Střelec číslo 1537 historie nejlepší ligy

18.03.2020 - red
počet přečtení: 195
vytvořeno 18.03.2020, upraveno 18.03.2020

LEGIONÁŘ V NBA Kdyby letos v březnu skončily dějiny NBA, v pořadí čtvrtý Čech v soutěži Tomáš Satoranský by věděl - že se stal 15. top šestkařem této sezony s úspěšností 87,6 procenta! Hlavně by ale věděl, že ze 4489 hráčů, co si kdy za 74 let trvání ligy zavázali tkaničky bot na startu aspoň jednoho zápasu, se zapsal do kroniky jako číslo 1603 s 275 utkáními v základní části a také jako 1537. střelec dějin s 2031 body. Druhou tisícovku bodů završil na sklonku své čtvrté sezony – přesně 3. března ve vítězném domácím duelu proti Dallasu. A moct si říct právě tohle při současném počtu obyvatel na naší přelidněné planetě, to už stojí za aspoň jeden malý přípitek. Pojďme se nyní po čase podívat, jak se českému premiantovi vedlo v týmově většinou ne velmi vydařených posledních 15 utkáních Chicaga, jak si vede celkově, a jak si vede jeho tým slavné značky, ale neslavné současnosti.

Bulls postupně padli v Brooklynu (133-118), v Torontu (129-102), doma s New Orleans (119-125), ve Filadelfii (118-111), ve Washingtonu (126-114), doma s Charlotte (93-103) a Phoenixem (104-112), aby doma porazili Washington (126-117) a podlehli Oklahomě (122-124), poté prohráli i v New Yorku (125-115), doma nečekaně zdolali Dallas (109-107), prohráli v Minnesotě (115-108), doma s Indianou (102-108), znovu v Brooklynu (110-107) a doma přemohli Cleveland (108-103), když český playmaker právě proti Cavs poprvé v sezoně zaujal roli náhradníka – po 64 zářezech v základu.

Bulls, kteří jako jeden z pouhých 4 týmů za celou sezonu neprovedli žádný trejd, z posledních 16 utkání vyhráli jen 3 a před přerušením soutěže měli bilanci 22-43 s už víceméně neřešitelnou ztrátou 8 výher na osmé Orlando, když díky výhře nad Dallasem získali teprve druhý úspěch sezony (při 65 odehraných zápasech!) se soupeřem s nejméně 50procentní úspěšností.

Průměr inkasovaných bodů týmu se za posledních 15 utkání zhoršil o 2,1 bodu na 109,9 a tým se propadl z 10. na 14. místo v lize (1. Toronto 106,5). Útok se zvedl o 1,1 na 106,8 a je 26. v soutěži (1. Milwaukee 118,6), doskok se zhoršil o dalších 0,6 na 41,9 a je až na 28. pozici (1. Milwaukee 51,7), ve střelbě z pole si tým polepšil na sdílené 24. místo (zlepšení o 0,7 na 44,7 procenta, 1. Lakers 48,5), v trojkách si polepšil o 0,5 na 34,8 procenta a je na sdíleném 23. místě (1. Miami a Utah 38,3) a ve ztrátách zaujímá až 25. místo (zhoršení o 0,3 na 14,6, 1. San Antonio 11,9). Zároveň si nadále vynucuje suverénně nejvyšší počet ztrát soupeřů (polepšení o 2 desetiny na 17,5), dál sklízí nejvíc zisků (stále 10,0) a má 14. nejlepší obranu trojek (pokles o 0,9 na 35,3, 1. Toronto 33,7).

Tomáš Satoranský je z hráčů s aspoň polovinou utkání 6. střelcem Bulls (za posledních 15 zápasů šel z 10,1 bodu na 9,9), nadále je nejlepším asistentem (zlepšení o 0,1 na 5,4), nyní až čtvrtým lupičem míčů (pokles o 0,2 na 1,2), nově se stal jedničkou v poměru asistencí a ztrát (dál 2,7), nadále je druhým nejvíc ztrácejícím hráčem (zhoršení o 0,1 na 2,0), nadále pátým doskakovačem (zlepšení o 0,2 na 3,9), šestý je z hráčů s aspoň 10 minutami v užitečnosti PER (ze 14,40 na 13,52) a nadále je čtvrtý nejvytíženější (zvýšení o 0,3 na 28,9 minuty).

Podle úspěšnosti střelby trojek je nyní až osmý (bez započítání Portera, z 34,0 na 32,2, bilance 199/64), ve dvojkách je nově až desátý (z 51,2 na 49,1, bilance 352/173) a v šestkách z hráčů Bulls s více pokusy nadále nejlepší (z 87,2 na 87,6, bilance 121/106). V rámci celé NBA je s průměrem 5,4 27. asistentem a už 15. šestkařem ze 114 hráčů s náběhem na 125 zásahů, což je už užší elita ligy z téměř pěti stovek hráčů. Na kontě má v této sezoně 17 dunků a také už 34krát skóroval dvojciferně, tedy stále v nadpoloviční většině zápasů.

Při porážce v Brooklynu (133-118, půle 73-57, body zpod koše 62-50, trojky 15-12, při malé sestavě chyběly i doskoky a obrana pod košem) Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Gafforda, navíc hned v úvodu odkulhal se zraněným kolenem Dunn) neměli šanci už po první čtvrtině (35-23), kdy trestuhodně nechali rozjet autora 54 bodů Irvinga (trojky 9/7, 27 do půle při bezchybné střelbě). Pak už jen snížili v úvodu 4. části na 6 bodů. Satoranský byl třetím střelcem týmu s 15 body (z pole 8/4, s -19 sdíleně nejhorší), 8 asistencemi na 4 ztráty, 4 doskoky, 1 ziskem a 1 blokem za 31 minut. Začal asistencí pod koš na LaVinea a na dvojku Felicia a vystřídal za stavu 24-13 po 8 minutách. Vrátil se 5:40 do půle za 57-38, asistoval pod koš Youngovi, přidal trojku a dvojku ze hry 1 na 1, brejkovou asistenci na Harrisona a vteřinu před půlí jej obral na půlicí čáře o míč Irving, který zavřel poločas dalekou trojkou. Ve 3. čtvrtině si Čech vynutil 2 šestky od Irvinga, trefil floater, nabil na trojku Arcidiacona a dvojku Younga, proměnil další 4 šestky a odešel po 9 minutách za 99-86. Za 103-96 zahájil 4. dějství, kde vyzval ke trojce Whitea (první záložní dirigent měl 11+1 asistenci na 2 ztráty a +4 za 25 minut), zblokoval Chandlera, přihodil floater i asistenci Youngovi pod koš a střídal 3:30 do konce za -21.

V Torontu (129-102, zpod koše 56-40, trojky 16-15, Bulls z pole jen 39 procent, domácí bez Gasola a Powella) Chicago (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna a s jen 9 minutami znovu zraněného Gafforda) ztratilo zápas po vyrovnané poločase ve 3. čtvrtině (35-22, Toronto tu mělo příliš snadných košů a použilo i zónu) a mistři získali 11. výhru v řadě. Satoranský zasíťoval 8 bodů (z pole 11/3, -9), 5 doskoků a 5 asistencí na 1 ztrátu za 30 minut. White zařídil 12 bodů (z pole 13/4, -8) a 5 asistencí bez ztráty za 25 minut. Satoranský zahájil asistencí na trojku Younga a vlastní trojkou a střídal po 8:30 za vedení 19-21. Znovu naskočil 7:20 před půlí za 43-40, asistoval na trojky Arcidiacona (z útočného doskoku), Korneta a Younga a trefil se zpod koše. Ve 3. dějství zapsal trojku, k další vyzval Whitea, dvakrát byl beztrestně zasažen při zakončení a odešel po 8 minutách za 82-77. Naposledy přišel už 10:30 do konce za -16 a loučil se 4:30 do konce za -25, když v tomto úseku už rozčileně gestikuloval poté, co byl zacloněn, nikdo z Bulls nepomohl a soupeř snadno skóroval.

Doma s New Orleans (119-125, trojky 13-16) dlouho leniví Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna, Gafforda, Valentina) před 18.247 diváky ztráceli 10 v poločase a až 27 v defenzivně hrůzné 3. čtvrtině, než náhradníci v posledních 4 minutách zvládli trojkový comeback z -23 na 119-123 s prvními 15 body v lize francouzského křídelního nováčka Mokoky (vše ve 4. části za pouhých 5 minut). White zapsal 14 bodů (-7) a 9 asistencí na 2 ztráty za 31 minut, Satoranský 9 bodů (z pole 10/4, -9), 3 doskoky, 2 asistence na 2 ztráty a 1 zisk za 23 minut. V prvním vstupu (do 13-15 po 7:30) trefil dvojku za clonou i trojku, dvakrát byl zblokován a jednou ztratil míč při hře zády, ve druhém (od 38-46 8 minut před půlí do 66-87 po 5:30 ve 3. části) přidal dvojku z nájezdu, asistenci do seběhu LaVinemu a další dvojku z brejku a během 2 minut uprostřed 4. dějství přihodil už jen asistenci na dvojku Harrisona.

Ve Filadelfii (118-111, dané šestky týmů 23-13) byli Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Gafforda, Dunna a Valentina, ze 4 náhradníků ve hře byli 3 rozehrávači) zničeni domácím triem Korkmaz (31), Embiid (28), Simmons (triple double), přesto rozhodla až 4. čtvrtina (35-28) s masivním atakováním koše v podání Sixers. White zaknihoval 6 bodů (-11) a 3 asistence na 1 ztrátu za 26 minut, Satoranský 10 bodů (z pole 9/3, s +5 nejlepší), 7 asistencí, 4 doskoky a 1 doskok za 32 minut. Odstartoval asistencí pod koš Youngovi a nabitím na dvě trojky Korneta a střídal po 8 minutách za 25-20, ve druhém vstupu (od 52-43 4 minuty před půlí do 76-79 po 8:40 ve 3. části) stihl asistenci na trojku LaVinea, vlastní dvojku za clonou i zakončení s fintou zpod koše s faulem („sestřel“ od Embiida) po předchozím zisku a ve 4. dějství naskočil už po minutě za 87-83, asistoval na dvojku Hutchisona a dunk Korneta a přidal trojku a dvě šestky.

Ve Washingtonu (126-114, trojky 11-16, dané TH 19-10, zpod koše 62-50, ztráty 17-22) při kupě hloupých ztrát, neřešitelných zakončení i bez krytí vymezeného území nestačilo ani 41 bodů LaVinea (19 z 26 bodů týmu ve 4. části) a velká 30minutová produkce ex-Wizarda Satoranského (19+8 asistencí na 2 ztráty, 2 doskoky, -7, z pole 12/7). Playmaker White zařídil 14 bodů (+8) a 7 asistencí na 1 ztrátu za 35 minut. Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Gafforda, Dunna, Valentina) byli stále pozadu, jen ve 2. půli přitáhli z -21 na -6 dvě minuty do konce. Česká jednička zahájila asistencí pod koš na Younga i na alley-oop dunk Korneta, přidala dunk po přeletu celého hřiště i asistenci na dunk Hutchisona a střídala po necelých 8 minutách za 22-12. Ve druhém vstupu (od 46-29 9 minut před půlí do 88-73 po 6 minutách 3. části) Satoranský nabil na trojku Whiteovi i LaVineovi (z útočného doskoku), tomu i do seběhu na dunk, proměnil floater, složité „podvléknutí“ přes centra Mahinmiho i dvě trojky a byl u dočasného snížení na 3 body, aby ve 3. části přidal i dvě šestky, zakončení po seběhu, asistence na trojku Younga i na další smeč Hutchisona. A hrál i posledních 7:40 (od 103-90) s jedním úspěšným seběhovým zakončením s faulem.

Doma s Charlotte (93-103, dané šestky týmů 12-25) Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna, Valentina, Hutchisona, v závěru 1. čtvrtiny hráli se 4 guary) před 17.463 diváky minuli prvních 17 trojek a více než poločas bídně bránili i doskakovali, 3 minuty po půli ztráceli až 21 bodů a až ztráty hostů, zrychlení hry, první trojky i úsilí Satoranského je nakoplo ke snížení na 68-70. Pak ale Hornets přestali ztrácet a dovedli zápas k výhře. White shromáždil 12 bodů (-13) a 3 asistence na 2 ztráty za 30 minut, Satoranský 12 bodů (z pole 9/4, druhý nejlepší s +1), 8 asistencí na 2 ztráty, 6 doskoků a 1 zisk za 33 minut. V prvním úseku (za 5:30 do 11-13) zaznamenal koš s faulem z brejku, asistoval na dvojku LaVinea i do seběhu na dunk Gaffordovi. Už po minutě a půl byl zpět (od 13-20), ihned se trefil z jumpu a střídal po 10 minutách hry za 17-26. Poté hrál od 31-45 7 minut před půlí do 62-69 po 8 minutách 3. části s jednou trefenou šestkou, asistencí na floater Korneta, na dunk a další nájezd LaVinea, vlastní trojkou a asistencemi na trojku a dunk Younga, aby hrál i posledních 9:40 od 78-85 s jednou trojkou a asistencí na dvojku Younga.

Doma s Phoenixem (104-112, zpod koše 42-54, dané šestky 18-26, ztráty 26-21, 2. půle 47-65, koncovka 4-17, Bulls 9 ztrát za posledních 10 minut) přišla před 20.506 diváky už 8. porážka v řadě, kdy český dirigent ve svém asi nejslabším zápase sezony vůbec poprvé neskóroval. S ním na hřišti se Chicago většinou propadalo, Satoranskému nic nevycházelo a skončil za 23 minut -15 bodů se střelbou 8/0, 6 doskoky a 1 asistencí na 3 ztráty. Tým (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna, Hutchisona, Valentinea a Korneta), který měl v základu opět střízlíka Arcidiacona, padl s průměrnými Suns i přes dlouho nadějný průběh a vedení až o 17. Zlomem bylo, když hosté ve 2. půli přestali páchat nůše ztrát. White si 33 body (2 asistence na 5 ztrát, +7 za 34 minut) udělal kariérní maximum, Satoranský svou jedinou asistenci na trojku LaVinea zapsal hned v 1. minutě. Už předtím byla jeho vlastní trojka příliš krátká a poté neproměnil několik tísněných nájezdů, načež se přidaly i ztráty a pak už se zakončením většinou váhal. Poprvé střídal po 9 minutách za 16-21, vrátil se 7 minut před půlí za 35-30 a byl u trháku na +17. Během úvodních 4 minut 3. čtvrtiny ale stál i u propadu na 57-60, načež odešel na lavičku. Naposledy naskočil 7 minut do konce za 94-95 a po třech minutách opustil zápas nadobro za 98-104.

Domácí odvetu s Washingtonem (126-117, trojky 18-12, ztráty 29-24, z brejků 17-30, dané šestky 18-31) ovládl v kulise 18.024 diváků dalším 33bodovým výkonem White (2 asistence na 5 ztrát, +16 za 34 minut), který s 32 body LaVinea a s 23 Younga nejvíc pomohl přetlačit 53bodové kariérní maximum Wizarda Beala. Hrůzně ztrácející tým (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna, Valentina, Hutchisona, Korneta) po lepší 1. půli vedl ve 3. čtvrtině až o 25 a hosté už ve čtvrté snížili jen na sedm. Čtvrtý střelec Bulls Satoranský se blýskl třetím double doublem sezony za 15 bodů (z pole 10/6, +11) a 13 asistencí (bez ztráty), navíc se 4 zisky a 3 doskoky za 39 minut. V prvním 5minutovém úseku (do 11-15) asistoval na trojky LaVinea a Younga, ve druhém (od 19-24 posledních 15 minut 1. půle) přihodil asistence na dvě trojky a dvojku Whitea i na podkošové zakončení LaVinea a do nájezdu Younga, proměnil floater, dunk s faulem přes Bertanse i trefu zpod koše na poločasových 73-58. Třetí část otevřel asistencemi na dvě trojku LaVinea a jednu Younga, jemuž nabil i do nájezdu, a střídal po 4:25 za 88-75. Vrátil se na posledních 15 minut (od 95-83), trefil dvě dvojky a trojku a nabil na dva dunky Gaffordovi.

V domácím chrámu následně Bulls (bez Portera, Markkanena, Cartera, Dunna a Valentinea) před 16.911 diváků po dramatu podlehli Oklahomě (122-124, zpod koše 58-38, z brejků 15-6, útočný doskok 13-7 a +21 střel, ale trojky 12-14 a šestky 9/6 – 35/26), čemuž nezabránili ani LaVine (41) a White svým novým maximem (35+3 asistence na 1 ztrátu, +15 za 33 minut). Tým se sice vykopal ze 24bodového deficitu ze závěru 1. půle, ale v koncovce chybělo několik výpomocí v obraně a ani další bláznivé střely LaVineho už jej nespasily. Satoranský byl i kvůli řadě ztrát hluboko v minusu ve svých prvních dvou úsecích, ale ve druhé půli se zvedl a za svých 33 minut končil na 10 bodech (z pole 10/4, -17), 5 doskocích a 7 asistencích na 5 ztrát. V prvním 8minutovém vstupu (do 13-27) zvládl dva jumpy po clonách a asistenci na trojku Mokoky, ve druhém (začal minutu do konce 1. čtvrtiny za 26-34) jen asistenci do těžkého nájezdu Harrisona a na trojku Younga, aby střídal za 38-62 4:35 před půlí. Ve 3. čtvrtině LaVinemu asistoval na dvojku, pak v brejku zadunkoval i přes obránce, faulem nedovolil v odvážném vzdušném souboji smeč centru Adamsovi, skóroval z útočného doskoku vlastní minuté dvojky, pokračoval tradiční asistencí do „back dooru“ na dunk LaVinea, jemuž pak nabil i na dvojku, a vynutil si i dvě úspěšné šestky, aby střídal po 10 minutách za 86-87. Naposled se vrátil 6:30 do konce za 102-101 s asistencí na trojku Whitea.

Následovala porážka na kurtu lepšícího se New Yorku (125-115) s drtivou dominancí Knicks zpod koše (76-40) a na doskoku (63-40), na což nestačily ani dvojnásob lepší trojky (8-17) na dlouhých fatálně strádajících Bulls, hrajících bez Portera, Markkanena, Dunna, Hutchisona a Korneta. Už v úvodu 3. čtvrtiny ztráceli 17 bodů, v úvodu 4. dějství se vrátili na dva a ještě 4 minuty do konce byli zpět jen o pět. White zaznamenal 22 bodů (-20) a 3 asistence na 1 ztrátu za 29 minut, Satoranský zůstal na 6 bodech (z pole 8/2, -10), 7 asistencích na 1 ztrátu, 4 doskocích a 1 zisku za 34 minut. V prvním vstupu (za 8:30 do stavu 23-15) stihl dvě dvojky (druhá z brejku) a asistenci do seběhu LaVinemu, ve druhém (od 39-36 9 minut před půlí do 77-74 po 8 minutách 3. čtvrtiny) dvě šestky a asistenci na trojky Younga a Harrisona i dunky Gafforda (po jeho možná „Asistenci roku“ podané z nájezdu napříč šestkou za zády obránce bez dívání, navíc zády k oběma hráčům) a LaVinea. A pak naskočil na posledních 8:40 (od 101-93) s asistencemi na alley-oop dunk Gafforda a do seběhu LaVinea.

Domácí dramatická výhra nad Dallasem (109-107, zpod koše 60-50, lavičky 60-19, Dallas bez Porzingise, Curryho, Brunsona a 13 ztrát ve 2. půli) pak byla před 18.407 fanoušky nečekanou slávou. Chicago (poprvé v sezoně bez LaVinea (natažený kvadriceps), dále bez Markkanen, Dunna, Korneta a Hutchisona, ale po 4 měsících už s Porterem) se po prohraném poločase vrátilo lepší 3. čtvrtinou (33-17) a 23 sekund do konce při svém výhozu na útočné polovině vedlo 107-99, aby náskok po dvou ztrátách z výhozu ještě málem ztratilo. Naštěstí pro Bulls ale Dončič z půlky minul projektil na výhru. White zapsal 19 bodů (+4) a 5 asistencí na 4 ztráty za 32 minut, Satoranský, který měl klíčovou roli zejména při obratu ve 3. čtvrtině, končil na 11 bodech (z pole 10/5, -9), 6 doskocích, 5 asistencích na 2 ztráty a 1 zisku za 31 minut.

Satoranský, který začal v obraně na střelci Hardawayovi, v prvním 8minutovém úseku (do 13-19) úspěšně zakončil z brejku přes Dončiče a asistoval na alley-oop Gaffordovi i na dvojku Whiteovi a po návratu v posledních 8 minutách poločasu (36-34) po jeho útočném doskoku trefil trojku Valentine. Třetí čtvrtku Satoranský zahájil při zlepšené obraně týmu brejkovou asistencí na dunk Cartera, trefil se z driblinku i z nájezdu, po jeho útočném doskoku skóroval s faulem Young, po vykrytí nájezdu soupeře asistoval Whiteovi na trojku, obranou zepředu vykryl přehoz na obra Marjanoviče, přidal floater přes stejného soupeře a střídal po 8 minutách za stavu 70-70. Vrátil se 7 minut do konce za 93-90, hned trefil trojku, Gaffordovi nabil na parádní alley-oop dunk s faulem a v útoku mu byl za lehké odhození zdatně filmujícího soupeře při driblinku odpískán pátý faul.

Porážka v aréně bídné Minnesoty (115-108, trojky 19-11, dané šestky 16–7, doskoky 57-45, domácí bez Townse) přišla po prohospodaření 13bodového vedení z první půle, přičemž domácí přestříleli Bulls (bez LaVinea, Dunna, Hutchisona, Korneta, naopak poprvé po 15 zápasech s Markkanenem) především z trojek. White shromáždil 26 bodů (+3, průměr 28 bodů za posledních 6 utkání) a 6 asistencí bez ztráty za 35 minut, Satoranský stihl 10 bodů (z pole 11/5, -3), 5 asistencí na 3 ztráty, 5 doskoků a 1 zisk za 30 minut. V prvním 8minutovém vstupu (do 11-18) se zviditelnil úspěšným nájezdem přes pivota a pak ještě jedním těžším vnikem, ve druhém úseku (od 36-41 6:30 před půlí do 78-74 po 8 minutách 3. části) poslal asistenci na trojku Valentina, trefil se zpod koše a z dalšího nájezdu, asistoval na trojky Markkanena i Harrisona a přímo z výhozu i pod koš Youngovi a v posledních 7 minutách (od 99-93) přihodil dunk a asistenci do nájezdu Whitea.

Doma s Indianou (102-108, ztráty 17-22, hosté bez klíčových opor Warrena a Brogdona) před 20.229 diváky Bulls (bez LaVinea, Dunna, Hutchisona, Arcidiacona, Korneta) zaplatili za jen 41procentní střelbu, šestkový deficit (dané 13-24) a celkově chabou první půli (46-62). Ve třetím dějství manko narostlo až na 23 a závěrečný comeback se snížením na 6 přišel pozdě. První střelec White zaknihoval 26 bodů (-4) a 6 asistencí na 2 ztráty za 38 minut, Satoranský nastřádal 6 bodů (z pole 8/2, -9), 8 asistencí na 5 ztrát, 7 doskoků a 1 zisk za 26 minut. Svůj úvodní 8minutový (do 19-18) úsek zaplnil dunkem a asistencemi na trojky Valentina a Harrisona, podkošovou dvojku Gafforda a floater Younga. Ve druhém úseku (od 33-40 8 minut před půlí do 50-71 po 4 minutách 3. čtvrtiny) vybídl ke trojce Whitea a ke dvojce Younga a sám trefil dvojku, aby ještě zahajoval 4. část (od 72-89) s asistencí na floater Valentina, dvěma šestkami, asistencí na podkošové zakončení Harrisona, načež odcházel 6 minut do konce za 86-99.

Při další porážce v Brooklynu (110-107, doskok 61-38, šestky 41/35 – 25/17, z brejků 18-7, Nets bez Duranta, Irvinga a nově už vedeni ex-asistentem Vaughnem) už byla po většinu utkání patrná odevzdanost týmu (bez LaVinea, Dunna, Hutchisona, Korneta, Arcidiacona), jež Bulls nedovolila výhru ani s poměrem ztrát 29-7 a o 28 větším počtem střel z pole! I když ale Chicago většinu zápasu ztrácelo kolem 10 bodů, závěrečný nápor mu málem dal výhru. Trojka na prodloužení Whitea se ale vykroutila z koše. Nováček zapsal 21 bodů (-3) a 8 asistencí bez ztráty za 35 minut, Satoranský při osobně zcela nevyvedeném utkání skončil za 25 minut na 4 bodech (z pole 7/1, -15), 3 doskocích a 1 asistenci na 2 ztráty. Většinu zápasu naháněl za clonami střelce Harrise, který se přes něj několikrát prosadil i individuálně. Odehrál prvních 8:30 (do stavu 20-18) se svou jedinou asistencí pod košem na Portera, vrátil se 8:26 před půlí za 34-36, šikovnou příhrou zajistil šestky Carterovi a střídal 2:18 do poločasu za 49-45. Ve 3. čtvrtině začal za 58-50, trefil dvojku za clonou, v nájezdu byl zblokován Jordanem a odcházel po 8 minutách za 74-62. V první polovině 4. části pak ještě stihl 2,5minutový vstup od 81-74 do 86-78 se dvěma proměněnými šestkami a dvěma vynucenými ztrátami Nets.

V dosud posledním duelu přišel domácí úspěch s Clevelandem (108-103, zpod koše 56-66, dané šestky 12-17, ztráty 21-18, ale trojky 12-6, hosté bez Tristana Thompsona), kdy ale Satoranský poprvé v sezoně chyběl v základní pětce, kde se naopak poprvé v kariéře objevil White (na perimetru dále Harrison a Valentine). Ten jako top skórer zasíťoval 20 bodů (+9) a 5 asistencí na 9 ztrát za 38 minut, Satoranský přidal skromnějších 5 bodů (z pole 7/2, +9), 8 doskoků a 5 asistencí na 1 ztrátu za 29 minut. Bulls (bez LaVinea, Dunna, Arcidiacona, Hutchisona, Korneta) ve 38 minut vyrovnané bitvě před 17.387 diváky rozhodli ve 4. části únikem na 97-87 i díky trojce a dvěma asistencím na trojky Satoranského, který pak ještě z vlastního útočného doskoku asistoval na trojku Younga (na 100-93), aby se posledních 2:30 (od stavu 101-93) už odehrálo bez něj. Cavs se ještě dvěma trojkami dostali na 103-101, aby pro domácí rozhodl 193 vysoký rozehrávač Harrison, který byl faulován při zakončení z útočného doskoku a dvěma šestkami zvýšil 13 sekund do konce na 4. Od míče často hrající Satoranský, který se stejně jako v řadě jiných zápasů nejednou marně hlásil o příhru do seběhu pod koš, poprvé naskočil za Valentinea po necelých 6 minutách (za 16-15) a střídal po 12 minutách odehraných v kuse za 39-37. Po krátkém zaskočení na posledních 20 sekund 1. půle přišel znovu po 5:30 ve 3. čtvrtině (za 64-65), nabil na trojku Markkanena a pod koš Carterovi, proměnil nájezd a pak už přišel jeho silný finiš.