Nemocný snajpr, zářící Sato, adié Vince

29.12.2019 - red
počet přečtení: 265
vytvořeno 29.12.2019, upraveno 29.12.2019

ECHO DUELU BULLS Nezvykle už první čtvrtinou (35-19) rozhodlo Chicago (stále bez Portera) o jednoznačné domácí výhře nad nejhorším týmem NBA Atlantou (116-81), přičemž s bilancí 13-20 se už ve Východní konferenci dotáhlo natěsno za osmé Orlando (14-18). 21.496 fanoušků ve vyprodaném United Center při prvním střídání udělilo ovace vestoje legendě Vinci Carterovi, který se v chicagském chrámu ve své 22. a poslední sezoně kariéry objevil naposledy. Ještě většího aplausu se ovšem za brejkový dunk po pasu LaVinea dostalo Tomáši Satoranskému, který pevnou rukou řídil většinu první čtvrtiny a ve svém 30minutovém představení shromáždil 11 bodů (z pole 8/5), 8 doskoků, 6 asistencí (na 2 ztráty) i 3 zisky a s +24 body byl sdíleně nejlepší z týmu. Už v půli měl na kontě 9 bodů a 6 asistencí a při doskakovací akceleraci v posledních utkáních zlehka našlapuje do dončičovského triple-double módu. Už popáté v řadě střílel dvojciferně, jeho průměr vyšplhal již na 10,1 bodu, druhý top sportovec Česka je navíc 32. šestkařem (85,7) a 39. trojkařem celé ligy!

Oslabenou Atlantu (bez Parkera a lídra Traeho Younga) načal úspěšným nájezdem přes obránce po zadní lajně, asistencí v polobrejku do seběhu Markkanena, ziskem v obraně, z nějž vznikl úspěšný protiútok, pokračoval asistencí na trojku v zápase „horkého“ Markkanena (25, trojky 9/4, ač poslední dva dny proležel v posteli) i na dunk Cartera, jejž parádně uvolnil ze zdvojení od soupeřů pod košem. Pak začal útok kazit třemi ztrátami záložní playmaker White (střídán byl až po své čtvrté chybě, aby do startu druhé čtvrtiny byl vrácen na hřiště zpět), aby Satoranský vrátil košem po otočce v nájezdu domácím klid a střídal až po 9:16 za vedení 29-17.

Česká jednička se vrátila do hry 8:41 před půlí, nabila na první z jeho dvou trojek centru Carterovi, trefila trojku z pravého rohu, přidala brejkový dunk a LaVinemu z dalšího protiútoku (Bulls dominovali do půle z brejků 21-8) nabila na exkluzivní alley-oop dunk, načež většinou přísně bránící domácí ovládli první poločas 64-43, když hosty (v utkání z pole 37 procent) držel pouze power forward Collins (34), kterému o Vánocích skončil 25zápasový trest za porušení „drogových“ pravidel.

Ve třetí čtvrtce Satoranský skóroval z dalšího brejku, asistoval na trojku power forwardu Youngovi a střídal opět po 9 minutách za 81-58. Ve čtvrtém dějství se přece jen ještě vrátil se základem zpět, a to 8:30 do konce za 95-72, získal tu jeden míč a ze hry se nadobro odhlásil pět minut do konce za vedení o 28.

Vedle něj a Markkanena tým sytili i LaVine (19), White (18, 5 ztrát bez asistence, +14 za 26 minut) Carter (13) a Young (10). Zbývající rozehrávači dopadli takto: Dunn (dál v základu) 4+4 asistence na 1 ztrátu, +20 za 30 minut, Arcidiacono +9 za 6 minut a Harrison 2+1 asistence a +7 za 5 minut. Tým byl lepší z brejků (25-8), v trojkách (31/15 (osm dali podkošoví hráči) - 34/9), v šestkách (15-8), ve ztrátách (17-21), na doskoku (58-47) a měl 13 zisků.