image
Zákaz pro Bobana a další kauzy před ME

EUROBASKET MUŽŮ     Češi čekající na to, zda potenciální nová posila Blake Schilb dostane od ministerstva vnitra finální posvěcení a tím i český pas dostatečně včas před stratem Eurobasketu? Byly to velké nervy pod Řípem, ale zároveň jen legrace proti tomu, co prožívaly v posledních týdnech jiné národní týmy, a to včetně hlavních medailových favoritů. Vítejte ve světě kauz a událostí, jež rámovaly přípravné období. A že jich nebylo málo!

celý článek
image
Hvězdy, co budou a nebudou na ME

EUROBASKET MUŽŮ   Již tuto sobotu odpálí duelem české reprezentace s Estonskem očekávaný Eurobasket mužů 2015. A protože sestavy všech 24 celků už jsou narýsované, můžeme se podívat, které hvězdy na mítinku kontinentální smetánky budou chybět, a které jej naopak ozdobí. Novou dynamiku v létě nabírala i oblast udělování občanství americkým posilám, které se pochopitelně rekrutují z euroligového ranku.

celý článek
image
29letý dvoumetrový tým na 4. české ME

2 DNY DO EUROBASKETU    Závěrečné tajemství obestírající českou sestavu pro mistrovství Evropy bylo smeteno ze stolu. Posledním vyřazeným mužem se stal centr Sevilly Ondřej Balvín a tým tak odjede k bojům v základní skupině do Rigy v tomto složení - rozehrávači: Tomáš Satoranský (Barcelona), Jiří Welsch (Nymburk), Jakub Šiřina (Opava), křídla: Vojtěch Hruban (Nymburk), Pavel Pumprla (aktuálně bez angažmá), David Jelínek (Wloclawek), Blake Schilb (Galatasaray) a podkošoví Patrik Auda (Koszalin), Petr Benda, Pavel Houška (oba Nymburk), Jan Veselý (Fenerbahce) a Luboš Bartoň (aktuálně bez angažmá). 

celý článek
image
O fotbale, VO2 i kondiční alchymii lvů

4 DNY DO EUROBASKETU    Po většinu přípravy měl oči přilepené ke svému tabletu a sledoval průběžně se měnící hodnoty v okénku každého hráče. Lvi museli nebo stále musí "jet" jen v takové zátěžové hladině, jež odpovídá dané fází přípravy, a jejich srdce nesmí tlouci rychleji, ani pomaleji, než naplánoval právě Ronen Gottlieb, jenž má tohle léto od začátku do konce (včetně mistrovství Evropy) na starosti kondici celé reprezentace.

celý článek
image
Zpívající Richard o svých zlatíčkách

Jde o další z řady důkazů, že zakřiknuté strašpytlovství - s větami typu "Půjdeme to zkusit a uvidíme" nebo "Favoriti jsou jinde" - je pro nové české týmy už minulostí. Nebo aspoň pro některé. Čtěte nyní, co uslyšel kouč zlatých kadetek těsně před finále mistrovství Evropy proti domácímu Portugalsku, podporovanému z burácejícího hlediště téměř pěti tisíci fanoušků: "Trenére, nám tohle vůbec nevadí. Naopak se na to neskutečně těšíme!" Nejen pro tuhle statečnost lví kadetky v Matosinhos nakonec triumfovaly. Neměly dominantní hráčku, jakou byla v minulých letech Julia Reisingerová, ale v jejich mošně předností nechyběl například heroismus Terezy Vitulové, která odehrála skvělý šampionát i se zraněním, ukrutná fyzická kondice drilovaná i v kempu v horách a také motivační songy o kozlovi nebo o těžkých vahách, které týmu vysloužily i volné tikety na koncert Bena Cristovaa. O tom všem a mnohém dalším bude nyní hovořit strůjce zlatých medailí Richard Fousek, který se po dvou stříbrech z let 2013 a 2014 dočkal i vytouženého titulu.  

celý článek
image
Greek Freak, kat Monja a Welsch vs Kobe

8 DNÍ DO EUROBASKETU  Tyhle tři události by mohly rámovat přípravný turnaj mužské reprezentace v řeckém Xanthi: 1. Neuvěřitelná show Giannise "Greek Freak" (Řeckého monstra) Antetokounmpoa, 211 vysokého chlapíka s dlaní dlouhou minimálně 26 centimetrů a nohama vedoucíma až ke stropu haly. 2. Pak půlková trefa specialisty na vítězné distanční pokusy Sergeje Monji, o jehož krutosti by mohli vyprávět po ME 2011 Slovinci i Makedonci. 3. A také úchvatných 9 bodů Jiřího Welsche v první čtvrtině duelu s Bosňany, dokazujících tichou sílu pětatřicátníků. Zatímco k prvním dvěma událostem máme pohotový důkazní materiál (Petr Benda promine), u třetího jsme si museli vypomoci dosud neznámým duelem 1 na 1 Jiřího Welsche s Black Mambou. To vše je pouhých 8 dní do mistrovství Evropy zabaleno do zákulisního povídání s křidelníkem Pavlem Pumprlou, který měl při odletu do Řecka pověstné štěstí v neštěstí. 
 

celý článek
image
Píšem si svůj příběh o splněným přání

VIDEOECHO TITULU LVÍCH KADETEK    S vyčnívající pivotkou Terezou Vitulovou, pevně třímající v rukou pohár pro mistryně Evropy, vstoupily v pondělí na českou půdu historicky první kadetské šampionky v samostatné éře této země. Jakoby stranou všeho dění se přitom držel ten nejdůležitější - kouč Richard Fousek, který v kategorii šeštnáctiletých dokormidloval už třetí dívčí sestavu v řadě až do titulové bitvy ME. Tentokrát i se sladkým závěrem.

celý článek
České kadetky poprvé na evropském trůně!ZLATÁ UDÁLOST  
 Kouč Richard Fousek nechtěl vejít do historie jako ten, co prohraje tři finále mistrovství Evropy za sebou. Byť tři stříbrné medaile za tři roky by pro malou zemi, jakou je Česko, představovaly velké vyznamenání, obtesávat už několik let zlatý grál, dokázat to s několika různými týmy a stále zůstávat bez ultimátního naplnění, to by muselo mrzet každého trenéra. Od 23. srpna 2015 už se ale Richard Fousek stříbrného osudu bát nemusí. Ve finálovém duelu mistrovství Evropy kadetek, jež loni prohrál s Ruskem a předloni se Španělskem, už na třetí pokus se svými udatnými lvicemi triumfoval. Tentokrát byl dokonce jeho tým favoritem, byť stál proti vyprodané aréně se 4500 fanoušků podporujícími domácí portugalský celek. Senzace turnaje však svou pohádku nezavršila, protože Češky byly nemilosrdné. A ze startu 32-12 se odrazily k výsledku snů: 79-55!

celý článek
Satoranský po Řecku i o tom, kde lvy tlačí bota

Dospělí lvi mají za sebou jedny z posledních zápasů v přípravě na Eurobasket 2015. V Řecku vzdorovali silnému domácímu výběru, podlehli Rusku o jediný bod střelou od půlky v poslední vteřině a v posledním zápase v ofenzivní přestřelce přetlačili Bosnu a Hercegovinu. Mužstvu tradičně z rozehrávky velel Tomáš Satoranský, který si zároveň odnesl cenu pro nejlepšího střelce turnaje.

celý článek
◄◄ 21 22 23 24 25 26