DRAFT: Japonská star z Gonzagy do D.C.

21.06.2019 - red
počet přečtení: 449
vytvořeno 21.06.2019, upraveno 21.06.2019

21.6. DRAFT NBA Washington Wizards si v nočním draftu NBA na čísle 9 vzali 21letého 203 vysokého japonského forwarda Ruie Hachimuru z univerzity Gonzaga, který ve své domovině původně začínal jako basebalista a narodil se japonské matce a otci z Beninu. Na draftu jej sledovalo takřka padesát zástupců japonských médií! Tým Tomáše Satoranského ohromil svými dovednostmi, střeleckými schopnostmi i kvalitní obranou s ohromným rozsahem paží a před samotným draftem v D.C. ani nebyl na workoutu.

Hachimura, který by měl vést Japonce proti lvům i na zářijovém světovém šampionátu a který byl v letošní sezoně zvolen v rámci divize I do nejlepší univerzitní pětky celé Ameriky (průměry 19,7 bodu a 6,5 doskoku), se stal vůbec prvním Japoncem draftovaným v prvním kole v dějinách NBA a podle ohlasů by měl být schopen Wizards pomoct hned ve své nováčkovské sezoně.
 


Jedničkou draftu se podle očekávání stal brzy 19letý 201 vysoký super forward Zion Williamson z univerzity Duke (letošní průměry 22,6 bodu, 9 doskoků, 2 zisky a 2 bloky), jejž si vzalo New Orleans. Jako dvojka zamířil rozehrávač Ja Morrant (Murray State, 24,5 bodu a 10 asistencí) do Memphisu a jako trojka forward RJ Barrett (Duke, 22,6 bodu, 7,6 doskoků, 4,3 asistence) do New Yorku.

Na čísle 4 získala Atlanta obranáře DeAndreho Huntera (Virginia), přičemž Hawks brali i na čísle 10 forwarda Cama Reddishe (Duke). Na čísle 5 si Cleveland zabral rozehrávače Dariuse Garlanda (Vanderbilt), ač mu uplynulou sezonu už po pěti zápasech ukončilo zranění.
 


Na čísle 6 si Minnesota vzala forwarda Jarretta Culvera (Texas Tech), Chicago na čísle 7 rozehrávače Cobyho Whitea (North Carolina) a na čísle 8 New Orleans atletického centra Jaxsona Hayese (Texas).

Univerzita Duke měla v TOP 10 hned tři hráče, což se nějaké škole povedlo teprve podruhé od roku 1966.
 


V draftu bylo taženo celkem sedm Evropanů – na čísle 15 18letý francouzský power forward Sekou Doumbouya (Limoges) zamířil do Detroitu, na čísle 18 19letý gruzínský centr Goga Bitadze („Vycházející hvězda“ letošní Euroligy, kde za Podgorici doručoval 12 bodů a 6 doskoklů za 24 minut) do Indiany, na čísle 19 19letý chorvatský power forward Luka Šamanič (Olimpija Lublaň) do San Antonia, na čísle 37 Litevec Deividas Sirvydis (Lietuvos Rytas) do Detroitu, na čísle 39 Srb Alen Smailagič (Santa Cruz v G-League) do Golden State, na čísle 47 v Litvě narozený majitel kanadského občanství Ignas Brazdeikis do New Yorku a na posledním čísle 60 Srb Vanja Marinkovič (Partizan) do Sacramenta.