Pražský repre turnaj s Katkou i Alenou

12.06.2019 - red
počet přečtení: 426
vytvořeno 12.06.2019, upraveno 12.06.2019

PŘED MEZINÁRODNÍ AKCÍ LVIC První výraznější prověrka čeká ženskou reprezentaci v přípravě na evropský šampionát, který začíná už za necelé tři týdny. V rámci mezinárodního turnaje v Praze na Královce lvice vyzvou od čtvrtka do soboty Maďarsko, Lotyšsko a Bosnu a Hercegovinu. Češky by silným soupeřům měly poprvé v přípravě čelit prakticky v nejsilnější sestavě.

Do předchozích čtyř přípravných duelů šly svěřenkyně trenéra Štefana Svitka téměř z plné kondiční přípravy, navíc jim ze zdravotních důvodů chybělo velezkušené duo Alena Hanušová – Kateřina Elhotová. Teď už však budou obě opory připravené a poslední otazník tak visí nad naturalizovanou Američankou Kiou Vaughn, která se zatím k týmu nepřipojila.

„Alena už se zapojila do tréninku 5 na 5, Katku čeká poslední kontrola u lékaře. Pokud dobře dopadne, měla by být k dispozici. Co se týče startu obou hráček na turnaji, jsme pozitivní,“ řekl v úterý trenér Svitek.

„Pata se zdá lepší, s tou už víceméně nemám problém, ale ze sezony mám bolavé levé koleno a začíná mě bolet i to pravé. Zkusím to rozběhat, jako jsem to dělala v průběhu sezony, a buď to půjde, nebo ne,“ doplňuje informace o svém stavu Hanušová.

1712OTE.jpg

Osmadvacetiletá power forwardka nehrála od závěru ligového ročníku na konci dubna a do rozjetého vlaku přípravných zápasů se tak musí postupně dostat.

„Měla jsem teď sedm týdnů bez basketbalu, takže mi přijde, že jsem občas docela ztracená. Snažím se naučit herní signály, aby mi jejich hraní přišlo přirozenější, abych o tom nepřemýšlela a hledám pozice, ve kterých bych se mohla prosadit. Tři týdny do šampionátu budou muset na mou přípravu stačit,“ podotýká Hanušová.

Lehké zdravotní problémy trápí v posledních dnech i nejzkušenější hráčku českého výběru, jednatřicetiletou Romanu Hejdovou, která v úterý vynechala týmovou přípravu. „Doufám, že budu v pořádku a normálně nastoupím. Mám lehčí zánět v oku, léčím to kapičkami a uvidíme, jak to zareaguje, když budu den bez tréninku,“ říká opora francouzského Basket Landes.

V rámci mezinárodního turnaje se Češky střetnou postupně s Maďarskem, Lotyšskem a Bosnou. První dva celky také čeká základní skupina evropského šampionátu a měly by tak Češkám ukázat, jak na tom necelé tři týdny před EuroBasketem jsou.

„Maďarsko, ani Lotyšsko nepatří k úplné evropské špičce, ale jsou to basketbalové národy, takže to bude větší kvalita než proti Portugalkám. První zápasy nám v přípravě nejdou, musíme si pořád opakovat věci, na které se chceme soustředit, druhé zápasy už byly lepší,“ vzpomíná Hejdová na dva vítězné duely s Portugalskem i dva neúspěšné se Slovinskem a Chorvatskem.

České zápasy se hrají ve čtvrtek a v pátek od 18 hodin a v sobotu o hodinu dříve v hale Královka na pražské Letné, přičemž vždy jim předchází první zápas dne.

Vstupenky na celý turnaj lze zakoupit online na webu www.cbf.cz

PROGRAM PRAŽSKÉHO TURNAJE

Čtvrtek 13. června:
15:30 Lotyšsko – Bosna a Hercegovina
18:00 Česko – Maďarsko

Pátek 14. června
15:30 Bosna a Hercegovina – Maďarsko
18:00 Česko – Lotyšsko

Sobota 15.června
15:00 Maďarsko – Lotyšsko
17:00 Česko – Bosna a Hercegovina