Bezkrevní Bulls se dál topí

31.10.2019 - red
počet přečtení: 210
vytvořeno 31.10.2019, upraveno 31.10.2019

PÁTÝ DUEL TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Přesunout se během pár týdnů z vítězné kultury českého týmu, který šel do každého zápasu včetně čtvrtfinále MS s tím, že jej lze vyhrát, a pokaždé bojoval do roztrhání těla, když on byl tím hlavním hecířem téhle vítězné touhy, do současného tábora Chicago Bulls (1-4), kde málokterému hráči záleží na tom, jestli se vyhraje, nebo ne, musí být pro Tomáše Satoranského, shodou okolností slavícího 28. narozeniny, krajně frustrující. A jeho pohledy po některých zpackaných akcích spoluhráčů hovoří za mnohé. A vlastně už není ani divné, že tým v noci na čtvrtek ztratil už třetí vyhratelný zápas, tentokrát v Clevelandu, kde domácí rozhodnou čtvrtou čtvrtinu získali 37-29 a celý zápas 117-111. V úvodu posledního dějství proměnili prvních 9 střel a ve druhé půli, vyhrané 67-58, stříleli s úspěšností 65 procent, což jen znovu dokumentovalo bídu osobní i týmové obrany Chicaga.

Tomu se lépe povedl jen úvod se 4 trojkami a vedením 11-21, po úspěšné šňůře 0-15. Satoranský v této sekvenci šel při nájezdu do koše překvapivě do podběhu (neúspěšného), když mohl zakončovat zepředu, poté nabil na trojky LaVineovi a Kornetovi (v přechodu) i skvělým pasem na dvojku Younga zpod koše a po 7 minutách byl nahrazen Dunnem (za 11-19). Poté ale náhradnická sestava slabou obranou a doskokem i míjenými zakončeními zpod koše pustila domácí zpět do zápasu.

Ve druhé čtvrtině Kornet s Markkanenem ještě získali hostům nové vedení 25-35, ale domácí se zpod koše a z útočných doskoků znovu přitáhli zpět, když opět byla ve hře na doskoku i v obraně nevýkonná pětice se třemi záložními rozehrávači Bulls.

Satoranský se vrátil na posledních 6:38 první půle (za 32-35), vyzval ke dvojce Younga, proměnil dvě šestky, ale jeho tým nadále až příliš snadno odevzdával soupeři doskoky.

Po vyhraném poločase (50-53) Satoranský ve třetí čtvrtce zpřísnil obranu na menšího Sextona, který mu do půle několikrát unikl, hned trefil trojku, na další nabil Porterovi a Youngovi, jenže domácí v této sekvenci soupeře přetrojkovali 5-4 a po vystřídání Satoranského (po 7 minutách za 69-69) se už dostali do vedení, aby se hra Bulls za návratu tří záložních rozehrávačů opět zmítala v neroganizovaném chaosu a nepřipravených střelách.
A před polovinou čtvrté části domácí získali už klíčový náskok 102-94. Až v těchto chvílích se začala vracet základní sestava, ovšem rezervní power forward Young naopak nahradil záklaďáka Markkanena, který v obraně, na doskoku a do značné míry i v útoku pokračoval v bezkrevných výkonech z úvodu sezony, kdy se často při svých 213 centimetrech zúčastňuje doskoku jen pohledem.

Satoranský podle předem daného schématu kouče Boylena (opět bez ohledu na vývoj utkání) naskočil 7 minut do konce za stavu 100-94. Sexton i přes jeho faul vzápětí skóroval z brejkového nájezdu na +8. Čech kontroval asistencí na dvojku a trojku LaVinea, který pak další trojkou stáhl až na 106-104. Love se Sextonem ale v poslední minutě definitivně rozhodli a Satoranský už jen snižoval svou druhou trojkou na 116-111.

Svých 27 minut tak naplnil 8 body (z pole 5/2, trojky 2/2), 8 asistencemi na 1 ztrátu, 2 doskoky a hlavně byl +5. Záložní rozehrávači White (8+1 asistence, -11), Dunn (8+4 asistence, -11) a Arcidiacono (2+1 asistence, +/-0) odehráli 21, 21 a 16 minut. Dvojciferně se trefovali Markkanen (16+8 doskoků, -9), LaVine (16, bez doskoku za 32 minut, -6), Porter (15, +5), Carter (15+8 doskoků, -1) a Young (14, +1).

Domácí měli 6 dvojciferných střelců – Tristana Thompsona (23+10 doskoků), Sextona (18), Lovea (17+20 doskoků), Clarksona (17), Osmana a Nancea (po 12). Bull sice měli o 12 střel více a přestříleli domácí z trojek (10-14), ale při odpálených 39 trojkách měli jen 9 útočných doskoků a doskok celkově pohráli 57-41. Zpod koše zaostali 58-46, málo si pomáhali rychlým proitútokem a nepomohl jim ani mnohem lepší poměr ztrát (19-7).