Ariza a Bertans řekli NE. Krejčí v základu

23.06.2020 - red
počet přečtení: 447
vytvořeno 23.06.2020, upraveno 23.06.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ Trevor Ariza z Portlandu a Davis Bertans z Washingtonu se podle zámořských zdrojů rozhodli, že nenastoupí k dohrávce sezony NBA v Orlandu. Ariza tak učinil z rodinných důvodů, neboť má 12letého syna a nyní se mu naskytla díky soudnímu verdiktu možnost jej vidět celý měsíc, čemuž dal přednost před zápasy NBA. 34letý forward, který má na příští sezonu minimálně garantovanou smlouvu na 12,8 milionu dolarů, by mohl z letošní gáže přijít o milion až 1,8 milionu v závislosti na tom, jak daleko by se tým dostal. Bertans měl letos vůbec nejlepší sezonu a nyní jej čeká trh s volnými hráči, přičemž má za sebou i dvě šlamastiky s předními křížovými vazy v kolenu.

Ve třetím kole finální fáze ACB bylo na pořadu i české derby, v němž Andorra zničila Zaragozu 113-93 a udělila jí tak už třetí porážku. V dresu vítězů David Jelínek zařídil jako sdílený druhý střelec 12 bodů (z pole 9/4, +15), 3 zisky, 2 asistenci a 1 doskok za 16:31, během nichž se také vyfauloval. Vít Krejčí nastoupil za Zaragozu dokonce v základu a stihl 4 body (z pole 4/2, -1), 4 doskoky a 1 asistenci za 17:23. Cesta Zaragozy do semifinále je nyní čím dál víc nepravděpodobná. Andorra a Bilbao Ondřeje Balvína mají bilanci 1-2 a v šestičlenné skupině, kde se hraje o dvě postupová místa do semifinále, je čekají stejně jako Zaragozu poslední dva zápasy.
 


Stejně jako český národní tým mužů se chtěla po sezoně sejít i srbská reprezentace. Desetidenní sraz plánovaný na přelom června a července je však nyní v ohrožení kvůli nedávnému zhoršení koronavirové situace v zemi. Dva z 31 pozvaných hráčů, Nikola Jankovič a podle Mozzart Sport i Stefan Djordjevič, už z nominace vypadli, protože u nich byl zjištěn virus. I kdyby se kemp nakonec uskutečnil, chyběl by při něm kouč Igor Kokoškov, který má povinnosti jako asistent u Sacramento Kings.

Novou dynamiku dostal spor mezi Panathinaikosem a Euroleague Basketball. Klub podal formální žádost o odstoupení ze soutěže a převod licence, což ale nyní bylo zamítnuto, údajně z důvodů chybějících garancí, že by Panathinaikos dostál všem závazkům k ostatním deseti klubům s dlouhodobou licencí i k soutěži samotné.