Odpadlíci, divočák Wilbekin i návrat WT3X3

22.07.2020 - red
počet přečtení: 404
vytvořeno 22.07.2020, upraveno 22.07.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ Forward Justise Winslow, který od únorového příchodu z Miami ještě za tým nenastoupil, nepomůže Memphisu ani v Orlandu, neboť si při tréninkové hře poranil kyčel a je out až do konce dohrávané sezony NBA. Mimo hru je podle The Athletic i forward Sacramenta Marvin Bagley, ten pro změnu kvůli zranění chodidla.

Guard LA Clippers Patrick Beverley se přidal do řady mužů, kteří museli opustit komplex Walta Disneyho z naléhavých osobních důvodů, což už potkalo i jeho spoluhráče Montrezla Harrella.

Rozehrávač Phoenixu Ricky Rubio v úterý konečně trénoval s týmem v Orlandu, přičemž klub do té doby o jeho (ne)přítomnosti v areálu nepodával žádné informace.
 


Další novinkou zápasů bude podle The Athletic to, že osazenstvo laviček (rozmístěné do tří sekcí) bude sedět při utkáních na volně stojících židlích, které si hráči budou brát při timeoutech na hřiště, kde je víc prostoru, a na konci každého timeoutu budou židle vždy vyčištěny dezinfekcí. Každý hráč na lavičce bude mít za svou židlí vlastní „kit“ s ručníkem a pitím. Jen aktivní hráči, kouč a několik hlavních asistentů nebude při utkáních muset nosit roušky, ostatní personál na lavičkách už ano.

Zajímavostí z izraelské ligy, tedy poslední „evropské“ ligy, jež se ještě dohrává, je výstřední chování rozehrávače Maccabi Tel Aviv Scottieho Wilbekina. Ten byl nedávno potrestán pokutou ve výši 7500 dolarů za hození lahve po fanouškovi soupeře po porážce na hřišti Rishonu. Obhajoval se sice, že byl domácími tifosi vyprovokován, nicmémě i tak mu hrozil roční distanc v soutěži v případě opakovaného prohřešku. A k tomu čerstvě došlo ve druhém zápase čtvrtfinále, jež euroligové Maccabi prohrálo o deset bodů s Hapoelem Tel Aviv. Wilbekin byl vyloučen poté, co téměř fyzicky napadl rozhodčího, za což má schytat pokutu v přepočtu 3500 dolarů a automatickou stopku v rozhodném třetím utkání.
 

Video z euroligového utkání, v němž je Wilbekin ještě v dresu Darussafaky, je jen ilustrativní

Poslední novinkou je návrat World Tour 3x3. Její první turnaj se uskuteční v maďarském Debrecínu (29.-30. srpna), na nějž naváže turnaj v nové lokaci, a to v Bukurešti 5.-6. září, plus třetí klání 11.-12. září na dosud neznámém místě v Evropě. Termíny dalších turnajů budou oznámeny v závislosti na koronavirové situaci. Pro kvalifikaci na první tři klání bude použit běžný ranking, až později by se postupovalo na základě běžných kritérií World Tour.

Akce v Abú Dhabí, Chengdou, Mexico City a Utsunomiyi se uskuteční znovu až příští rok, stejně jako již dříve zrušené turnaje v Praze, Lausanne, Los Angeles a Nanjingu.