Magický prsten, strach koučů, Češi v akci

19.06.2020 - red
počet přečtení: 295
vytvořeno 19.06.2020, upraveno 19.06.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Nejlepší liga stanovila podle serveru The Athletic 24. červen jako nejzazší datum, do kdy mohou hráči, odmítající nastoupit v dohrávce sezony NBA, svůj úmysl oficiálně oznámit. Bezpečnost hráčů je nicméně i dále posilována, když každému bude podle CNBC nabídnut speciální „chytrý prstýnek“ z titanu, schopný změřit teplotu těla, dýchací funkce či srdeční tep, a případně tak indikovat symptomy koronaviru. Podle výrobce zařízení dokáže předpovědět příznaky tři dny dopředu s 90procentní úspěšností. Hráči budou také povinně nosit náramek (s výjimkou zápasů a tréninků), který bude sloužit jako hotelový klíč i bezpečnostní kontrola u všech vstupů, navíc může zpětně pomoct ke kontrole pohybu hráče v případě nákazy koronavirem.
 


Vedle mnohých hráčů jsou i trenéři těmi, kdo cítí z dohrávky sezony nemalé obavy. Jejich asociace už je také vyjádřila a týkají se především některých starších trenérů a asistentů, kteří v případě nákazy mohou čelit vážnějším potížím. Podle ESPN šéfové asociace Dave Fogel a Rick Carlisle specificky zmínili především 69letého trenéra Houstonu Mikea D’Antoniho, 65letého lodivoda New Orleans Alvina Gentryho a 71letého kormidelníka San Antonia Gregga Popoviche.
 


Velké obavy z příští sezony má prezident francouzského Štrasburku Martial Bellon, podle nějž má klub od února nulové příjmy a bez státem garantovaných půjček nebude prý možné fungovat. Platy hráčů půjdou o 30 procent níž ve srovnání s minulou sezonou a dokonce o 40 procent oproti předminulé sezoně.
 

Jedním z mála světel na konci tunelu je nyní španělská ACB, která má za sebou první kolo své finální fáze, jíž se ve Valencii účastní nejlepších dvanáct týmů. Jak na úvod dopadly týmy českých hráčů? Shodně padly. Bilbao podlehlo Vitorii 64-87 (Balvín za Bilbao v základu 22:31, 4 body, 10 doskoků, 6f+, z pole 4/2, -9), Andorra se sklonila před Valencií 74-90 (střídající Jelínek za Andorru 19 minut, 11 bodů, 2 asistence, 1 zisk, z pole 7/3, +/-0) a Zaragoza nestačila na Burgos 86-92 (střídající Krejčí za Zaragozu 11 minut, 3 body, 2 asistence, 1 doskok, z pole 2/1, -9).