Neomylný Schilb, Balvín dál v TOP 10

22.10.2019 - red
počet přečtení: 285
vytvořeno 22.10.2019, upraveno 22.10.2019

LEGIE V ZAHRANIČÍ Rozehrávač Tomáš Satoranský nedlouho před začátkem sezony získal od kouče Chicaga Jima Boylena posvěcení jako člen základní pětky pro start NBA a ve 3. čtvrtině poslední přípravy výrazně pomohl doma sestřelit Atlantu, a to i jedním kouzelnickým pasem. Všichni tři Češi v ACB jsou se svými týmy v nejlepší osmičce soutěže, přičemž Ondřej Balvín z Bilbaa i po českém derby s vítěznou Zaragozou udržel 9. pozici mezi nejužitečnějšími hráči a 5. příčku mezi top doskakovači španělské ligy. A David Jelínek přispěl Andoře ke složení dosud neporaženého Burgosu. Neomylný střelec Blake Schilb stál 16 body u domácího triumfu Chalons-Reims. Patrik Auda 10 body pomohl Boulazacu k popravě dosud neporaženého Monaca. Tomáš Kyzlink byl rovněž dvojciferný v souboji nováčků italské ligy, který patřil jeho Římu, nyní už sdíleně čtvrtému celku Serie A. A Adam Pecháček se stal s 19 body nejlepším střelcem Hagenu. To jsou čerstvé zápisky z bitev českých legií.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (Chicago Bulls)
Bulls ve své páté a poslední přípravě přemohli doma Atlantu 111-93. Tomáš Satoranský, jemuž před utkáním kouč Boylen definitivně přisoudil roli základního playmakera, zažil tichý první poločas se 2 danými šestkami a bez asistence. Pak ale podřadil o dva stupně a ve třetí čtvrtce řádil. Brzy získal míč v obraně a po úniku i s ránou do hlavy od centra Lena při pokusu o jeho zblokování úspěšně zakončil s bonusem 2 šestek a výhozem ze strany za nesportovní faul. Vzápětí hned ze svého útočného doskoku vyzval ke trojce Portera, jemuž hned poté asistoval ještě na jednu, o chvíli později nabil na trojku horké ruce nováčka Whitea a nádherně poslal míč do seběhu na dunk LaVineovi skrze nohy obránce. Když po 7 minutách této části vystřídal, Bulls (dali 10 trojek za prvních 16 minut druhé půle) vedli 69-53 a rozhodli tak o zápase. Satoranský byl v tu dobu ve hře s dalšími dvěma guardy Whitem a LaVinem, načež v další fázi pokračovali spolu tři rozehrávači Dunn, White a Arcidiacono. Česká jednička za 21 minut stihla 5 bodů (z pole 4/1, +3), 4 asistence, 2 zisky a 2 doskoky.

Tým Chicaga vypálil 46 trojek, z nichž v kulise více než 18 tisíc fanoušků proměnil 15 (hosté 30/12). Líp doskakoval a bodoval z brejků (23-8) a výrazně mu pomohlo i 19 šestkových minel soupeře.

JAN VESELÝ (Fenerbahce Istanbul)
Fenerbahce spolu s Karsiyakou i po 4 kolech turecké ligy dál drží neporazitelnost. Ve 4. dějství si doma poradil s Bahcesehirem 74-60. Už měl k dispozici francouzského pivota Lauvergneho, ale stejně jako minulý týden byl po utkání Euroligy šetřen Jan Veselý.

ONDŘEJ BALVÍN (Bilbao)
Bilbao (3-2) v pátém kole ACB nemělo den a v českém derby padlo vysokoko 84-61 v Zaragoze. Velmi aktivní základní centr Ondřej Balvín za 23:37 vyskládal jako druhý nejužitečnější hráč hostů 7 bodů (z pole 4/2, -10), 6 doskoků, 7F+, 2 asistence a 1 zisk.

I po tomto utkání udržel deváté místo v užitečnosti i páté místo na doskoku (7,2) v celé soutěži.

VÍT KREJČÍ (Zaragoza)
Zaragoza (4-1) se v utkání s Bilbaem radovala z udržení druhé nej bilance ACB a střídající guard Vít Krejčí k tomu před 8115 diváky pomohl 4 body (z pole 2/1, +1) včetně dunku z brejku (ve videu) a 1 exkluzivním blokem (ve videu) za 12:27. K míči se ve svých úsecích na přelomu první a druhé čtvrtiny a v posledních pěti minutách příliš nedostal, ale když už se tak stalo, vždy se s ním snažil něco efektivního udělat.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (3-2) v pátém kole ACB přivodila na domácím kurtu první porážku Burgosu (87-74). Střídající David Jelínek u toho před 4073 diváků byl za 15:36 6 body (z pole 8/2, +14), 3 doskoky a 2 asistencemi.

PATRIK AUDA (Boulazac)
Boulazac (2-4) si ve svém pátém zápase francouzské ligy dokázal podat dokonce neporažené Monaco (71-68)! Fauly obtěžkaný základní power forward Patrik Auda u toho však tentokrát byl jen 15 minut s 10 body (z pole 6/4), 4 doskoky, 1 aistencí.

BLAKE SCHILB (Chalons-Reims)
Třetí výhru získal ve francouzské lize Chalons-Reims (3-2), jenž doma přemohl Nanterre (98-91). Střídající Blake Schilb se blýskl jako sdílený druhý střelec 16 body (z pole 6/6, TH 3/3), 6 doskoky a 1 asistencí za 22 minut.

TOMÁŠ KYZLINK (Virtus Roma)
Římský nováček italské Serie A už se dělí o čtvrtou bilanci soutěže (3-2). V pátém kole skolil doma dalšího nováčka Fortitudo Boloňa 79-65, k čemuž základní guard Tomáš Kyzlink přispěl 11 body (z pole 6/3, TH 6/5, +9), 3 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 28 minut. Jeho nejlepší moment s dunkem i přes blokujícího soupeře je zachycen v čase 1:45.

FILIP HALADA (Handlová)
Handlová (0-3) ztratila i svůj třetí duel slovenské ligy, když padla v Lučenci 97-80. Filip Halada v utkání nenastoupil.

ADAM PECHÁČEK (Hagen)
Hagen (2-4) v šestém kole druhé bundesligy nečekaně padl doma s Ehingenem 77-83. Základní power forward Adam Pecháček jako nejvytíženější z domácích strávil ve hře 30 minut, během nichž nasbíral jako top skórer 19 bodů (z pole 15/8), přidal 9 doskoků a 3 asistence.