Oba muži v NBA povstali z ticha!

18.03.2022 - red
počet přečtení: 431
vytvořeno 18.03.2022, upraveno 18.03.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí se vypracoval už ke 12 bodům se 4 trojkami v jednom zápase NBA a jeho průměry v první sezoně jsou aktuálně na 4,4 bodu za 16 minut. Tomáš Satoranský ve Washingtonu, svém třetím klubu této sezony, už zvládl dokonce 14 bodů proti Lakers. Patrik Auda byl v Japonsku ze čtyř pokusů čtyřikrát dvojciferný, když třikrát stihl nejméně 15 bodů. Ondřej Balvín hrál jen jednou za měsíc, ale zato vyhrál české derby japonské ligy. David Jelínek se vrátil po třech měsících sedmi body proti Barceloně. Dva Češi z Braunschweigu nastoupili v základu proti euroligové Albě, Martin Peterka byl 17bodovým top skórerem a Ondřej Sehnal vyčaroval 9 asistencí! Tomáš Kyzlink se v bundeslize blýskl 18 body. Jaromír Bohačík je na nejméně dva měsíce vyřazen z činnosti, Jan Veselý se stále nevrátil do hry a nějaký čas už nehraje ani Adam Pecháček.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Nadále osmý tým východní divize japonské ligy Jokohama (13-25) nabrala čtyři nové porážky a tíží ji už šest neúspěchů v řadě. Postupně padla na palubovce trojky Východu Tochigi 98-73 a 83-59, poté i doma se čtyřkou Východu Akitou 55-77 a na závěr i s Gunmou Ondřeje Balvína (84-92).

Patrik Auda jako tradiční člen základu byl v prvním utkání top skórerem i nejvytíženějším hráčem s 21 body (z pole 13/7, TH 11/7), 8 doskoky, 1 ziskem a 8 získanými fauly za 31 minut. Pokračoval opět jako nejvytíženější top skórer 11 body (z pole 10/3, TH 8/5), 7 doskoky, 1 asistencí a 6 získanými fauly za 35 minut. Nejlepším střelcem byl i s Aikitou, když stihl 16 bodů (z pole 10/7), 5 doskoků, 1 asistenci, 1 zisk a 1 blok za 27 minut. A s Gunmou za 22 minut zvládl 15 bodů (z pole 8/4, TH 14/7 ze 7f+), 9 doskoků a 2 asistence.

Mezi ligovými kanonýry mu dál náleží 18. místo s průměrem 17,1 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské B League dále sedmá Gunma (16-18) odehrála za poslední období jen jeden nový zápas (po více než měsíci), a to zřejmě stále kvůli covidu, neboť v zemi nadále řádí varianta omikron. Ondřej Balvín byl u výhry v Jokohamě jako náhradník 5 body (z pole 5/2), 8 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 17 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Dvě nové porážky a jednu výhru zapsal ve francouzské lize aktuálně sedmý Štrasburk (13-10). Postupně padl v Limoges (89-62), dobyl Provence (64-71) a prohrál v Monaku (105-103). Bohužel ve všech utkáních chyběl Jaromír Bohačík. Ten týmu bude chybět ještě zhruba dva měsíce kvůli zranění kotníku.

Tým dále účinkoval i ve skupině TOP 16 Ligy mistrů, kde si po domácí porážce s Rytasem (71-73) a výhře nad Szombathely (98-86, v obou případech rovněž bez Bohačíka) zajistil s bilancí 3-2 postup do čtvrtfinále.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (7-16) se ve španělské ACB po dalších třech porážkách dělí až o 16. místo. V Barceloně prohrála 107-88, doma s Breoganem 79-86 a v Murcie 96-67. David Jelínek, který se do hry vrátil po tříměsíčním kurýrování zraněného kotníku, v Barceloně jako člen základu doručil 7 bodů (z pole 8/2, -1), 1 asistenci a 1 zisk za 16 minut. Doma pak jako střídající za 6 minut (-10) stihl jen jeden doskok a tři střely a ve třetím utkání znovu jako náhradník přihodil 4 body (z pole 5/2, -12) a 2 doskoky za 13:40.

V EuroCupu Andorra doma nově skolila vedoucí Badalonu 72-71 a venku Ankaru (76-83) a patří jí třetí místo s bilancí 9-4 (v pořadí bez ruské Kubáně). Jelínek v prvním duelu jako střídající za 14 minut zapsal 3 body (z pole 5/1) a 1 asistenci, ve druhém přidal za 22 a půl minuty 9 bodů (z pole 5/2, +18), 6 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Sdíleně jedenáctý tým bundesligy Braunschweig (9-14) nabral dvě nové porážky v Heidelbergu (81-78) a v Berlíně (95-80). Tradiční člen základu Martin Peterka v prvním zápase za 29 minut zůstal na skromných 3 bodech (z pole 8/1, -6), 4 doskocích a 2 asistencích, aby proti euroligové Albě byl top skórerem se 17 body (z pole 12/6, -10), 5 doskoky a 3 asistencemi za 23 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal jako člen základu v Heidelbergu vyprodukoval 11 bodů (z pole 8/4, -17), 3 doskoky a 4 asistence za 26 minut. S Albou opět jako záklaďák přidal 5 bodů (z pole 5/0, TH 6/5, +4), 9 asistencí a 2 zisky za 26 minut.

Aktuálně mu patří šestí místo mezi asistenty soutěže s průměrem 5,8.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Tři nové porážky nabral sdíleně 11. tým bundesligy Bamberg (9-14), který na Bayernu prohrál 83-62, doma s téměř chvostovým Oldenburgem 83-106 a v Ludwigsburgu 95-76. Tomáš Kyzlink v prvním utkání jako střídající zvládl 6 bodů (z pole 7/2, -6), 2 doskoky a 1 asistenci za 27 minut. Doma pak opět jako náhradník zazářil coby druhý střelec 18 body (z pole 9/6, TH 5/5, -22), 7 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 28 minut. A poté jako člen základu zapsal 3 body (z pole 4/0, TH 4/3, -15), 2 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk za 19 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (19-4) přidal domácí výhru 89-63 nad Yalovou a venkovní lup s Merkezefendi (76-82), u obou utkání však nadále chyběl Jan Veselý. Ten nebyl ani u tří posledních venkovních porážek v Eurolize, kde je tým - v tabulce bez tří zatím suspendovaných ruských týmů - po výsledcích v Monacu (92-78), na CZ Bělehrad (74-69) a na Efesu (84-79) jedenáctý s bilancí 9-13 (bez výsledků s ruskými soupeři, osmá CZ má 11-12). O budoucnosti ruského trojlístku CSKA, Petrohrad, Kazaň má rozhodnout vedení soutěže následující pondělí.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (San Antonio/Washington)
Sotva Tomáš Satoranský odehrál své jediné utkání za San Antonio, rovnou po porážce ve Washingtonu (157-153) v bodově nejbohatším duelu ligy v sezoně zůstal v D.C., kde se vzápětí vrátil do týmu Wizards. Vzhledem k minimální šanci na minuty v přestavovaném týmu Spurs se vykoupil ze zbytku kontraktu a do konce sezony bude podruhé v kariéře hájit barvy Wizards.

V jediném zápase za Spurs zapsal jako náhradník 9 minut s 3 body (TH 4/3, +3) a 1 doskokem.

S Wizards (jedenáctá bilance Východu s 29-39, desátá Atlanta 34-35), kteří už se v této sezoně musí obejít bez zraněného lídra Beala, zatím stihl v roli náhradníka 8 utkání s bilancí 2-6. Tým postupně doma zdolal Detroit (116-113), padl s Atlantou (114-117) a skolil Indianu (133-123) a pak prohrál pětkrát v řadě - na palubovkách Clippers (115-109), Lakers (122-109), Blazers (127-118) i Warriors (126-112) a vzápětí také doma s Nuggets (109-127).

Rozehrávač s Detroitem posbíral 4 body (z pole 1/1, +9), 3 doskoky, 2 zisky, 1 asistence a 1 blok za 14 minut, přičemž 15 sekund do konce proměnil dvě šestky na vítězných 116-113. S Atlantou neskóroval (z pole 1/0, -14) a měl tak jen 2 doskoky a 2 asistence za 17 minut, přičemž zápas pro něj skončil vystřídáním 5 minut před koncem. S Indianou (nastoupil poprvé od sevilského spojení v jednom týmu s Lotyšem Porzingisem) vykouzlil 10 bodů (z pole 4/3, -9), 5 asistencí a 1 doskok za 14 minut, když hrál prvních 6 minut 2. čtvrtiny a pak 8 minut na přelomu třetí a čtvrté s dalekou trojkou i dunkem.

Venku s Clippers skončil bez bodu (z pole 2/0, -11, 1 doskok, 1 asistence a 2 zisky za 19 minut, hrál 8 minut od začátku 2. čtvrtiny, pak 7,5 minuty od konce třetí části a závěrečných 3:30), poté znovu v LA s Lakers zaperlil sezonním maximem se 14 body (z pole 6/5, TH 4/4, -5), 4 asistencemi, 3 doskoky, 1 ziskem a 1 blokem za 20 minut, když odehrál prvních 6 minut 2. čtvrtiny s dunkem a 2 šestkami a s malou pauzou i posledních téměř 13 minut se zbytkem své produkce. V Portlandu skončil za 16 minut bez bodu (z pole 5/0, +7, 4 doskoky, 4 asistence, 2 zisky a 1 blok, hrál prvních 7:30 druhé čtvrtiny, přes 5 minut od konce třetí a ještě závěrečné 3 minuty) a stejně dopadl za 6 minut i v aréně Warriors (1 asistence, z pole 1/0 a -3, hrál prvních 5 minut 2. čtvrtiny a poslední minutu zápasu). S Denverem pak na něj zbylo 5 minut s 2 body (z pole 1/1, +3), 1 doskokem a 1 asistencí.

Za 8 utkání u Wizards má Satoranský průměry 3,8 bodu, 1,9 doskoku, 2,4 asistence na 0,6 ztráty a efektivitu PER 15,5 za 14 minut.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder)
Už jen malou šanci na předkolo play-off má aktuálně v NBA na Západě čtrnáctá Oklahoma (20-49), která za desátým New Orleans zaostává až příliš (28-41). V posledních 11 zápasech uspěla jen ve dvou případech, když postupně doma podlehla Phoenixu (104-124), vyhrála v prodloužení v Indianě (125-129), doma prohrála se Sacramentem (110-131), vyhrála v Denveru (107-119), doma se sklonila před Minnesotou (101-138), Utahem (103-116), Millwaukee (115-142), venku před Minnesotou (132-102), aby doma padla s Memphisem (118-125) a Charlotte (116-134) a poté těsně ztratila i duel v San Antoniu (122-120).

Stabilní náhradník s lídrem ligy Phoenixem začal 8 body (z pole 4/3, +4), 2 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 21 minut, když hrál 11 minut v kuse od konce 1. čtvrtiny téměř do konce druhé a od konce třetí pak dalších 8 minut se dvěma trojkami a dunkem. V Indianě stihl jen 2 doskoky a 2 asistence (z pole 1/0, +6) za 18 minut, když hrál 11 minut na přelomu 1. a 2. čtvrtiny a 6,5 minuty od začátku čtvrté. Se Sacramentem si posunul maximum na 10 bodů (z pole 12/4, -18) s 5 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 29 minut, když hrál 12 minut na přelomu prvních dvou čtvrtin s dvojkou a dvěma šestkami, pak celou 3. čtvrtinu se třemi podkošovými zakončeními včetně dunku a poté i posledních pět minut. V Denveru přidal 9 bodů (z pole 5/3, z toho trojky 3/3, -13), 4 doskoky a 1 blok za 21 minut, když přišel do hry už po 9 minutách, v úvodu 2. čtvrtiny trefil trojku a střídal po 8 minutách, ve 2. půli naskočil po 8 minutách a během 20 vteřin slepil další dvě trojky a ze hry šel až 3:40 do konce.

Doma s Minnesotou za 28 minut neskóroval (z pole 3/0, -31, 1 asistence a 1 zisk), byť hrál téměř 13 minut na přelomu prvních dvou čtvrtin, posledních 7:20 třetí části a ještě závěrečných 8 minut. S Utahem vyprodukoval 6 bodů (z pole 4/2, +1), 2 doskoky a 1 zisk za 20 a půl minuty, když hrál 11 minut na přelomu 1. a 2. čtvrtiny s jednou trojkou a pak 10 minut na přelomu 3. a 4. s druhou trojkou. Doma s Millwaukee to bylo dalších 6 bodů (z pole 4/2, -16), 2 asistence, 1 doskok a 1 zisk za 19 minut, přičemž kurt navštívil na 6 minut na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, pak na téměř tři minuty uprostřed druhé, dále zhruba na 7 minut na přelomu třetí a čtvrté s danou trojkou a nájezdem s faulem a také na poslední 4 minuty.

V Minnesotě to bylo 9 bodů (z pole 6/3, -17), 2 doskoky, 1 asistence a 1 zisk za 25 minut, když hrál 10,5 minuty na přelomu 1. a 2. čtvrtiny s jednou dvojkou a poté od konce třetí téměř 15 minut až do konce s trojkou, dvojkou a dvěma šestkami. Doma s Memphisem guard nastřádal jen 3 doskoky, 3 asistence a 1 blok (z pole 2/0 a +8) za 20 minut, přičemž hrál 8 minut na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, 7,5 minuty na přelomu třetí a čtvrté a posledních zhruba 5 minut. S Charlotte se vyhecoval opět k novému maximu s 12 body (z pole 7/4, z toho kariérní trojky 6/4 a -10), 3 doskoky a 2 asistencemi  za 15 minut, když ve hře byl 7 minut od konce 1. čtvrtiny s 1 trojkou, pak 6 minut na přelomu 3. a 4. části se třemi trojkami a necelé tři poslední minuty. A v San Antoniu zapsal 8 bodů (z pole 6/3, +16), 6 doskoků a 1 zisk za 20 minut, přičemž hrál 5 minut v závěru 1. čtvrtiny s podkošovým zakončením, pak 3 minuty ve střední části 2. čtvrtiny a 11,5 minuty na přelomu 3. a 4. čtvrtiny se dvěma trojkami.

Jeho aktuální průměry v 17 dosavadních zápasech v lize činí 4,4 bodu, 2,1 doskoku, 0,9 asistence na 0,7 ztráty a PER 8,3 za 16 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Patnáctý tým druhé německé ligy Artland (9-18) v posledních pěti utkáních postupně padl v Paderbornu (99-89), doma skolil Rostock (96-94), podlehl v Trieru (91-75), loupil na palubovce Itzehoe (73-80) a doma podlehl Leverkusenu (65-103).

Stabilní člen základu Adam Pecháček v prvním utkání zaznamenal 17 bodů (z pole 8/5, TH 7/7), 7 doskoků, 1 zisk a 1 blok za 30 minut, u dalších čtyř ale chyběl.

Nyní je český power forward pátým střelcem ligy s průměrem 18,8 bodu.