Lvi na Královce se zápisem do historie

08.08.2019 - red
počet přečtení: 374
vytvořeno 08.08.2019, upraveno 08.08.2019

TURNAJ ÚČASTNÍKŮ MS V PRAZE Start světového šampionátu basketbalistů, na kterém zavlaje česká vlajka po dlouhých 37 letech, se nezadržitelně blíží. Důkaz? Svěřenci trenéra Ginzburga začínají pilovat taktickou přípravu v zápasovém rytmu. Na pražskou Královku si za tímto účelem na víkendový @ceskybasketbal Cup pozvali další tři účastníky MS – Tunisko, Polsko a Jordánsko.

Fanoušci budou mít díky prvnímu přípravnému turnaji léta jedinou možnost vidět v tuzemsku na vlastní oči hvězdy českého basketbalu v čele s tou nejzářivější – Tomášem Satoranským, nově hráčem Chicago Bulls. „Na turnaj se těším, ale zároveň jsem trochu skeptický, protože na Královce jsem v životě neměl dobrý zápas. Možná je to tím, že tam vždycky dlouhou dobu nehraju. Teď jsem tam ale týden trénoval se střeleckým koučem, tak třeba se to projeví a pro mě se to tam zlepší,“ usmívá se ústřední rozehrávač lvů.

Ti rozehrají přípravný turnaj v pátek s Tuniskem (17:00), v sobotu se utkají s Polskem (17:30) a zakončí ho nedělním zápasem proti Jordánsku (15:00). Všechny duely bude vysílat ČT a to buď na stanici ČT Sport, nebo na svém webu. Po českém zápase vždy následují utkání dvou zbývajících účastníků kvalitně obsazeného turnaje.

1811M2Q.jpg

„Je dobré, že budeme mít spoustu přípravných zápasů, aby se utvořila potřebná chemie a poznali jsme, jaké máme problémy, a mohli je vyřešit. A tyto zápasy počínaje turnajem na Královce pro nás budou dobrým testem. Jistě, na začátku to nebude stoprocentní výkon, ale každý další zápas budeme vypadat líp,“ uvedl trenér Ronen Ginzburg.

Zajímavý bude sobotní duel s Polskem (vedeným ex-asistentem lvů Mikem Taylorem). Tento zápas se totiž zapíše do historie jako vůbec první basketbalové utkání v České republice, které bude odvysíláno i pro nevidomé fanoušky. Díky projektu a speciálnímu vysílání Radiožurnálu a Nadačního fondu Světluška si budou moct nevidomí fanoušci (díky sluchátkům s poslechem přenosu) přímo na pražské Královce užít jedinečnou atmosféru utkání.

V nich se objeví nejedna hvězda světového basketbalu. „Ještě jsem všechny soupisky nekontroloval, ale třeba za Tunisko nastoupí obrovitý pivot Salah Mejri, který hrál za Dallas v NBA, plus mají další hráče z francouzské ligy. Jordánsko má pro změnu pivota z Fenerbahce Ahmeta Duveriogla, který hrál na místě Jana Veselého, když byl zraněný, a Polsko má samozřejmě řadu výborných hráčů. My se ale v těchto utkáních budeme soustředit především sami na sebe,“ podotkl Ginzburg.

Vstupenky na pražský turnaj jsou k dispozici na webu CBF.cz