Trhák ŽBL dávají v Nymburce

07.10.2015 - red
počet přečtení: 1184
vytvořeno 07.10.2015, upraveno 09.11.2015

7.10. PREVIEW 5. KOLA BONVER ŽBL Valosun KP Brno ve čtvrtém kole Bonver Ženské basketbalové ligy ubránit neporazitelnost nedokázal. V dějství pátém však dostane šanci na reparát, zkusí obrat o výhru dosud nepokořený DSK Basketball Nymburk. Svůj hlavní tahák - tradiční duel Žabiny Brno versus ZVVZ USK Praha - páté kolo odkládá z října 2015 na 16. ledna 2016. Důvodem je účast Pražanek na klání o evropský Superpohár.

V HLAVNÍ ROLI MUŽ

Důležité a dvojnásob pikantní utkání čeká na Ivana Beneše, jím vedený celek VŠ Praha hostí strakonický U19 Chance. A shodná bilance obou týmů - nula výher a čtyři porážky - hovoří o významu zápasu zcela jednoznačně. Půjde o to, který z mladých kádrů se výsledkově chytí a získá sebevědomí.

A čím že je duel pikantní? Ivan Beneš pak do zápasu vstupuje jako čerstvě jmenovaný trenér českého národního celku žen. Strakonické soupeřky zná nad jiné, vždyť ještě letos na jaře v jihočeském klubu působil.
UTKÁNÍ VŠ PRAHA - U19 CHANCE SE HRAJE VE STŘEDU 7. ŘÍJNA OD 18 HODIN V PRAZE V HALE KRÁLOVKA

OSTRAVA OTEVÍRÁ PENĚŽENKU

S jedinou výhrou zjevně nejsou v SBŠ Ostrava spokojení, a tak už do duelu se Slovankou MB, dalším celkem z dolních pater tabulky, hodlají nasadit americkou posilu, rozehrávačku Briannu Williams. V kádru doplní svou krajanku Vee Young a srbské hráčky Latinku Dušanič s Marijí Radovič.
UTKÁNÍ SBŠ OSTRAVA - SLOVANKA MB SE HRAJE VE STŘEDU 7. ŘÍJNA OD 17:30 V OSTRAVĚ

SESTRY ANDĚLOVY PROTI SOBĚ

V posledních sezonách tvořily Andrea a Gabriela Andělovy sesterské duo v barvách Sokola Hradce Králové, v létě se však jejich cesty rozešly. Zatímco jedenadvacetiletá Andrea posílila BA Karlovy Vary, o dva roky mladší Gabriela zůstala věrná východočeskému klubu. A nyní se každá postaví na opačnou stranu palubovky. Andrea zatím na západě Čech dostává šanci na plných 31 minut a sbírá 6 bodů na zápas, Gabriela na hřišti tráví o poznání skromnějších 12,5 minuty a připisuje průměrně 2,8 bodu.
UTKÁNÍ BA KARLOVY VARY - SOKOL ZVU STROJÍRNY HRADEC KRÁLOVÉ SE HRAJE VE STŘEDU 7. ŘÍJNA OD 17:30 V KARLOVÝCH VARECH

TRUTNOV LÉČÍ KAPITÁNKU

Milena Prokešová si měla v utkání s BLK Slavia Praha zapsat 469. ligový zápas a odtrhnout se Ireně Borecké na třetí příčce této statistiky. Místo toho je další start kapitánky Kary Trutnov a výborné trojkařky ohrožen. Z víkendového utkání na Valosunu KP Brno totiž pro zranění odstoupila už v páté minutě.
UTKÁNÍ KARA TRUTNOV - BLK SLAVIA PRAHA SE HRAJE VE STŘEDU 7. ŘÍJNA OD 18 HODIN V TRUTNOVĚ

MRHÁLKOVÁ JAKO ČÍSLO 70

Sedmdesátou hráčkou Bonver Ženské basketbalové ligy s více než 2000 body se pravděpodobně stane Eva Mrhálková. Křídelnice Valosunu KP Brno k této metě potřebuje pouze 13 bodů a ty může vytěžit už ze střetnutí s DSK Basketball Nymburk.
UTKÁNÍ DSK BASKETBALL NYMBURK - VALOSUN KP BRNO SE HRAJE VE ČTVRTEK 8. ŘÍJNA OD 19 HODIN