Chicago zabralo a LaVine psal historii

12.12.2019 - red
počet přečtení: 262
vytvořeno 12.12.2019, upraveno 12.12.2019

Bulls naplno využili slabiny jednoho z defenzivně nejslabších týmů NBA, který navíc večer předtím musel do prodloužení v Miami, a po domácím sestřelu Atlanty 136-102 získali před 15.084 fanoušky nejvyšší výhru za dva a půl roku. Nejvíc se o ni zasloužil dechberoucím střeleckým představením Zach LaVine, který vysázel 35 bodů za 25 minut s dokonalými trojkami 7/7. Jen za třetí čtvrtinu, kdy domácí utrhli zápas definitivně, sklidil 17 bodů se 4 trojkami a v posledním dějství už mohl odpočívat stejně jako Tomáš Satoranský, který shromáždil 7 bodů (z pole 5/3, +16), 2 doskoky, 1 zisk a 3 asistence na 3 ztráty za 24 minut. Kolega LaVine se přiřadil do množiny pouhých 13 borců, kteří kdy zvládli 35 bodů vysázet za pouhých 25 minut a je také 20. hráčem dějin, jenž v zápase odpoutal nejméně 7 trojek a neminul ani jednu.

Úplně vše ale v zápase nebylo snadné, neboť základ neměl dobrý nástup, nechával se lehce přehrávat až pod koš a dlouzí Carter s Markkanenem byli soupeři zatlačováni až pod obruč jako dorostenci. Nezávratný začátek měl i Satoanský, který například při zdvojení v otočce přišel o míč, navíc podobných ztrát se dopouštěli i kolegové. Bulls první koše dávali především ze hry 1 na 1, což byl případ i úspěšného nájezdu Satoranského, který přidal i dvě asistence do vniků LaVinea a střídal po 8:30 za manka 21-26.

„Obvyklí podezřelí“ z lavičky, tedy floatery jako divý zakončující Valentine a pod košem silný Gafford, pak vedli domácí k velkému obratu (na 37-33 po šňůře 14-0), založenému na přísnější obraně i rychlejším přechodu do útoku. Ten měli Bulls tentokrát až nebývale silný, zřejmě i díky druhému zápasu Hawks ve dvou dnech.

Satoranský se vrátil 6 minut před půlí za 44-42 a byl u úniku na 66-52. Asistoval tu na dvojku Thaddeuse Younga, zapsal přihrávkovou ztrátu ze situace, kdy už mohl pohodlně zakončovat z floateru, rozjel úspěšný brejk a tým i přes řadu ztrát i neuvážených rozhodnutí v útoku vybudoval 14bodové vedení, když v obraně Dunn (při trvající absenci Portera znovu v základu) neúnavně naháněl hlavní hvězdu soupeře rozehrávače Trae Younga.

Ve třetí čtvrtině Satoranský proměnil floater i trojku s klaksonem z nouzové hry 1 na 1 (na 80-61) a dál už mohl s uspokojením sledovat show LaVinea, než se 14:24 do konce definitivně odhlásil ze hry (za 99-77).

Z pole 57procentní Bulls měli 32 asistencí, 15 zisků při 23 ztrátách hostů, dominovali z brejků (33-18) a především zpod koše (78-42). Kromě LaVinea byli dvojciferní i Markkanen (22), záložní rozehrávač White (19+4 asistence na 1 ztrátu, +20 za 25 minut), Young (15+9 doskoků, 6 asistencí), Carter (11+10 doskoků) a Valentine (10). Další rozehrávači skončili takto: Dunn 9+2 asistence na 1 ztrátu a +20 za 23 minut, Harrison 4+3 asistence a +4 za 8 minut a Arcidiacono byl +8 za 17 minut. Hosté se opírali o Lena (17), Reddishe (16) a Younga (15+13 asistencí na 7 ztrát).