Pražská show guardů: Dixon vs De Colo!

18.12.2015 - red
počet přečtení: 824
vytvořeno 18.12.2015, upraveno 18.12.2015

PREVIEW VTB-HITU NA KRÁLOVCE Hegemon nedlouhých dějin VTB ligy a aktuálně i její vedoucí celek CSKA Moskva se v neděli od 18 hodin představí basketbalovým fanouškům na pražské Královce. V už osmém vzájemném souboji s Nymburkem jej povede Nando De Colo, čtvrtý střelec soutěže a také její třetí nejužitečnější muž.  

Rozehrávač francouzské repre zatím doručuje 17,5 bodu, následován kolegou s perimetru Teodosičem (12) a dalším guardem Higginsem (11). To, že půjde o velký duel perimetrů, dosvědčují i čísla domácího týmu – Nymburk zatím nejvíc drží rozehrávači Dixon (14) s Randlem (13) a křídla Hruban (13) se Sant-Roosem (12).

Doma dosud neporažení Středočeši (6-0) jsou aktuálně pátí s bilancí 8-4, CSKA, který si ještě v pátek večer střihne euroligový mač v Malaze, vede s 10-1, když jedinou porážku mu uštědřil na své palubovce (eurocupový) Nižnij Novgorod (86-82). Bylo to jedno z pouhých dvou "zaváhání" CSKA v sezoně. To druhé přišlo na domácí půdě v Eurolize proti Malaze. Právě z ní by si mohli vzít Nymburští mustr – znamenalo by to mít skvělé trojky i obranu a k tomu soupeře přeskákat. Právě doskok byl klíčovým nedostatkem Nymburka v prvním letošním měření sil v Moskvě, kde však týmu citelně chyběli podkošoví Vaughn s De Zeeuwem a univerzální Welsch.

Aktuálně je nymburský celek už kompletní a slušnou aktuální formu potvrdil i v týdnu snadným sestřelením Ventspilsu. Ač má s CSKA vzájemnou bilanci 1-6, nemá co ztratit a co nejdéle vyrovnaný zápas bude jeho výhodou.
 


Doma zatím Nymburk sází v průměru 81 bodů, zatímco CSKA venku jen o 5 víc. Na domácí půdě pak český mistr brání na 68 bodů, kdežto Moskvané v halách soupeřů inkasují 72.

"CSKA je momentálně nejlepší tým v Evropě. Věřím, že v Praze nastoupí s plnou sestavou, protože pro fanoušky je to jedinečná příležitost vidět takové hvězdy v akci. Kdo má rád basketbal, neměl by na Královce chybět. Budeme potřebovat velkou oporu ve fanoušcích, abychom proti CSKA obstáli. Na hřišti pro to uděláme maximum. Už jednou jsme ho doma dokázali porazit, ale je jasné, že soupeř je více než jen favorit," říká kouč českých mistrů Ronen Ginzburg, který před třemi a půl lety dokázal Moskvany senzačně setnout.

Zápas na pražské Letné doprovodí pestrý program. Vystoupí Prague Stars Cheerleaders, v poločase se představí pražská sekce nymburské Basketbalové akademie a v přestávce mezi první a druhou čtvrtinou proběhne soutěž ve střelbě na koš z poloviny hřiště.

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportal. K dispozici jsou i VIP lístky zahrnující catering. Vstupenky na CSKA budou k dostání i v neděli na pokladnách haly Královka, a to od 12.00.

Poslední informace se týká televizního přenosu. Ten se objeví na stanici Nova Sport 1.