Audův double, Peterka 23 a Bohačík slavil

19.10.2021 - red
počet přečtení: 217
vytvořeno 19.10.2021, upraveno 19.10.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda opět řádil jako hlavní jokohamský úderník a double doublem pomohl týmu k další výhře. Štrasburský forward Jaromír Bohačík byl devíti body u složení euroligového ASVELU, Jan Veselý pěti zisky ničil útok Efesu, který byl jeho Fenerbahcem v derby naprosto deklasován, a David Jelínek z Andorry se deseti body podílel na vyloupení Badalony. Top skórer Braunschweigu Martin Peterka ani 23 body neodvrátil porážku od Chemnitzu a stejně tak k úspěchu Gunmy nepomohlo 16 bodů Ondřeje Balvín a porážce Artlandu nezabránilo ani 19 bodů Adama Pecháčka.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Jokohama (3-3, sdíleně pátá ve východní skupině) rozšířila svou bilanci v japonské ligy o jednu domácí porážku (77-89) a jednu domácí výhru (80-73) s Hitachi. Základní power forward Patrik Auda byl v obou duelech top skórerem i nejužitečnějším hráčem týmu, když v prvním končil s 16 body (z pole 8/7), 2 doskoky, 2 asistencemi, 1 ziskem a 1 blokem za 29 minut a ve druhém s 19 body (z pole 10/7, TH 9/5), 10 doskoky a 3 asistencemi za 31 minut.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské ligy sdíleně osmá Gunma si pohoršila na 2-4, když doma dvakrát těsně padla s Mikawou 87-89 a 96-98 v prodloužení. Ondřej Balvín jako člen základu v prvním duelu jako třetí střelec sklidil 16 bodů (z pole 10/8), 8 doskoků a 1 asistenci za 25 minut, ve druhém přidal 12 bodů (z pole 8/5), 8 doskoků, 3 asistence, 3 zisky a 1 blok za 33 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk (1-2) se ve svém třetím duelu dočkal prvního úspěchu ve francouzské ProA, když doma dokázal skolit euroligový ASVEL (do Euroligy vstoupil bilancí 3-1) 82-74. Člen základu Jaromír Bohačík k výhře přispěl 9 body (z pole 6/4), 2 asistencemi a 1 doskokem za 21 minut, během nichž se také vyfauloval.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Druhé vítězství v řadě zapsala ve španělské ACB Andorra (2-4), jež v šestém kole dobyla Badalonu 73-79. David Jelínek ve svém někdejším působišti jako náhradník nastřádal 10 bodů (z pole 7/4, +4), 1 doskok, 1 zisk a 1 blok za 18 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Artland si ve druhé německé lize pohoršil na 1-3 kvůli porážce v Leverkusenu 97-78. Člen základu, top skórer a nejužitečnější hráč hostů Adam Pecháček se vzedmul k 19 bodům (z pole 16/7), 5 doskokům a 2 asistencím za 27 minut.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Třetí porážka zatížila Braunschweig (1-3), který ve svém čtvrtém duelu doma nestačil na Chemnitz 84-93. Člen základu, jednoznačný top skórer a nejužitečnější hráč týmu Martin Peterka zapsal 23 bodů (dvojky 5/4, trojky 7/5), 2 doskoky, 3 asistence, 1 zisk a 1 blok za 32 minut, což byl nejdelší čas z týmu.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Druhou minutáž z Braunschweigu měl ve stejném utkání další český člen základu, rozehrávač Ondřej Sehnal, který přihodil 8 bodů (z pole 6/2, TH 5/4), 5 asistencí a 5 doskoků za 28 minut.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Nyní už jediný neporažený tým turecké ligy Fenerbahce pokračuje v dokonalém startu do soutěže (4-0), když ve čtvrtém utkání zničil městského rivala Efes (90-68), který tak zapsal první porážku. Jan Veselý jako člen základu stihl 2 body (z pole 2/1), 4 doskoky, 1 asistenci, 1 blok a 5 zisků za 23 minut.