Jen 10 minut. Bogdanovič volá: Sloboda!

21.07.2020 - red
počet přečtení: 358
vytvořeno 21.07.2020, upraveno 21.07.2020

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA Nejlepší liga světa jede bomby! Zatímco na Floridě, kde se bude sezona NBA dohrávat v komplexu Walta Disneyho, je koronavirem nakažený už každý šedesátý obyvatel z populace čítající 21,5 milionu, ze 346 denně testovaných hráčů v orlandském areálu nebyl od 13. července ani jeden pozitivní. A ti, co pozitivní jsou, přebývají mimo komplex.

Forward Milwaukee Pat Connaughton, který své nakažení čerstvě oznámil, tak s týmem ani necestoval do Orlanda. A přidal se k dalšímu pozitivnímu v týmu, Ericu Bledsoeovi.

Denveru už naopak podle The Athletic do Orlanda přicestovali Torrey Craig a Gary Harris, centr Nikola Jokič se přidal do společných tréninků, Nuggets nicméně stále chybějí Michael Porter a Monte Morris.
 


Phoenix se podle AZ Central ještě v neděli musel v Orlandu obejít bez rozehrávače Rickyho Rubia a dále i bez centra Baynese, guarda Okoba a nováčka Lecquea.

Montrezl Harrell z LA Clippers musel podle The Athletic odcestovat z Orlanda z naléhavých rodinných důvodů.

Z nákazy vyléčený rozehrávač Indiany Malcolm Brogdon na tréninku stále nosí masku a nesejme ji až do začátku zápasů, i kvůli lepšímu pocitu spoluhráčů.

Některé týmy v minulých dnech doplňovali i nové hráče - Brooklyn už dopsal na soupisku guarda Justina Andersona z G-League. Washington se pak podle The Athletic dohodl s forwardem Jarrodem Uthoffem, který mimo 4 utkání za Memphis většinu letošní sezony strávil rovněž v G-League.

Podle ESPN budou mít blížící se přípravné zápasy jen desetiminutové čtvrtiny namísto standardních dvanáctiminutových, aby se hráči po dlouhé pauze tolik nenamáhali. Řeší se také, zda týmy budou muset nosit kompletní zápasové oblečení, či jen tréninkové.
 


Podle The Athletic se Hráčská asociace NBA spojila s oděvní značkou Russella Westbrooka (po nákaze už se přpojil k týmu v Orlandu), která bude hráčům dodávat trička i s jinými sociálními vyjádřeními na zádech, než která byla schválena pro dresy k utkáním. Objeví se na nich tak zvolání jako Systemic Racism, Police Reform, No Justice No Peace, Break the Cycle, Strange Fruit, By Any Means, Power to the People či Am I Next?

Srbský guard Sacramenta Bogdan Bogdanovič si podle The Undefeated vybral na zápasový dres slovo „Sloboda“ ve své mateřštině namísto anglické verze Freedom. Bude tak jedním z více než deseti hráčů nosících vyjádření v jiném jazyce. Mezi nimi by měli být i bratři Antetokounmpové, Luka Dončič, Kristaps Porzingis, Rudy Gobert či po dlouhém zranění se vracející centr Jusuf Nurkič.

To hvězda Miami Jimmy Butler chtěla mít místo nad číslem prázdné, ale podle AP to liga nedovolila.

Vzhledem k účasti jen 22 týmů v Orlandu NBA informovala týmy, že zápasy z dohrávky sezony se už nebudou zohledňovat při výběru letošních individuálních ocenění.