Slavné No.23 mířilo na Poslední souboj!

01.04.2019 - red
počet přečtení: 983
vytvořeno 01.04.2019, upraveno 01.04.2019

AKTUÁLNĚ Mohla to být událost všech událostí v České republice. Nejen ve sportu. Na světě existuje totiž jen málo lidí, kteří by svůj obor ovlivnili takovým způsobem jako on. Už měl skoro koupenou letenku do Prahy a následně lístek na vlak do Pardubic. Svou objednávku ale musel stornovat. Kvůli tomu, že modrá není červená. Škoda.

Když organizátoři „Posledního souboje“, tedy rozlučkového zápasu Jiřího Welsche a Luboše Bartoně, slibovali, že 22. června v Pardubicích uvidíme mistry basketbalového oboru, málokdo tušil, jak tato věta může být pravdivá. Podle nejmenovaného zdroje z organizačního týmu chybělo opravdu jen málo, aby do Česka dorazil fenomén hrající kdysi s číslem 23 na hrudi, jenž je považován za nejlepšího basketbalistu historie. Navíc jej k Česku poutá osoba jeho podřízeného, jenž v minulosti pracoval na jedné z vedoucích pozic České basketbalové federace.

„Ano, přesně před týdnem volal na Českou federaci a dožadoval se kontaktu na někoho z organizátorů. Když se dozvěděl, jaká akce se chystá, nechtěl u ní chybět,“ potvrdil původně fantastickou zprávu zdroj, jenž nechtěl být jmenován. Celá akce totiž měla být až do definitivního potvrzení zahalena tajemstvím.

1671OTQ.png

„Vím, že už měl téměř koupené letenky do Prahy. Ptal se také na možnost nejlepšího spojení mezi Prahou a Pardubicemi, kde se rozlučkový zápas bude konat. Těsně před tím, než si obě strany plácly, přišel ale s požadavkem, aby mohl hrát v červenobílé variantě dresů, na kterou je zvyklý,“ uvedl zdroj.

„My jsme deklarovali a už i objednali modré a bílé dresy, ve kterých hraje mužský národní tým, jehož Jirka (Welsch) i Luboš (Bartoň) byli neodmyslitelnou součástí. Nemůžeme měnit koncept, na kterém jsme už jednou začali pracovat. O červených dresech jsme nikdy neuvažovali, ani kdy si to přál, co já vím, třeba Michael Jordan,“ byl ovšem striktní předseda organizačního výboru Pavel Stara.

Podle zákulisních informací nikdo z ostatních pozvaných hráčů nemá s modrobílou variantou dresů problém, a tak se na ně lze v červnu v Pardubicích těšit. Sestavy se mají podle oficiálních informací začít odkrývat již zítra.