Auda roste ve hvězdu. A Chán také!

12.12.2015 - red
počet přečtení: 1247
vytvořeno 12.12.2015, upraveno 12.12.2015

LEGIE V ZAHRANIČÍ To je hráč z lavičky! Patrik Auda po slabším rozjezdu v letošní nové roli září – i jako náhradník je nejvytíženějším a zároveň nejužitečnějším hráčem Koszalinu, k tomu jej drží i jako druhý nejlepší střelec a aktuálně je se 14,2 bodu i číslem 16. celé polské Tauron ligy. Na samé špici skórerů ve stejné soutěži stále setrvává David Jelínek ze čtvrtého Wloclawku. Do nebývalé formy roste ve Welsu Aleš Chán, který byl při posledních dvou vítězstvích nejužitečnějším hráčem týmu! Bonus si ve svém italském angažmá vybral Adam Pecháček, který zasáhl do vítězné bitvy s euroligovým Milánem. To jsou hlavní body minulého dění na evropských palubovkách s českou stopou.

Tomáš Satoranský (Barcelona)
Barcelonu (8-1, dělené druhé místo) deváté dějství ACB zavedlo do Manresy, kde si došla pro vítězství 60-75. Tomáš Satoranský jako základní playmaker pobyl ve hře 25 minut s 6 body (z pole 7/2, +6), 3 doskoky, 1 asistencí a 5F+.

Ondřej Balvín (Sevilla)
Sevilla (3-6, dvě výhry za play-off) v 9. kole ACB narazila doma před 3830 fanoušky na v Eurocupu i lize dosud neporaženou Valencii, jež si svou šňůru udržela vítězstvím 67-81. Centr domácích Ondřej Balvín odehrál 24 minut se 4 body (z pole 4/2, -9) a 7 doskoky.

Luboš Bartoň (Barcelona B)
Další porážku ve druhé španělské lize zaznamenala Barca B (7-4), jež v 11. kole podlehla doma vedoucí Palencii (62-71). Tradiční základní forward Luboš Bartoň byl s 16 body (z pole 12/5) sdíleným top skórerem spolu s Lakovičem, navíc za 35 minut přidal 8 doskoků, 3 asistence i 3F+ a byl i nejužitečnějším hráčem týmu.

Jakub Kudláček (Clavijo)
Druholigové španělské Clavijo (3-8) bez stále indisponovaného Jakuba Kudláčka padlo v 11. kole doma s Breoganem 84-98.

Tomáš Hampl (Lleida)
Ve druhé španělské lize se v 11. kole radoval z Čechů jen Tomáš Hampl, jehož Lleida (4-7) uspěla v Navaře 66-76. Centr jako střídající pobyl ve hře 9 minut, během nichž zaznamenal 4 body (z pole 2/2), 1 doskok a také se vyfauloval.

Šimon Puršl (El Olivar)
Olivar (4-6) si v 10. kole třetí španělské ligy připsal domácí porážku s Valladolem 74-81, u níž chyběl Šimon Puršl.

Jan Veselý (Fenerbahce)
Fenerbahce (6-3, dělené druhé místo) v 9. kole turecké ligy doma jen těsně 96-93 přemohl Turk Telekom, který se nachází u dna tabulky. Tým hrající stále jen se dvěma dlouhými Veselým a Antičem (bez Udoha a Herseka) měl šest dvojciferných střelců, z nichž jedním byl i Jan Veselý, autor 13 bodů (z pole 6/4, TH 8/5), 7 doskoků, 2 zisků a 1 bloku za 30 minut.

Blake Schilb (Galatasaray)
Lídr turecké ligy Galatasaray (7-2) v 9. kole doma vyřídil díky čtvrté čtvrtině Yesilgiresun 90-74, na čemž se Blake Schilb podílel 8 body (z pole 7/4), 7 doskoky a 6 asistencemi za 31 minut.

Pavel Pumprla (Charleroi)
Charleroi (7-2, o výhru druhý) v devátém zápase belgické ligy uspělo na palubovce Pepinsteru 66-94. Pavel Pumprla stihl jen 13 minut bez bodu (z pole 1/0), s 2 doskoky a 1 blokem.

Adam Pecháček (Reggio)
Reggio po 10. kole italské ligy už patří mezi pětici vedoucích celků s bilancí 7-3. A důvod je jediný – domácí triumf nad euroligovým Milánem 74-72. Střídající Adam Pecháček u toho byl 6 minut s 2 body (z pole 2/1), 1 doskokem a +9 při pobytu na hřišti. Duel muselo rozhodnout až video, dopich na vyrovnání po šestce hostů však nakonec nebyl uznán.

Tomáš Kyzlink (Treviglio)
Treviglio (4-7) v 11. kole druhé italské ligy doma složilo Bolognu 81-65, pod čímž se Tomáš Kyzlink podepsal 10 body (z pole 11/3), 3 doskoky, 5 asistencemi, 1 ziskem a 3F+ za 30 minut.

David Jelínek (Wloclawek)
Aktuálně čtvrtý celek polské ligy Wloclawek (7-3) padl ve svém desátém zápase 77-71 ve Slupsku. Základní shooting guard David Jelínek, jemuž patřila i parádní 4. akce kola, za 36 minut dosáhl na 21 bodů (z pole 13/7, -8), TH 8/6 ze 6F+, 8 doskoků, 1 asistenci a nejvyšší užitečnost z týmu hostů. V čele tabulky střelců je i nadále s průměrem 22,9, s náskokem 1,5 bodu.

Patrik Auda (Koszalin)
Koszalin (6-5) se v 11. utkání polské ligy vyhoupl nad 50 procent úspěšnosti, když doma skolil Dabrowu Gorniczu 87-75. Střídající Patrik Auda pro to udělal hodně – za 30 minut vysázel 14 bodů (z pole 7/3, TH 8/8 ze 6F+, +13), doskočil 13 míčů, dvakrát asistoval a byl druhým nejužitečnějším hráčem vítězů.

Aleš Chán (Wels)
Wels (6-10) byl v posledních dnech hned dvakrát úspěšný a objevil se tak už na osmém místě tabulky rakouské ligy. Oberwart vyloupil o jediný bod (65-66), Gmunden doma vyprášil 91-60. Aleš Chán v prvním utkání za 29 minut jako střídající vyčaroval 12 bodů (z pole 9/6, +6), 7 doskoků, 2 asistence i 1 blok a byl nejužitečnějším hráčem týmu. Doma pak před 1450 diváků už jako člen základu zářil ještě víc – na hřišti strávil ze všech nejvíc (30 minut) a s 12 body (z pole 9/6), 9 doskoky, 2 asistencemi a 2 bloky měl opět nejvyšší validitu! V té je nyní už na 32. místě celé ligy, když doručuje rovných 10 bodů na utkání.

Jan Kratochvíl a Filip Halada (Komárno)
Propad potkal v posledních utkáních slovenské extraligy mistry z Komárna (11-4). Ti nejdřív udeřili ve Spišské Nové Vsi (51-111), ale pak jasně podlehli v Prievidzi 90-67 a další porážka následovala v Košicích (93-80).

Filip Halada v prvním utkání zaknihoval 14 bodů (z pole 8/4), 6 doskoků, 1 asistenci, 3 zisky a 5F+ za 18 minut, Jan Kratochvíl přidal 5 bodů (z pole 5/2), 5 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk za 23 minut. V Prievidzi měl Halada 6 bodů (z pole 7/2), 2 doskoky a 2 asistence za 25 minut, Kratochvíl pak 4 body (z pole 6/2), 3 doskoky a 3 asistence za 22 minut. V Košicích, kde byl poměr házených šestek 40 ku 4 (Komárno přitom získalo 18F+) pro domácí, nastoupil pouze Kratochvíl, který za 25 minut nasbíral 9 bodů (z pole 8/4), 1 asistenci, 1 zisk a 1 blok.