Florida trhá rekordy, Cremona ze scény

13.07.2020 - red
počet přečtení: 425
vytvořeno 13.07.2020, upraveno 13.07.2020

KORONAVIROVÉ DĚNÍ Šéfové NBA i majitelé klubů musejí mít už řádně stažené žaludky. Shodou okolností den poté, co byl v sobotu pro veřejnost znovuotevřen orlandský komplex Walta Disneyho, kde se bude dohrávat sezona NBA, zaznamenal stát Florida rekord celých Spojených států v denním přírůstku nových případů koronaviru – 15.299, což je čtvrtina všech nových nakažených v zemi! Stát Florida, kde leží Orlando a kde se v červnu opět začaly zavírat bary, už je na 270 tisících nakažených a vzhledem ke značnému pohybu turistů i starší populace zůstává nadále velmi zranitelný. Celé Spojené státy aktuálně počítají už 3,4 milionů případů a téměř 138 tisíc zemřelých v souvislosti s nákazou. A co se děje uvnitř samotné NBA?

Lakers čerstvě přišli o rozehrávače Rajona Ronda, který podle The Athletic utrpěl zlomeninu palce pravé ruky a po operaci bude mimo 6 až 8 týdnů.

Nově doplněný křídelník Philadelphia Sixers Ryan Broekhoff se zatím nemohl přidat k týmu, neboť jeho manželka měla pozitivní test a i kvůli starosti o syna musel hráč zůstat s rodinou.
 

Hvězdný rozehrávač Bostonu Kemba Walker přiznal, že on koronapauzu uvítal, neboť mohl nechat odpočinout své bolavé koleno, jež ho v probíhající sezoně připravilo už o 14 zápasů.

Hráči už si také na dresy vybírají vyjádření na podporu spravedlivější americké společnosti, jimiž si mohou nahradit svá příjmení. Z 350 hráčů tak zatím učinilo 285, ovšem například superstars Lakers LeBron James a Anthony Davis odmítli a zůstanou u svých příjmení, přičemž James doplnil, že neměl žádný vliv na seznam 29 předvybraných vyjádření, jež hráči dostali k dispozici.

Evropskou novinkou je podle Gazzetta dello Sport odchod klubu Vanoli Cremona z první italské ligy. Klub se rozhodl ponechat si v aktuální složité situaci pouze mládežnické celky. To zúžilo Lega Basket na 15 celků a je možné, že stejný krok učiní ještě jeden klub.

Podle Mundo Deportivo koronakrize dopadne i na Barcelonu, jež navzdory novým zajímavým akvizicím srazí svůj rozpočet o 10 až 15 procent. Vzhledem k tomu, že ten letošní činil 41 milionů eur, ale bude i tak dál patřit na kontinentální špičku. Klub se prý pokusí vyjednat snížení už dříve podepsaných smluv a také snížit počet hráčů v A-týmu z 15 na 13.