztráty a jako jediný má zápornou efektivitu PER.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma)
O 12. místo Západní konference se dělí po 8 utkáních Oklahoma, nový tým pátého Čecha v NBA. Mladí Thunder postupně podlehli v Utahu (107-86), v Houstonu (124-91), doma s Filadelfií (103-115) a Golden State (98-106), poté doma překvapili Lakers (123-115) a následně padli na palubovkách Golden State (103-82) a Clippers (99-94), aby čerstvě zdolali venku Lakers (104-107), i podruhé z velkého manka (a opět při absenci lídra soupeře Jamese), tentokrát z minus 19 bodů.

Tým je aktuálně předposlední ve vstřelených bodech (98,0), sedmnáctý nejlepší v obdržených (109,1) a 20. místo mu patří na doskoku (45,0).

Vít Krejčí několik úvodních zápasů sezony strávil v týmu a z toho do dvou aktivně zasáhl. Při porážce v Utahu stihl 3 minuty s 1 doskokem a při prohře v Houstonu to bylo 6 minut se 2 body ze šestek (z pole 2/0), 1 doskokem a 1 ztrátou. V listopadu už byl přesunut do farmářského celku Oklahoma City Blue v G League, která začíná dnes.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Agriniou má za sebou první tři duely v druhé řecké lize, když ve všech neuspěl. Postupně padl doma s vedoucím Kardistasem 61-78 a venku s Panerythraikosem 90-67 a Koroivosem 77-50. Letní akvizice Radek Farský byl v prvním duelu top skórerem a nejvytíženějším mužem s 16 body (z pole 12/6), 3 doskoky, 3 asistencemi, 2 zisky a 5 ztrátami za 32 minut. Ve druhém zápase přidal opět jako nejlepší střelec 14 bodů (z pole 15/5), 3 asistence, 1 doskok a 3 ztráty za 27 minut a ve třetím byl jediným dvojciferou svého týmu s 15 body (z pole 12/4, TH 10/7), 3 asistencemi, 2 doskoky, 1 ziskem, 8 získanými fauly a 2 ztrátami za 31 minut.