Lvi testovali kutnohorský Hungaroring

26.07.2019 - red
počet přečtení: 256
vytvořeno 26.07.2019, upraveno 26.07.2019

MOTOPŘÍPRAVA NA MS Reprezentanti v prvním týdnu přípravy na mistrovství světa v Číně zavítali na kutnohorský závodní okruh, kde soupeřili v řidičském umění na motokárách. V pořádně žhavých soubojích byli nejúspěšnější Vojtěch Hruban a Michal Mareš. Při celkem čtyřech závodech se ovšem nenechali zahanbit ani členové realizačního týmu.

„Spíš ostatní kluci byli opatrní. Já jsem do toho asi šel víc po hlavě,“ prohlásil křídelník pražského USK Michal Mareš, který se nebál odkrýt ani svou závodní taktiku: „Nejsem zase takový odborník, abych řekl, čím jsem ostatní porazil. Prostě jsem pořád držel plyn.“

„Tohle bylo teprve semifinále. Ještě prý přijde finále. Bylo tam hodně bouraček a kolizí, takže myslím, že to může být ještě o dost lepší. O to ale vůbec nešlo. Chtěli se hlavně pobavit a trochu si odpočinout od basketu,“ pochvaloval si druhý mistr volantu Vojtech Hruban, který nakonec ovládl i svou druhou rozjížďku.

1776NGV.jpg

„Ruce jsou dobré. Tenhle okruh není tak dlouhý a není tu tolik zatáček, které se musí rvát. Já mám jen problém s tím, že mám omlácené boky, protože je nemám vycpané jako třeba Jarda Bohačík,“ provokoval Hruban svého reprezentačního i týmového spoluhráče, který se musel sklonit před jeho jezdeckým uměním.

To Mareš možná na dalším tréninku bude zhruba 30 okruhů bez posilovače řízení cítit. „To se uvidí. Možná by někdo měl varovat trenéra, že nejbližší trénink nebude vypadat ideálně,“ usmíval se směrem ke kouči Ginzburgovi, který počínání svých svěřenců na závodní dráze bedlivě pozoroval.

Zdálo se, že o úspěchu na závodní dráze rozhodovaly zkušenosti. Oba nejlepší jezdci večera přiznali, že za volantem podobného vozítka neseděli poprvé. „Vždycky jsem to měl rád. Už když jsem byl malý, tak jsem jezdil na motokárách. Ne, že by to bylo nějak často, ale když je příležitost, tak si rád zajezdím,“ přiznává Mareš.

1778OGU.jpg

„Párkrát už jsem byl. Naposledy jsme byli taky skoro týmově. Když měl Martin Kříž rozlučku se svobodou, tak jsme zorganizovali něco podobného. To je přes rok zpátky,“ vzpomíná Hruban.

Už v příštím týdnu se do přípravy postupně začnou zapojovat i další nominovaní hráči. V co nejsilnější sestavě před MS by se měl český celek představit i na domácím turnaji. Ten je naplánovaný na prodloužený víkend 9. – 11. srpna na pražskou Královku. Vstupenky jsou už nyní v prodeji na webu ČBF.