Bravo, Peterko, Audo i další!

15.12.2021 - red
počet přečtení: 271
vytvořeno 15.12.2021, upraveno 15.12.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Neohrožený brunšvický Lev Martin Peterka dovedl svou smečku k utnutí série porážek v rodišti Dirka Nowitzkiho už jako sedmý skórer bundesligy, jedné z nejlepších lig kontinentu! V té je nadále šestým asistentem jeho spoluhráč Ondřej Sehnal. Patrik Auda se vrátil z trestu fantastickým výkonem sezony s 32 body! Jaromír Bohačík nasázel 13 bodů euroligovému Monacu při triumfu Štrasburku. Jan Veselý exceloval double doublem za 36 minut v derby s Galatasarayem. Tomáš Satoranský dostal slíbeno víc minut v New Orleans. Adam Pecháček vystřihl performanci sezony, když nastřílel 35 bodů Tübingenu. A pátý skórer druhé řecké ligy Radek Farský tentokrát vyprodukoval dvacítku. Čeští legionáři tak ukázali, že ani v adventním čase nespí na podzimních vavřínech.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Jokohamě (6-12) se minulý víkend opět nedařilo, když ji zatížily dvě nové domácí porážky s Kawasaki (77-90 a 77-103), a po už sedmi porážkách v řadě jí ve východní skupině patří deváté místo z jedenácti. Patrik Auda si v prvním utkání ještě odmazával trest za nakopnutý panel z jednoho z předchozích utkání, ale ve druhém už extrémně namotivovaný jako nejužitečnější, nejvytíženější a střelecky nejplodnější borec domácích zapsal za 30 minut 32 bodů (z pole 16/12, TH 8/6), 8 doskoků, 3 asistence, 5 získaných faulů i jeden zisk. Díky svému bodovému maximu z této sezony se posunul už na 13. místo mezi ligovými střelci s průměrem 18,2.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Zcela opačný trend nastavila ve východní skupině japonské B-League Gunma Ondřeje Balvína, jež díky dvěma super těsným domácím výhrám nad Shinshu (90-87 a 66-65) udržela s bilancí 10-8 sedmou pozici a navíc po čtyřech úspěších v řadě už jen o výhru zaostává na čtvrtým místem. Bohužel kvůli zranění u posledních utkání opět chyběl český reprezentační centr.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Momentálně třetí Štrasburk (7-3) dál válí ve francouzské lize. Doma složil i druhého euroligového zástupce v soutěži, tým Monaka, 99-90. Člen základní pětky Jaromír Bohačík za 22 minut sklidil 13 bodů (z pole 7/4), 6 doskoků a 1 asistenci. Jako pátý střelec týmu zatím knihuje 9,1 bodu na utkání.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Dvanáctá Andorra (5-8) ve španělské ACB naposledy padla v Breoganu 83-74, podruhé v řadě bez na delší dobu zraněného Davida Jelínka.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Braunschweig po čtyřech porážkách konečně oslavil výhru a po loupeži ve Würzburgu 86-87 sdílí s bilancí 3-7 třinácté místo. Člen základu Martin Peterka tlačil jako sdílený top skórer tým 18 body (trojky 5/4, dvojky 4/3), 6 doskoky a jednou asistencí za 26 minut. S průměrem 15 bodů je top skórerem týmu i celkově a navíc už je také sedmým střelcem bundesligy!

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Střídající rozehrávač Ondřej Sehnal ve stejném duelu Braunschweigu za 23 minut stihl 3 body (z pole 5/1), 9 asistencí, 1 doskok a 1 zisk. A s průměrem 5,9 mu patří šesté místo mezi bundesligovými asistenty.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Další výhru si v turecké lize připsal vedoucí Fenerbahce (11-1), který uspěl na palubovce Galatasaraye 76-86. Jan Veselý dostal k dispozici nebývalých 36 minut, jež využil ke 14 bodům (z pole 10/6), 12 doskokům, dvěma ziskům a dvěma blokům.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
New Orleans (8-21), poslední tým Západu a třetí nejhorší v celé NBA, do své neveselé sezony přidal jednu novou výhru doma nad nejhorším Detroitem (109-93) a jednu porážku v San Antoniu (112-97).

Útok týmu, jemuž bude nejspíš ještě dlouho chybět forward Williamson (a také do konce sezony zraněný guard Lewis), zůstal na 27. místě (stále 103,7 bodu), na doskoku si polepšil na 6. místo (46,3) a obrana je nadále 24. se 109,9 obdrženého bodu (zlepšení o 0,5).

Tomáš Satoranský zasáhl do obou posledních utkání. Ve 24 dosud odehraných duelech má průměry 2,7 bodu (z hráčů s nejméně 15 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 2,7 je nadále nejlepší), 0,3 zisku a užitečnost PER 5,87 (13.) za 15,2 minuty (8.).

V duelu s Detroitem (šlo o jeho 11. porážku v řadě) jako střídající posbíral 4 body (z pole 6/2, +3), 4 doskoky a 3 asistence na 2 ztráty za 20 minut. Tým tažený triem Ingram (26), Valančiunas (17+11 doskoků), Hart (14+13 doskoků) byl v kulise 15.828 diváků lepší z brejků (19-7), na doskoku (60-38) i v úspěšnosti střelby a zápas rozhodl třetí čtvrtinou (29-12). Kouč Willie Green po zápase uvedl, že při zranění guarda Lewise zřejmě nyní víc minut dostane Satoranský, který si je podle něj zaslouží svou prací a zlepšenou hrou.

V San Antoniu český náhradník za 17 minut neskóroval (z pole 3/0, +4) a měl tak na kontě jen 3 asistence a 1 zisk. Tým se opíral o Ingrama (27), Valančiunase (17+12 doskoků), Alexander-Walkera (15), Harta (13+10 doskoků) a Willyho Hernangomeze (10+9 doskoků). Domácím ale nestačil na doskoku (55-42) a zpod koše (66-52) a kritickou poslední čtvrtina ztratil 29-15.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Oklahoma (8-18), předposlední celek Západu a čtvrtý nejhorší v celé NBA, přidala dvě nové porážky, a to doma s Lakers (95-116, trojky 10-19, 1. půle 45-64, hosté bez Davise, 16.523 diváků) a Mavericks (84-103, Thunder z pole jen 37 procent, hosté bez Dončiče, body zpod koše 20-50, doskoky 39-54, 15.747 diváků).

Thunder mají dál nejhorší útok ligy (spadli dokonce z 99,3 bodu na 98,5), na doskoku udrželi 9. pozici (45,6) a obrana je nadále na 18. místě (zhoršení o 0,2 na 108,2 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize. V G-League jeho City Blue (6-4) žádný nový zápas neodehráli.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Čtrnáctý Artland ve druhé německé lize stržil sedmou porážku (4-7), když v prodloužení podlehl na kurtu třetího Tübingenu 99-94. Člen základu Adam Pecháček zapsal 35 body (dvojky 16/8, trojky 4/3, TH 13/10) svůj střelecký výkon sezony a s průměrem 18,2 bodu je už devátým střelcem soutěže. V utkání za 43 a půl minuty přidal i 3 doskoky a 1 asistenci.
RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Agriniou ve druhé řecké lize zabralo, vyloupilo jeden ze dvou bezvítězných celků Napfliou (70-91) a s bilancí 3-6 zaujímá 12. místo. Radek Farský byl už tradičně top skórerem týmu s 20 body (11/5, TH 8/8), 3 doskoky, 3 asistencemi a 3 získanými fauly za 32 minut. S průměrem 17,4 bodu je už pátým střelcem soutěže.