Krejčí v dalším patře: hlásí se do draftu!

17.04.2020 - red
počet přečtení: 482
vytvořeno 17.04.2020, upraveno 17.04.2020

AKTUÁLNĚ Reprezentační nováček Vít Krejčí se rozhodl k ještě větší akceleraci své stále teprve startující kariéry - přihlásil se do letošního draftu NBA, jehož datum kvůli pandemii koronaviru nadále zůstává v amerických hvězdách.

Odchovanec písecké basketbalové školy už od mládežnických kategorií převyšoval své vrstevníky. A to nejen nezvyklou výškou na rozehrávače, ale především svým umem a citem pro hru. Není proto divu, že záhy odešel do zahraničí, aby ve Španělsku rozvíjel svůj potenciál. Zakotvil v Zaragoze, kde se postupně propracoval do prvního týmu hrajícího ACB a v letošní sezoně s ním vystoupal až na třetí místo ligové tabulky.

Nic z toho není nahodilé. Vše bylo rozmyšleno předem s jasným cílem. Tím je zámořská profi soutěž. „Je to součástí našeho plánu, který s Vítkem máme. Měli jsme předběžně naplánované už od jeho patnácti šestnácti let, že by touto trajektorií mohl v budoucnu jít,“ potvrdil Krejčího agent Phillip Parun, že podaná přihláška do draftu je dobře promyšleným a logickým krokem v jeho kariéře.

2236ZjE.jpg

„S Phillipem jsme o tom dlouho mluvili. Řešili jsme to i na začátku sezony. Cítili jsme, že je ten správný čas to někam posunout,“ přizvukuje sám Krejčí.

Devatenáctiletý obrovský talent českého basketbalu teď prožívá možná zlom ve své kariéře. „Je to jeden z nejlepších pocitů v životě. O tomhle dnu jsem snil hrozně dlouho. Na druhou stranu vím, že ta práce mi teprve začíná. Hrozně se ale na tu cestu těším. Jsem zvědavý, kam až nás dovede,“ těší se Krejčí.

„Je těžké určovat, jaké šance Vítek v draftu má. Své basketbalové přednosti ukázal v reprezentaci, ale i ve španělské Zaragoze nebo v Lize mistrů. Jeho jméno rezonuje v NBA velice dobře,“ říká Parun.

Ten má k takovým zprávám blízko, protože aktuálně žije v Chicagu. Na druhou stranu by do výsledku draftu mohla promluvit letošní nezvyklá situace. „Absence vyvrcholení ligy, play-off i Ligy mistrů zamezuje týmům v získávání dalších informací. Jsou teď odkázané na online konference. Draft je odsunutý na srpen. Je otázka, jak tohle všechno zamíchá kartami. Může se do té doby změnit ještě hodně věcí.“

Shrňme si posledních pár měsíců talentovaného rozehrávače. Jen těsně se nevešel do sestavy českého týmu pro mistrovství světa. Od začátku sezony se ale prosazoval v kádru Zaragozy, která patří k největším překvapením ACB. Nakročeno k úspěchu má i v Lize mistrů, kde jí přerušení soutěže zastihlo ve čtvrtfinále.

No a pandemická situace ovlivňuje i důležité týdny před možná definitivním razítkem na splnění velkého snu jednoho jihočeského mladíka. „Kvůli koronaviru se vlastně vůbec nic neví. Neví se, kdy přesně bude draft. Týmy budou spoléhat jen na video. Nemůžeme ani odcestovat do Ameriky na workouty. Čekám v Zaragoze, jestli se bude dohrávat liga, nebo pojedu domů a budu na sobě pracovat v Čechách,“ plánuje si.

„Je to asi jako v ostatních sportech. Vyčkává se a neví se. Nebude Chicago pre-draft kemp, kde kluby z NBA měly možnost podívat se na hráče. Ti moc nebudou cestovat na workouty do jednotlivých klubů. Hodně věcí se změní. Myslím, že to bude mít opravdu zajímavý vývoj. Bude se hodně vycházet z odehraných zápasů a informací, které do dneška už nasbírané jsou,“ předpovídá Parun.