Vučurovič za 31! Nymburk dobyl Slavii

12.10.2015 - red
počet přečtení: 1148
vytvořeno 12.10.2015, upraveno 09.11.2015

V hitu šestého kola Bonver ŽBL nájezdnice z Nymburka ovládly palubovku Slavie v sudých čtvrtinách až ke konečnému vítězství o 11 bodů, když notně řádily zahraniční posily. Hradec si doma poradil s předposledními VŠ, stejně jako Slovanka s BA Karlovy Vary, a to i přes 25 bodů Julie Reisingerové. A Žabiny v domácím prostředí proti Ostravě tradičně táhla famózní Vučurovič (na snímku).

BLK Slavia Praha - Basketball Nymburk 68-79
Nejvíc bodů: Vaughn 23, Johnson 14, Johnová 12 - Kuster 20, Chomenčuk 14, Šípová 14, Šikšniuté 13

V dobré formě na začátku sezóny hrající Slavia si dělala zálusk na skolení Nymburka, což by se jí povedlo jako první v této sezoně. Navíc mohla do souboje počítat i s domácím prostředím. Jenže obě sudé čtvrtiny zasekly velké rány do jejích plánů. Druhá jí vzala vedení a čtvrtá veškeré naděje. V ní se náskok nymburského celku vyšplhal až na 16 bodů. V domácím dresu tradičně zářila Vaughn, hosty pak táhla Kuster. Svůj nejlepší dosavadní zápas v nymburském dresu zapsala Šípová.

Sokol Hradec Králové - VŠ Praha 78-60
Nejvíc bodů: Zavázalová 17, Stará 16, Křížová 10 - Záplatová 16, Pudláková 13

Pražanky nevstoupily do utkání ideálně, jak je ostatně jejich letošním zvykem. Domácí toho využily, když v první desetiminutovce inkasovaly pouhých sedm bodů. Hned od začátku si tak budovaly svůj náskok a soupeře nepustily ani jednou do vedení. Domácí kralovaly prakticky ve všech sledovaných statistikách. Do dobré formy se po roční pauze dostává Michaela Stará. Titul nejlepší střelkyně zápasu jí o bod sebrala spoluhráčka Zavázalová. Pražský celek už tradičně v útoku spoléhal na Petru Záplatovou, ale po úspěchu v minulém kole tentokrát na favorita nestačil.

Slovanka MB - BA Karlovy Vary 78-60
Nejvíc bodů: Warner 16, Vorlová 11, Gobeljič 10, Novotná 10 - Reisingerová 25, Kušlitová 12

Dosavadní výsledky mladého karlovarského celku budily respekt, a tak se musela mít na pozoru i Slovanka. Ta se navíc v případě úspěchu mohla na soupeře v tabulce dotáhnout. To se jí nakonec také povedlo. Domácí nepustily BA ani na chvíli do vedení a už ve druhé polovině první čtvrtiny položily šňůrou 10-0 pořádný základ k vítězství. To navíc podpořily dominancí na doskoku a výrazně jim k tomu pomohla i lavička, která přestřílela tu hostující 33-8.

BK Žabiny Brno - SBŠ Ostrava 84-67
Nejvíc bodů: Vučurovič 31, Holmqvist 12, Holešínská 10, Horáková 10 - Young 28, Dušanič 18

Do třetice všeho dobrého si řekli na Žabinách a ve třetím domácím utkání této sezony Bonver ŽBL získaly první vítězství. Výrazně jim k tomu dopomohla Maja Vučurovič, autorka nejlepšího střeleckého výkonu šestého kola s 31 body. Zatímco domácí se mohly spolehnout ještě na další tři hráčky s dvojciferným bodovým záznamem, u hostů se tímto výkonem mohly pochlubit pouze Young a Dušanič.