Báječný start, pak vláda Paua s Rickym

02.09.2017 - red
počet přečtení: 995
vytvořeno 02.09.2017, upraveno 02.09.2017

TROJITÉ ECHO DUELU S OBHÁJCI TROFEJE Martin Peterka vyhrál doskok nad Pauem Gasolem a vzápětí ubránil i jeho první hru zády. Pak nechal soupeř úplně volného Martina Kříže, který to potrestal trojkou. Chvíli na to navíc úspěšně najel mezi oběma Gasoly z trojky, a když Peterka po střelecké fintě Pauu Gasolovi španělského supermana obešel a s přehledem zavěsil, zdálo se za stavu 9-10 se sedmi body aktivního Kříže, že Češi nemají vůči španělským obhájcům evropské trofeje ani ten nejmenší respekt.

Pak ale super favorit, protkaný nejvyšší kvalitou z NBA a Euroligy, ukončil slibnou českou úvodní show, šlápl na plyn a únikem na 9-19 postupně začal lvům ujíždět. V útoku mu k tomu stačila dvojice Ricky Rubio – Pau Gasol. První najížděl po clonách a střílel volný z trojek, když Češi riskovali, že právě on nebude dávat, druhý proti výrazně nižšímu Peterkovi ničil zpod koše. Zejména díky tomuto duu Španělé, kteří ani nepresovali českou rozehru po celém hřišti, trefili prvních 9 střel, což jim při šestkách 9/9 dalo po 8 minutách vedení 14-29. Za stavu 14-33 pak měl Rubio na kontě už 14 bodů a Pau Gasol 13 (v poločase 22). Už po první čtvrtině jejich tým navíc vedl na doskoku 13-2.

Ujíždějící vlak se rozkomíhal i zraněním kotníku power forwarda Audy, který sice odkulhal na lavičku po svých, ale do zápasu už nezasáhl (na Maďarsko by ale podle prozatímních zpráv měl být připraven). Lvi navíc opět laborovali s fauly - stejně jako s Rumuny dvě rychlé osobní chyby nabral Bohačík a v úvodu třetí čtvrtiny zapsal stejně jako další opěrné křídlo Hruban třetí. Český top skórer z duelu s Rumuny navíc zaknihoval čtvrtý faul ještě do půle. Tu Češi prohráli 23-56 po „buzzer trojce“ Navarra.

Jedinou převahu v zápase (kromě trojek 6-5) tak Češi měli na fanouškovském poli, neboť  v solidně zaplněném hledišti byli červenomodrobílí tifosi slyšet mnohem víc.

Top skórerem a jediným dvojciferným střelcem lvů byl při porážce 56-93 Martin Kříž (11), za Španěly (s Abrinesem jen na lavičce, v prvním utkání nedohrál poté, co se ztěžka sbíral po pádu do autu) 26 bodů (za 20 minut) doručil Pau Gasol a 17 (za 20 minut) Rubio. Největší rozdíl byl na doskoku (28-50), v trestných hodech (4/2 – 28/24) a v bodech zpod koše (28-46).

I když větší počet efektních akcí si připsali vítězové, Češi se v jejich produkci rozhodně neztratili a vysloužili si i potlesk fanoušků soupeře, což platilo i naopak.