ŽBL i většina soutěží FIBA ukončeny!

13.03.2020 - red
počet přečtení: 162
vytvořeno 14.03.2020, upraveno 14.03.2020

AKTUÁLNĚ Exekutiva Renomia ŽBL spolu se sportovním ředitelem ŽBL po konzultaci se všemi kluby ženské ligy navrhla v pátek výboru ČBF schválit ukončení ročníku 2019/20 ke 13. březnu. Návrh byl učiněn v souvislosti s vyhlášením stavu nouze vládou České republiky z 12. března, kdy minimálně dalších 30 dnů nelze organizovat akce s účastí vyšší než 30 osob, a jsou uzavřena všechna sportoviště. Výbor ČBF následně ukončení letošního ročníku Renomia ŽBL schválil.

Konečné pořadí bylo stanoveno po odehrání základní části soutěže. Mistrem České republiky se tak stává tým ZVVZ USK Praha. Do případné baráže o účast v Renomia ŽBL 2020/21 bude zařazen tým BK Strakonice – U19 Chance.

Konečné pořadí RENOMIA ŽBL 2019/20:

1. ZVVZ USK Praha
2. Sokol Hradec Králové
3. KP Brno
4. BK Žabiny Brno
5. BLK Slavia Praha
6. SBŠ Ostrava
7. DSK Levhartice Chomutov
8. BK Loko Trutnov
9. Slovanka MB
10. BK Strakonice – U19 Chance

„Nemáme pochopitelně z celkové situace žádnou radost, nicméně jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o ukončení soutěže je tím nejlepším možným řešením současného stavu. Přejeme všem hráčkám a dalším aktérům ŽBL především pevné zdraví,“ doplnil guvernér ŽBL Daniel Kurucz.

Mužská nejvyšší soutěž Kooperativa NBL zatím zůstává přerušena a její vedení bude v následujících dnech intenzivně jednat o dalším postupu. Česká basketbalová federace bude o dalším dění informovat své členské kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat ve svých komunikačních kanálech.

O obdobných krocích jako ČBF v pátek ve většině svých soutěží rozhodla prostřednictvím telekonference i mezinárodní federace FIBA. Ta ukončila sezonu v ženské Eurolize (kde je rozehráno čtvrtfinále) a Eurocupu a v mužském Europe Cupu. Mužská Liga mistrů byla zatím jen přerušena.

Do dubna také bude rozhodnuto o případném přeložení velkých mezinárodních akcí, které jsou na programu v létě.

Nejméně do 11. dubna byla pozastavena také mužská Euroliga i 7DAYS Eurocup a obddobně zareagovala i většina basketbalových lig napříč kontinentem.  Z významnějších soutěží se jen turecká a britská liga rozhodly zatím pokračovat, což vyvolalo ostrý nesouhlas zejména u zahraničních hráčů v Turecku.