Sato šestkoval a lavička Bulls vládla!

03.12.2019 - red
počet přečtení: 491
vytvořeno 03.12.2019, upraveno 03.12.2019

ECHO VÝHRY V SACRAMENTU Pro útok osoví hráči Bulls LaVine (28, trojky 7/5, TH 11/9) a Markkanen (20, trojky 8/4) poprvé v sezoně oba dali nejméně 20 bodů a Chicago dokázalo i přesto, že celý základ skončil zejména kvůli bídnému startu v minusu, vydřít triumf (106-113) v Sacramentu, kde Kings dva dny zpátky velkolepě otočili proti silnému Denveru. Úspěch Bulls (dále bez křídla Portera a opět s rozehrávačem Dunnem v základu) přišel i proto, že kouč Boylen tentokrát na většinu čtvrté čtvrtiny povolal do zbraně své základní hráče, kteří v klíčových chvílích v koncovce nezklamali, byť v tomto dějství tým ztratil 8 míčů. Tomáš Satoranský svůj velmi solidní výkon završil na 14 bodech (aktuální průměr už 9,6), 5 asistencích na 4 ztráty, dvou doskocích a 1 zisku. Z pole to měl za 34 minut 9/3, ale z šestek nezaváhal (8/8) a jeho -6 bodů při pobytu ve hře tentokrát nebylo zásadní hodnotou. I proto, že lavička dokázala tým v první půli vrátit z díry 23-12 až k obratu na 23-25. Dílčí podcenění po silném startu se tu domácím (bez rozehrávače Foxe a power forwarda Bagleyho) nevyplatilo a nakonec se jim stalo osudným.

„Tohle se od nás očekává. Až do teď jsme byli pod svými možnostmi. Měli bychom získávat takové výhry, ale zatím se to nedařilo. Musíme dokázat, že toho jsme schopni, nejen veřejnosti a soupeům, ale i sami sobě,“ vydal po utkání státnické prohlášení lídr Chicaga Zach LaVine.

Satoranský, který odehrál prvních 8 minut do stavu 19-12 a v obraně začal na křídlu Barnesovi, zahájil zaseknutým nájezdem a úspěšným zakončením po otočce a fintě, ale pak minuté trojky v podání jeho i kolegů, kteří navíc hloupě ztráceli při driblinku i míjeli zpod koše, vedly k propadu, přičemž domácí naopak skórovali až příliš snadno z bezprostřední blízkosti.

Náhradníci hostů pak ale přidali v obraně i na doskoku, sklidili i některé šťastné koše a rychleji než základu jim koloval míč. Sacramentu dlouho nepadaly trojky, už po 16 minutách mělo 8 ztrát a hosté rázem vedli 29-38. Právě tady se 5:30 do poločasu vrátil Satoranský, aby při mnohem lepším druhém vstupu základních hráčů dokormidloval poločas k vedení 44-55. V nájezdu mezi dvěma soupeři uvolnil k dunku Cartera, oloupil o míč Bogdana Bogdanoviče, s nímž se tu bránil, a okamžitě poslal asistenci do brejku Dunnovi na +16. Navíc v obraně lítal v rotacích jako „hadr na holi“ a vypomáhal na nájezdy, kde jen mohl.

Ve 3. části po jeho šestkách Bulls vedli už 50-69. Dokázal tu vykrýt i hru vyššího Barnese zády, později přidal další dvě šestky, parádní zakončení z eurostepu a střídal po 8 minutách za vedení 64-77. Pak se ale hosté dopouštěli neuvážeností v útoku a pomalu nechávali Kings vracet se.

Satoranský naskočil do startu 4. části (za 74-84), což zatím nebývalo tak brzy zvykem, dvakrát nabil na trojku Whiteovi, proměnil dvě šestky po získaném faulu v nájezdu, včas pod košem postavenou výpomocí získal faul, sám ale také dvakrát ztratil, aby se revanšoval asistencí na trojku tentokrát úderného Markkanena (v obraně, na doskoku a při driblinku ale stále slabého) i těžkou dvojkou v poslední vteřině útoku po už zastaveném driblingu přes stále ohromnějšího Bjelicu, který v poslední době nabral nebývalou hmotu.

Jenže i tak se Bjelicou, Bogdanovičem a Hieldem tažení domácí dostali o pár minut později na rozdíl dvou bodů. Markkanen však 4 šestkami pomohl udržet odstup 4 bodů, LaVine přidal trojku na +7, Satoranský dával 32 sekund do konce dvě šestky na +5 a LaVine došestkoval úplný závěr.

Bulls, kteří měli za celý zápas jen 3 útočné doskoky a celkem pouze 75 střel, byli lepší z trojek (9-16) i trestných hodů (dané 17-25). Vedle tří nejlepších střelců byli dvojciferní i záložní rozehrávač White (11+3 asistence a +13 za 21 minut) a centr Carter (10+10 doskoků). Další rozehrávač Dunn skončil na 6 bodech a 4 asistencích na 1 ztrátu za 30 minut (-7) a záložní dirigent Arcidiacono na 4 bodech a 1 asistenci na 3 ztráty za 12 minut (+10). Domácí tlačili Hield (26), Holmes (20), Bjelica (18), Barnes (16) a Bogdanovič (11).

Chicago je s bilancí 7-11 jedenácté na Východě, přičemž osmé Orlando to má 8-11.