Horký Kyzlink a dvacítky Peterky s Audou

26.01.2022 - red
počet přečtení: 335
vytvořeno 26.01.2022, upraveno 26.01.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ V Japonsku už se zase hraje a Patrik Auda se blýskl svou další dvacítkou za pouhých 21 minut. Jaromír Bohačík nasypal třináctku lídrovi Francie. Martin Peterka se 22bodovým představením vrátil na dosah TOP 10 skórerů bundesligy. Spoluhráč Ondřej Sehnal udržel i po dalších dvou utkáních skvělý průměr 6,5 asistence. Tomáš Kyzlink zazářil rovněž v Německu slepenými dvojcifernými výkony. A Tomáš Satoranský se po čase na 19 minut zvedl z lavičky.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Devátý tým východní skupiny japonské ligy Jokohama (10-18) se po téměř třech týdnech dostal do akce a na palubovce Akity získal jednu novou porážku (97-78) a jednu výhru  v prodloužení (97-102).

Patrik Auda byl v prvním utkání jako člen základu sdíleným top skórerem se 17 body (z pole 11/6, TH 5/5), 4 doskoky, 1 asistencí a 6 získanými fauly za 21 minut. Ve druhém duelu tentokrát jako náhradník byl druhým střelcem s 22 body (z pole 10/9, TH 5/4), 7 doskoky a 4 asistencemi opět za 21 minut.

Mezi ligovými kanonýry mu náleží sdílené 12. místo s průměrem 18 bodů.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské ligy nyní sedmá Gunma (11-16) odehrála svůj dosud poslední zápas 8. ledna.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk (9-6) se po poslední porážce v hale vedoucího Levallois (85-80) sesunul ve francouzské lize na sdílené šesté místo. Člen základu a třetí střelec týmu Jaromír Bohačík zapsal 13 bodů (z pole 13/4, +/-0 ) a 4 doskoky za 32 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Na 16. místě španělské ligy zůstala Andorra (5-12), jež po další těsné porážce, tentokrát doma s Manresou (79-82, po 4. čtvrtině 11-25), počítá už pátý neúspěch v řadě. Týmu nadále chybí se zraněným kotníkem stojící David Jelínek.

Andorra se tradičně účastní i EuroCupu, kde je v desetičlenné skupině A na šestém místě s bilancí 5-4.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Dvanáctý tým bundesligy Braunschweig (7-10) za poslední týden těsně padl u souseda v tabulce v Bayreuthu 94-92 a poté doma složil poslední Oldenburg 94-78.

Stabilní člen základu Martin Peterka se stal jako nejvytíženější hráč týmu v prvním utkání top skórerem s 22 body (trojky 8/5, dvojky 3/3, +/-0) a 3 doskoky za 28 minut. K výhře přispěl 10 body (z pole 9/4, +4), 4 doskoky, 3 asistencemi a 2 zisky za 29 minut.

Aktuálně je sdíleným 12. střelcem soutěže s 13,7 bodu.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal v prvním duelu Braunschweigu jako člen základu sklidil 6 bodů (z pole 6/2, -6), 7 asistencí, 2 doskoky a 1 zisk za 22 minut. Při výhře se prezentoval jako náhradník 4 body (z pole 4/1, -1), 6 asistencemi a 1 doskokem za 20 minut, během nichž se také vyfauloval.

Dál mu patří 4. místo mezi asistenty ligy s průměrem 6,5, když je zároveň nejlepším neamerickým hráčem.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Jedenáctý celek bundesligy Bamberg (8-10), vedený Orenem Amielem, hrál po téměř třech týdnech, kdy nejprve jasně padl v Bonnu 95-81, aby poté doma zašlápla Würzburg 97-78. Pokaždé člen základu i nejvytíženější hráč týmu Tomáš Kyzlink byl v Bonnu druhým střelcem hostů se 17 body (z pole 13/7, -4), 5 doskoky a 2 asistencemi za 34 minut, načež ve druhém duelu připojil 13 bodů (z pole 10/5, +16), 6 asistencí a 5 doskoků za 32 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (15-3) po dvou porážkách v řadě nově zareagoval dvěma výhrami, když doma skolil Buyukcekmece (90-65) a Bahcesehir (84-73). Nadále mu ale chybí zraněný Jan Veselý.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
New Orleans v posledních třech utkáních navýšil svou bilanci na 18-29 díky výhrám v New Yorku (91-102) a doma s Indianou (117-113) a porážce ve Filadelfii (117-107).

V New Yorku (za domácí M-Robinson 17+15 doskoků, Barrett 17, Quickley 14, Burks a Grimes po 13, bez Rose - Valančiunas 18+10 doskoků, Hart 17, Graham a Ingram po 15, střídající rozehrávač a nedraftovaný americký nováček v lize Alvarado 13 za 20 minut, bez Williamsona a bez využití W-Hernangomeze) byli Pelicans o 12 procent lepší z pole, dali víc trojek (9-11), a byť zaostali v šestkách (24-15) i na doskoku (48-35), 3. čtvrtinou 15-35 rozhodli.

Doma s Indianou (za Pelicans Graham 25, Hart 22+10 doskoků, Valančiunas 16+12 doskoků, Alexander-Walker, Temple a Hayes po 14, bez Ingrama, Williamsona, W-Hernangomez jen na lavičce - D-Washington 21, LeVert 19, Duarte 14, bez Warrena, Brogdona, Sabonise, Turnera) týmu patřila lepší produkce zpod koše (64-32), z brejků (18-5) i z šestek (29-18) a jen trojkami jej oslabení hosté nepředčili (6-19).

Nevyšlo to až ve Filadelfii (za domácí Embiid 42+14 doskoků, T-Harris 33+11 doskoků, Korkmaz 13, bez Simmonse, Setha Curryho, Miltona, Dannyho Greena - Alexander-Walker 31, W-Hernangomez 29+10 doskoků, Hayes 15, H-Jones 12, rozehrávač Alvarado 11, střídající Satoranský 5 asistencí, z pole 4/0, 1 doskok a -8 za 19 minut, bez Williamsona, Ingrama, Grahama, Valančiunase, Harta), kde byli sice Pelicans lepší zpod koše (52-62) i z brejků (5-19), domácí, kteří rozhodli až v závěru, ale měli na své straně šestky (29-18) a těsně i trojky (10-9).

Útok Orleans (dlouhodobě bez forwarda Williamsona) zůstal na 24. místě (105,7 bodu), na doskoku celek spadl na 9. místo (45,7) a obrana si polepšila na 19. místo (109,9 obdrženého bodu).

Tomáš Satoranský, který ve Filadelfii naskočil do zápasu po několika utkáních prosezených na lavičce, ve 32 dosud odehraných duelech má průměry 2,8 bodu (z hráčů s nejméně 24 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2,4 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 3,3 je nejlepší), 0,4 zisku a užitečnost PER 6,8 (13.) za 14,9 minuty (9.).

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Oklahoma (14-33) nabrala čtyři nové porážky a načetla už 11 proher za 12 posledních zápasů. Postupně nestačila v San Antoniu (118-96), v Charlotte (121-98), v Clevelandu (94-87) a těsně i doma s Chicagem (110-111).

V Antoniu (za domácí D-Murray 23+14 asistencí a 10 doskoků, McDermott 20, Vassell 19, Poeltl 13 - Aaron Wiggins 19, Dort 15) měli z pole bídní Thunder deficit především z trojek (15-8).

V Charlotte (za domácí Rozier 24, Miles Bridges 22, P.J. Washington 20 - Gilgeous-Alexander 29, Giddey 21) domácí Hornets předčili Thuder z brejků (33-24), z trojek (17-12) i na doskoku (62-52).

V Clevelandu (za domácí Garland 23+11 doskoků, Mobley 15+17 doskoků, J-Allen 14+13 doskoků, bez Sextona, Rubia - Gilgeous-Aleander 29, K-Williams 12) sice domácí ztratili 23 míčů a zaostali z trojek (6-12), ale líp doskakovali (54-41), dali víc šestek (18-9) a měli lepší palbu z pole.

Doma s Bulls (Gilgeous-Alexander 31+10 doskoků, Dort 16, Muscala 14 - Vučevič 26+15 doskoků, Dosunmu 24, LaVine 23, bez DeRozana, Lonza Balla, P-Williamse, Carusa) byla Oklahoma lepší z trojek (16-15), šestek (18-14) i ve ztrátách (11-19), ale hůř doskakovala i střílela. I tak se ale z minus 28 bodů ve 3. čtvrtině dostala ve finiši až na bod.

Thunder mají dál nejhorší útok ligy (100,6), na doskoku zůstali na 8. pozici (45,8) a obrana udržela 13. místo (107,9 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize. V G-League jeho City Blue mají v rámci základní části sezony bilanci 5-4, když v posledních čtyřech utkáních - nadále bez zraněného českého guarda - postupně doma porazili Texas (113-103), vzápětí mu rovněž doma podlehli v prodloužení (107-110), poté na svém kurtu zdolali Santa Cruz (117-113) a na závěr dobyli Birmingham (117-124).

Krejčího aktuální průměry v G League činí 6,8 bodu, 5,2 doskoku a 2,5 asistence za 22 minut při 49procentních trojkách.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Patnáctý tým druhé německé ligy Artland (5-12) od 8. ledna čeká na další zápas v soutěži.

Adam Pecháček je 9. střelcem ligy s průměrem 17,9 bodu.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Druhá řecká liga se po měsíci znovu rozběhla a Agriniou po domácí výhře nad Kavalasem (70-60) vylepšilo svou bilanci na 4-8. Člen základu Radek Farský jako nejvytíženější hráč stihl 10 bodů (z pole 5/3), 3 asistence, 1 doskok a 3 zisky za 31 minut.

Mezi střelci soutěže mu patří 6. místo s průměrem 17,8 bodu.