Dvojciferní úderníci a vzestup Pelikána

11.11.2021 - red
počet přečtení: 209
vytvořeno 11.11.2021, upraveno 11.11.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský už nezůstává v zápasech jen na lavičce, dostal do plusu svůj PER a na 9 bodů pozvedl i své sezonní maximum. Vít Krejčí se stal unikátem Oklahomy a jako člen základu hned na první pokus zapsal dvojciferné body ve farmářské soutěži NBA. První české derby v japonské lize skončilo vítězstvím Ondřeje Balvína, ovšem je to jiný dlouhán z reprezentace, Patrik Auda, kdo vrší double doubly a je už šestnáctým střelcem japonské nejvyšší soutěže. Jaromír Bohačík se blýskl 18 body v dresu už sdíleně druhého Štrasburku, David Jelínek stejným obnosem zatížil konto Tenerife, na 14 se vyšponoval Martin Peterka, Jan Veselý se prezentoval při vítězném výkonu double doublem a Radek Farský se podepsal pod výhru Agriniou 22 body.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Na 6-6 se v posledních třech utkáních zhoršila Jokohama, aktuálně šestý celek východní skupiny japonské ligy. Doma podlehla do té doby dvojce Západu Mikawě (63-67), aby ji den nato zlomila 79-67 a utnula tak její sérii sedmi výher, ovšem pak padla v českém derby na palubovce Gunmy 84-75.

Power forward Patrik Auda, aktuálně s 18 body 16. střelec soutěže, byl v prvním utkání top skórerem i nejužitečnějším hráčem se 16 body (z pole 14/7), 12 doskoky, 5 asistencemi, dvěma zisky a jedním blokem za 31 minut. Při výhře svou pozici obhájil při ještě vyšperkovanějším výkonu 25 body (z pole 17/12), 10 doskoky, 5 asistencemi a 3 zisky za 33 minut, což byl podruhé ve dvou dnech nejdelší herní čas z týmu. A své si národní pilíř odvedl i s Gunmou, kde stihl 16 bodů (z pole 11/5), 4 doskoky, 1 asistenci, 1 blok a hned 8 získaných faulů za 27 minut.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Gunma se za poslední tři domácí zápasy japonské ligy zlepšila na 5-7 a je sdíleně sedmá na Východě. Nejprve zdolala Nagoyu (101-92), druhý den s ní padla 90-100 a poté si poradila s Jokohamou.

Národní centr Ondřej Balvín v prvním střelecky skromném duelu zapsal 4 body (z pole 2/1), 10 doskoků, 7 asistencí a 1 zisk za 27 minut. Pokračoval 13 body (z pole 8/5), 7 doskoky, 1 asistencí a 1 blokem za 22 minut. A s Jokohamou pak úřadoval jako nejužitečnější i nejvytíženější hráč 14 body (z pole 10/6), 9 doskoky, 4 asistencemi a 1 ziskem za 30 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk ve francouzské ProA dál válí a po domácím složení Roanne (93-88) už sdílí druhé místo s euroligovými ASVELEM a Monakem (všichni 5-2). Jaromír Bohačík v utkání zazářil jako druhý střelec 18 body (trojky 6/4, dvojky 7/2) a 7 doskoky za 28 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra si po porážce na Tenerife (79-70) v ACB pohoršila na 3-6. Střídající David Jelínek byl s 18 body druhým střelcem (z pole 8/7, -10) a nejužitečnějším hráčem, když za 25 minut přidal 2 doskoky, 1 asistenci a 1 blok.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Až na 15. místo bundesligy se po poslední porážce doma s Ulmem (76-90) sesunul Braunschweig. Martin Peterka jako druhý skórer týmu zaznamenal 14 bodů (z pole 9/5), 2 doskoky a 1 asistenci za 28 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal při porážce Braunschweigu přispěl 8 body (z pole 3/1, šestky 7/6), 4 asistencemi, 1 ziskem a 1 doskokem za 19 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce (6-1) i po sedmém kole sdílí vedení v turecké lize spolu s Izmirem.Tentokrát vyloupil Yalovu 60-86, když nejvytíženější hráč týmu Jan Veselý za 26 minut jako druhý střelec i druhý nejužitečnější zapsal 12 bodů (z pole 10/6), 10 doskoků a 3 asistence.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Nejhorší celek NBA Pelicans (1-11) přidali bez dvou hlavních opor Williamsona s Ingramem tři nové porážky - na palubovkách Golden State (126-85), Dallasu (108-92) a doma s Oklahomou (100-108). Tým má nyní až 27. útok (100,5) a čtvrtou nejhorší obranu (111,9), ale i devátý doskok (46,4).

Tomáš Satoranský zatím zasáhl do všech posledních tří zápasů a celkově tak má na kontě 7 utkání. Z hráčů s nejméně polovinou zápasů je desátý nejvytíženější (14,7 minuty). Svůj herní čas naplňuje průměry 2,6 bodu, 1,6 doskoku, 1,7 asistence na 0,9 ztráty a v užitečnosti PER už je na průměru +4,4.

S Golden State zapsal v nyní již tradiční roli náhradníka své maximum této sezony 9 bodů (z pole 5/4, -25), 4 asistence bez ztráty, 2 zisky a 1 doskok za 21 minut. S Dallasem navázal 5 doskoky a 2 asistencemi bez ztráty za 18 minut (z pole 4/0, -21) a s Oklahomou 1 bodem (z pole 3/0, +1), 3 doskoky, 2 asistencemi na 1 ztrátu a 1 ziskem za 19 minut.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Už na třech výhrách v řadě je po hrůzném začátku Oklahoma (4-6), která v posledních dvou utkáních uspěla doma se San Antoniem (99-94) a poté i v New Orleans (100-108) a poskočila tak na 11. místo na Západě. Tým je nadále předposlední ve vstřelených bodech (99,1), třináctý nejlepší v obdržených (106,7) a už šestý na doskoku (47,4).

Vít Krejčí byl sice už přesunut do G-League, ale i tak v obou zápasech Thunder figuroval na lavičce. Se Spurs naskočil na 6 sekund (s 1 doskokem) a stal se tak vůbec prvním hráčem Thunder, který v jeden den nastoupil do zápasu G-League i NBA. S Pelicans už celé utkání strávil na střídačce.

To jeho začátky v G-League, kde se dají zápasy zdarma sledovat na YouTube, mají docela jiné parametry. Jeho tým City Blue vyhrál v obou dosavadních utkáních. Při domácím vítězství nad Salt Lake City (118-63) český guard jako člen základu zvládl za 24 minut (nejdelší čas) 10 bodů (z pole 8/5, +28), 7 doskoků, 3 asistence, 1 zisk a 1 blok. A ve druhém duelu opět doma a znovu proti Salt Lake se pod výhru 114-81 podepsal za 27 minut (druhý čas) opět jako záklaďák 9 body (z pole 5/2, +14), 7 asistencemi, 6 doskoky a 4 zisky.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
O domácí porážku s Jenou (86-94) a drtivé vítězství ve Schwenningenu (55-99) rozšířil svou bilanci ve druhé německé lize sdíleně dvanáctý Artland (3-5). Power forward Adam Pecháček v prvním duelu zaknihoval jako druhý střelec 17 bodů (z pole 10/7), 7 doskoků a 2 asistence za 26 minut, ve druhém přidal 12 bodů (z pole 7/6), 5 doskoků, 3 asistence a 1 zisk za 21 minut.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Agriniou (1-3) se poprvé radovalo ve druhé řecké lize, a to nejtěsnějším domácím vítězstvím nad Pagrati (63-62). Top skórer a nejvytíženější muž týmu Radek Farský jako jeden ze dvou dvojciferů exceloval 22 body (z pole 12/5, šestky 13/10 z 9 získaných faulů), 4 asistencemi, 4 doskoky a 2 zisky za 34 minut.