Šance na zmrtvýchvstání Bulls?

19.02.2020 - red
počet přečtení: 517
vytvořeno 19.02.2020, upraveno 19.02.2020

AKTUÁLNĚ Lídr Chicaga Zach LaVine, letos účastník klání nejlepších trojkařů NBA a bývalý dvojnásobný vítěz Slam Dunku, se během All-Star Weekendu ocitl ve velmi nepříjemné situaci. Když jej v improvizovaném studiu s fanoušky Bulls za zády oslovili v živém vysílání moderátoři sledovaného pořadu First Take, zda věří viceprezidentu Johnu Paxsonovi, že v létě dokáže přivést potřebnou hráčskou kvalitu, aby se tým mohl posunout výš, spustili čím dál rozezlenější příznivci skandování „Fire GarPax!“, požadující okamžitý vyhazov pro bývalého hráče Bulls Paxsona a generálního manažera Gara Formana, kteří svorně vedou klub už od roku 2009. Podle zejména chicagských médií už „fans“ mají dost kumulace neúspěchů a brzy zřejmě i třetí sezony v řadě bez účasti v play-off (a čtvrté za posledních pět let).

Proto pro ně aktuálně prosakující zprávy o možnosti změny ve vedení klubu byly těmi nejdůležitějšími za celý All-Star Weekend, jejž Chicago hostilo po dlouhých 32 letech, a to prý především kvůli nechuti k této akci ve městě ze strany majitele Jerryho Reinsdorfa.
 


Právě osoba 83letého vlastníka má už delší čas představovat - při jeho enormní loajalitě k zaměstnancům – zásadní překážku větších změn. Jak upozorňují komentátoři, málokde jinde by se kouč s bilancí 19-36 ještě držel na své židli. A obdobně tomu je i u šéfů klubu, kteří už řadu let nemohou vykázat výraznější úspěch.

Ačkoli prezident a syn majitele Michael Reinsdorf už začal podle ESPN s výběrem nového generálního manažera, další zprávy hovoří o tom, že jak Paxson, tak Forman by v klubu měli zůstat, jen na nižších pozicích. Paxson má zastávat méně důležitý post na personálním poli a Forman se má přesunout ke skautingu, což ale mnozí fanoušci také jen tak nepřekousnou, protože duo by tak i dál mělo vliv na formování týmu.

Aby toho nebylo málo, kritika se teď přirozeně valí i na hlavu kouče Boylena a třeba oficiální ambasador Bulls a legenda klubu Scottie Pippen se nechal slyšet, že polovinu současného týmu ani nezná. Další komentáře pak situaci týmu popisují tak, že momentálně Bulls musejí být rádi za existenci New York Knicks, jejichž dlouholetá bída za majitele Jamese Dolana nebere konce. Jenže i zoufalí Knicks začali nedávno vyhrávat a aktuálně jsou ve Východní konferenci už jen těsně za Chicagem.

Do spekulačního mixu kandidátů na zřejmě už brzy uvolněnou šéfovskou pozici se stejně jako loni v případě Washingtonu dostal architekt týmu úřadujících šampionů z Toronta a Manažer roku 2013 (ještě v barvách Denveru) Masai Ujiri (jediný neamerický laureát této ceny), který podle zámořských zdrojů má možnost po sezoně od Raptors odejít, byť za určitou kompenzaci ze strany nového klubu. Navíc pozice generálního manažera u Bulls má prý i přes současnou situaci týmu stále velký zvuk. Proto jméno nového výkonného bosse Chicaga může být velmi zajímavé.

A i fanoušci Tomáše Satoranského by se pak snad dočkali více radosti a výher kdysi naprosto dominantního impéria...