Praha a Ostrava hostily 265 týmů!

06.04.2016 - red
počet přečtení: 1363
vytvořeno 06.04.2016, upraveno 06.04.2016

DĚNÍ V REGIONECH Dvě mezinárodní mládežnické akce kolosálních proporcí hostily dvě české metropole během velikonočních svátků. V Praze to byl 19. ročník Easter Euro Basketu, v Ostravě už 21. vydání Easter Tournamentu.   

Mamutí pražský podnik se poprvé přesunul z Letňan do centra, kde se středobodem dění stal Průmyslový palác holešovického Výstaviště, přičemž dalšími útočišti byly haly Sokola Žižkov, TJ Pankrác, BA Sparta, Aritmy Praha a GTM Chabařovická. Celkem se hrálo na 11 hřištích.

Turnaje, patřícího k největším ve střední a východní Evropě, se zúčastnilo v 17 věkových kategoriích 112 týmů z celé Evropy. Vedle domácích celků tak byly zastoupeny i Estonsko, Německo, Velká Británie, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Srbsko, Itálie, Slovensko a Litva, přičemž během víkendu bylo odehráno téměř 500 zápasů.

375NTc.jpg

Vítězi se v chlapeckých kategoriích staly týmy KK Medvode (Slovinsko), Sokol Kbely, KK Kronibasket (Srbsko), KK Hito (Estonsko), BK Mariánské Lázně, AC Snaiperis (Litva) a South West Basketball (Británie). V dívčích kategoriích si titul odvezly Darzsag Šoproň (Maďarsko), Valosun Brno, ASD Starenergy Trieste (Itálie), Basket Academy Bristol (Británie) a ve 4 kategoriích dominoval pořádající Basket Slovanka.

„Haly po celé Praze přinesly mírné komplikace s logistikou, přesto si myslím, že nové prostředí v podobě krásného Průmyslového paláce dalo turnaji novou tvář a nový náboj,“ podotkl k letošní novince ředitel turnaje Jiří Toušek.

Podobně obří akcí byl i Easter Tournament Ostrava, kde se po 4 dny v 15 halách utkávalo 153 týmů v celkem 439 zápasech. Videozkratku z turnaje si můžete prohlédnout právě teď.