Píše si s legendou. A Girona ji chtěla moc

13.05.2020 - red
počet přečtení: 361
vytvořeno 13.05.2020, upraveno 13.05.2020

S JULIÍ REISINGEROVOU Rčení „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ neplatí pro českou reprezentantku Julii Reisingerovou. Ta se po roční nedokončené anabázi ve Valencii přesouvá po východním pobřeží Španělska na sever. Vrací se do Girony, klubu, kde na jaře 2019 oslavila mistrovský titul a získala trofej pro nejužitečnější hráčku finálové série. Právě tato usměvavá pivotka bude navíc hostem dalšího dílu pravidelného nedělního kvízu Kahoot na facebookovém profilu Český basketbal (18:30).

„Vracím se do Girony asi hlavně proto, že mi basketbalově tenhle rok úplně nevyhovoval. Už před rokem mě vlastně mrzelo, že odcházím. Z části se chci vrátit do místa, kde mi to basketbalově vyhovovalo lépe a těším se na spolupráci s hráčkami, které teď v Gironě jsou. Doufám, že až tohle všechno skončí, tak se podaří udržet stejný kádr. Moc se těším na novou příležitost,“ popisuje první pocity čerstvě dvaadvacetiletá pivotka.

Reisingerová se ze Španělska hned po přerušení ligových soutěží vrátila domů a tráví čas s rodinou na jihu Čech, to ale vyjednávání o novém klubu neovlivnilo.

2276YjQ.jpg

„Jednání probíhají vždy přes agenta, takže se omezením cestování nic nezměnilo. Agent mi domluví podmínky, spolu se dohodneme, jestli s nimi souhlasím. Vlastně řeší všechno spíš agent s klubem a já jsem už jen v pozici, jestli souhlasím, a následně smlouvu podepíšu,“ pokračuje.

Dcera historicky nejlepší střelkyně československé ligové historie Petry Reisignerové působí ve Španělsku dlouhodobě, poprvé však podepisuje dvouletý kontrakt, které jsou v ženských soutěžích spíše vzácností.

„Znám klub i město a vzhledem k tomu, že jsem tam byla nadmíru spokojená s detaily, které se ještě zlepšily, tak nebyl důvod nepodepsat na dva roky. Je to taková jistota jak pro mě, tak pro klub, vzhledem k současné situaci, když člověk neví, jestli se to bude zhoršovat, nebo zlepšovat. Můžeme teď dva roky na něčem pracovat, něco budovat. Je to má první dvouletá smlouva a těším se,“ vypráví nadšeně.

Otazník však zatím visí nad jejím nástupem do nového působiště. Vedení nejvyšší španělské soutěže rozhodlo v minulém týdnu o ukončení stávajícího ročníku, ve hře je však dohrávání evropských pohárů.

„Už předtím jsme byli ve smlouvě domluvení, že přijedu prvního září. Teď přesně nevím, jak to bude. Momentálně má klub svých starostí dost, ale pokud se bude Euroliga a EuroCup dohrávat někdy v září, tak nám start přípravy 1. září stačit nebude. Uvidíme, jak to všechno bude,“ říká Reisingerová, která se na návrat hodně těší.

„Zůstala jsem s hodně lidmi z Girony v kontaktu. Udělala jsem si spoustu přátel jak v klubu, tak mimo, takže jsem zůstala v kontaktu s hodně lidmi. S Laiou Palau jsme si psaly hodně teď během karantény. Fanoušci mě při Španělském poháru skvěle přivítali, hrozně se na mě těšili a bylo to moc hezké. Španělé jsou jiní, i když hráčka odejde, tak jí dál fandí, sledují její kariéru a píšou mi po dobrých zápasech. Vedení klubu bylo líto, že si nedokázali udržet ten kádr z minulé sezony a teď projevili zájem mimořádně vyšší. Byl zájem udržet ten kolektiv a příští sezona by mohla být fakt fajn,“ slibuje si hvězda soutěže.