Česká mafie v Braunschweigu válí!

14.10.2021 - red
počet přečtení: 377
vytvořeno 14.10.2021, upraveno 14.10.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda jako lídr Jokohamy. České duo Martin Peterka - Ondřej Sehnal si podmaňuje Braunschweig. Ondřej Balvín už řádí v japonské lize. David Jelínek top skórerem při dosud jediné výhře Andorry. Jan Veselý jako klíčový muž spoluvedoucího Fenerbahce při nejtěsnější výhře s Bahcesehirem a Adam Pecháček coby hlavní tahoun Artlandu. To jsou první zprávy ze zahraničních front, kde působí české legie s olympijskými odznaky.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Jokohama (2-2) se po čtyřech zápasech dělí o páté místo Východní konference japonské ligy. Nejprve dvakrát padla v hale Kawasaki (82-64 a 90-73) a poté dvakrát zdolala v Naganu Shinshu (75-84 a 66-70). Jednoznačný top skórer týmu a člen základu Patrik Auda postupně zapsal:

26 bodů (z pole 15/9, druhý nejužitečnější), 7 doskoků, 1 asistenci, 1 zisk a 7 získaných faulů za 24 minut,
20 bodů (z pole 12/8, sdíleně nejužitečnější), 6 doskoků, 6 asistencí, 1 zisk a 8 získaných faulů za 29 minut,
14 bodů (z pole 5/4, TH 11/6, druhý nejužitečnější), 8 doskoků, 4 asistence, 1 zisk a 8 získaných faulů za 31 minut,
a 19 bodů (z pole 11/6, TH 10/7, druhý střelec a sdíleně nejužitečnější), 7 doskoků, 4 asistence a 5 získaných faulů za 36 minut.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Stejnou bilanci jako Jokohama (2-2) má ve Východní konferenci japonské ligy i Gunma Ondřeje Balvína, který je zatím třetím střelcem týmu s průměrem 10,5 bodu. Thunders začali venkovními výhrami nad Tochigi (69-75 a 81-86), ale pak dvakrát padli doma s Chibou (74-103 a 81-97). Reprezentační centr jako člen základu psal v utkáních tyto statistiky:

10 bodů (z pole 3/0, TH 16/10, druhý nejužitečnější), 12 doskoků, 2 asistence, 3 bloky a 9 získaných faulů za 26 minut,
14 bodů (z pole 11/4, druhý střelec a druhý nejužitečnější), 10 doskoků, 4 asistence, 2 bloky a 10 získaných faulů za 34 minut,
11 bodů (z pole 8/5, druhý střelec a druhý nejužitečnější), 10 doskoků, 3 asistence a 2 bloky za 24 minut,
a 7 bodů (z pole 8/2), 6 doskoků a 3 asistence za 25 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk zahájil francouzskou ligu dvěma porážkami, a to doma s Cholet (73-74) a v Bourgu (65-57). Reprezentační křídelník Jaromír Bohačík v prvním utkání stihl 5 bodů (z pole 7/2), 2 doskoky a 2 asistence za 27 minut, ve druhém přihodil 8 bodů (z pole 6/3), 3 doskoky a 1 asistenci za 27 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Nijak dobře nevykročila do nové sezony ACB Andorra nyní už opět reprezentanta Davida Jelínka. S bilancí 1-4 se dělí o druhé nejhorší skore soutěže. Postupně padla v Seville (102-98), doma s Realem (58-86), ve Fuenlabradě (91-78) a v Burgosu (81-70) a radovala se až doma s Gran Canarií (81-71).

Střelecky nadaný guard do prvního utkání nezasáhl, s Realem zapsal jako náhradník 7 bodů (z pole 10/3, -3), 2 doskoky a 1 zisk, za 16 minut, ve Fuenlabradě opět jako střídající 11 bodů (z pole 7/4, -16), 2 doskoky, 1 asistenci za 14 minut, v Burgosu už jako člen základu 6 bodů (z pole 8/2, -11), 2 doskoky, 2 asistence a 2 zisky za 19 minut a s Canarií už to byla v základu role top skórera s 13 body (z pole 11/3, +7), 3 doskoky a 3 asistencemi za 28 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Artland po třech kolech druhé německé ligy sklidil jednu výhru a dvě porážky, střelecky veden českým power forwardem Adamem Pecháčkem (15,7 bodu). Tým nejprve padl v Norimberku 74-71, aby dobyl Bremerhaven 83-94, ale pak doma nestačil na Itzehoe (74-86).

Člen základu Pecháček zahájil jako druhý střelec 16 body (z pole 10/6), 5 doskoky, 1 ziskem a 1 blokem za 22 minut, pokračoval jako top skórer 17 body (z pole 10/6), 4 doskoky a 1 ziskem za 23 minut a doma se prezentoval 14 body (z pole 14/6), 9 doskoky, 2 asistencemi a 2 zisky za 38 minut.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Braunschweig, řízen novým španělským koučem Jesusem Ramirezem, vykopl bundesligovou sezonu bilancí 1-2, když vyloupil Frankfurt 76-89, načež doma nečekaně podlehl MBC 101-106 a poté i na Bayernu 96-80. Reprezentační power forward Martin Peterka jako člen základní pětky v prvním utkání vedl celek jako top skórer a nejužitečnější hráč 16 body (z pole 11/6), 4 doskoky a 2 asistencemi za 32 minut. S MBC byl třetím střelcem a druhým nejužitečnějším za 20 bodů (z pole 11/6, z toho trojky 6/4), 6 doskoků a 2 asistence za 39 minut. Na Bayernu stihl 8 bodů (z pole 4/2) a 2 doskoky za 21 minut.

Tým má za sebou i osmifinále domácí pohárové soutěže, v němž doma složil Göttingen 97-77. Peterka u toho byl tradičně v základu 5 body (z pole 3/2), 3 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 24 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Peterkův spoluhráč a další olympionik Ondřej Sehnal naskočil na rozehře do stejných zápasů. Ve Frankfurtu ve své premiéře v soutěži zazářil z pozice náhradníka jako sdílený druhý střelec 14 body (z pole 10/6), 6 asistencemi, 2 doskoky a 2 zisky za 27 minut, což byl třetí nejdelší čas hostů. Pokračoval už coby základní rozehrávač 6 body (z pole 6/2), 7 asistencemi a 3 doskoky za 30 minut. V Mnichově už opět jako náhradník za 24 minut zaznamenal 6 bodů (z pole 4/2, TH 7/1), 7 asistencí a 1 zisk. V pohárovém utkání přihodil coby náhradník 8 bodů (z pole 4/1, TH 6/5), 9 asistencí a 1 doskok za 20 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce se pod vedením nového kouče Aleksandra Djordjeviče po třech kolech turecké ligy dělí o čelo s Efesem s bilancí 3-0, když zvítězil na palubovce Darussafaky (65-75), doma nad Petkimem (71-63) a venku nad Bahcesehirem (78-79). Jan Veselý na úvod stihl 2 body (z pole 2/1), 6 doskoků a 6 asistencí za 26 minut, druhý zápas vynechal a ve třetím navázal jako nejužitečnější hráč týmu 12 body (z pole 7/5), 8 doskoky, 2 asistencemi a 2 zisky za 22 minut.